Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chrupanie w przednim kole


Bartek1401

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku tygodni zaczęło mi coś chrupać w przednim kole... "chrupanie" pojawia się gdy wjadę na jakieś wzniesienie lub spadek, wjeżdżając w dół tego nie ma. Dzieje się to przy wyprostowanych kołach, podczas skręconych wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegub przy wyprostowanych kołach ?

---------- Post dopisany 16-07-2014 at 20:46 ---------- Poprzedni post napisany 15-07-2014 at 23:59 ----------

Wrzucam filmik :

Proszę o poradę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej dolny ,banan albo cos nie dokrecone ,ja wczoraj na podjezdzie chyba z 15 śrub dokreciłem co sie dało(profilaktycznie) ,wiadomo ze po tych drogach wszystko sie powoli odkreca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A łączniki stabilizatora sprawdziłeś ? Miałem rok temu takie samo skrzypienie. Po wymianie ustało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kolego końcówkę drążka kierowniczego.

Przegub przy wyprostowanych kołach ?

---------- Post dopisany 16-07-2014 at 20:46 ---------- Poprzedni post napisany 15-07-2014 at 23:59 ----------

Wrzucam filmik :

Proszę o poradę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jest to jakaś guma bo jak pada deszcz i jest wszystko mokre od dołu to nie skrzypi. Trochę oleju wstrzykiwałem w gumy ale nic nie daje ;/ Jutro posprawdzam łączniki i końcówkę drążka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jest to jakaś guma bo jak pada deszcz i jest wszystko mokre od dołu to nie skrzypi. Trochę oleju wstrzykiwałem w gumy ale nic nie daje ;/ Jutro posprawdzam łączniki i końcówkę drążka :)

U mnie niemal identycznie słychać było końcówkę drążka. Co do gum nie ma co wstrzykiwać smarów i oleju. Zaopatrz się w spray silikonowy np. K2 Silikon w sprayu Sil do uszczelek smarowania w samochodzie 300ml - najtaniej w || MotoChemia || (to nie reklama). Używam co najmniej 5-6 razy do roku na wszystkie elementy gumowe wahaczy i osłon od lat w swojej niuni :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz odbuj w amortyzatorze ,w razie czego go utnij (ciezko bedzie ale da sie bez wyjmowania )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lewarek wystraczy ,popsikaj wd40 albo smarem jakims tłok u góry amora posmaruj i zobaczysz czy dalej piszczy. u mnie tak piszczało z tyłu ale wymieniłem kompletne amory z nowymi odbojami hinolami bo takie sa najlepsze bo nie piszcza jak te twarde i u mnie już cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jak byś sobie podjechał na szarpaki na jakąś stację diagnostyczną i wtedy sprawdzić...bo tak to ciężko jednoznacznie określić co skrzypi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...