Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Luz na tulei gumowej wahacza , tak powinno być ?


nike166

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wymieniałem wczoraj górne wahacze i zauważyłem, że na bananach mam coś takiego powiedźcie czy tak powinno być czy do wymiany ? Z drugiej strony jest jeszcze większy ten luz...

https://www.youtube.com/watch?v=U-ai-39Dweo&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sie tak rusza , u mnie na nowych tez sie tak troche rusza ,te wachacze tak pracuja :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No od strony pasażera ten luz jest 2x większy i widać nadpęknięcie na tej gumie, bo coś mi nadal puka po wymianie góry i sie zastanawiam czy to może być to. Sworznie sztywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zerwane gumy. Wachacze do wymiany. Zagadaj do usera dzik, ma ori lemfordery w dobrej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahacz do wymiany, zwłaszcza jeżeli mówisz że guma nadpęknięta, to nawet nie ma o czym dyskutować tylko wymieniać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samą gume sobie wymień szkoda kasy na cały wahacz ,chyba ze to chinol to cały do wymiany. gume kupisz za 30zl dobrej marki ,podgrzac palnikiem lekko i sama wyjdzie a nową wsadz do zamrażalki na 3 godziny .posmaruj smarem od środka po czym wejdzie ci w wahacz ,odczekaj troche i wsadzaj do auta.

ale taka regeneracje mozna zrobic tylko na ori wahaczach lmo trw febi ,na innych bym nie ryzykował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za lema tuleje płaciłem 75 zł, a z wymianą tak jak kolega vp-tdi pisze, mi mechanik skasował 30 zł za wymainę jednej tuleii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy luźna guma powoduje pływanie auta? Tak się zastanawiam, bo o ile uszkodzony sworzeń wydaje mi się dużym niebezpieczeństwem, tam luźna guma już raczej niekoniecznie.

U mnie banany siedzą jakieś lemy ze znaczkiem OOOO więc nie wiem czy to ori wahacze, czy po prostu na każdych Lemforderach tłoczą te znaczki.

Zastanawiam się czy moje są w dobrym stanie, bo te gumy też nie są jakieś super sztywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pływa to amory wywalone ,a jeśli na sworzniach sztywne to ja bym tego nie ruszał ,chyba ze chcesz to se wymien i masz na to kase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luz na gumie banana tez powoduje plywanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luz na gumie banana tez powoduje plywanie

to u mnie w 2 aucie jakis ewenement ,banany wywalone na gumach a auto nie pływa ,tyle ze amory nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wymienilem amory i powyzej 150km/h auto dalej plywalo. Po wymianie bananow przestalo. Uszkodzone byly tylko tuleje, sworznie bez luzow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam wymieniać na zapas, za stare auto i w zbyt lichym stanie aby w niego nad wyrost pakować kasę.

Nad tymi bananami to się zastanawiam dlatego, że jeden mechanik powiedział, że mu się wydaje, że nie powinny być takie miękkie jak ruszał łomem, ale trzeba dodać, że nie zapewniał o tym, bo sam nie ma z tym zawieszeniem wielkiego doświadczenia. Ja jak patrzę to nie wydaje mi się aby oś tych bananów u mnie była jakoś opuszczona.

Póki co muszę jeszcze wymienić końcówkę drążka, bo ma sporawy luz i lewe górne, bo mam zerwaną gumę.

VP to gdzie ty kurde mieszkasz :P po wsiach jeżdżę co weekend i w nie jednym miejscu się da przycisnąć jak się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie daleko ciebie :)

nie chodzi o prędkość bo stary trup 1z nawet by licznik zamknął ,tyle ,że ja jeżdże przepisowo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...