Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kupno lustrzanki


Rekomendowane odpowiedzi

witam :hi:

to pytanie do znawcow

przymierzam sie do zakupu lustrzanki CANON EOS 7D + jakies fajne szkielko do tego

z samym aparatem mialem juz do czynienia dosc sporo dlatego padl taki wybor ale glownie chodzi mi o obiektyw

mysle nad czyms takim ale moze ktos z was mial je juz w rekach i moze cos wiecej powiedziec na ten temat

Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM Lens - Jessops - Lenses

Canon EOS 7D - Jessops - Digital SLRs

:hi::hi::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektyw 24-105 nie jest obiektywem do 7d tylko do pelnej klatki. Do 7d obiektyw canon 17-55 2.8 lub 15-85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17-55 to przeciez standard kit najtanszy i najzwyklejszy jaki moze byc.....taki to ja mam w 400d

15-85 to tez szklo z dolnej polki a nie tego szukam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andr3i, po tej wypowiedzi to wystarczy ci zwykly kompakt za 200 zl a nie lustrzanka. Czy ty wiesz czym jest wogole ogniskowa i co oznacza ten zapis 24-105? Druga rzecz, sprawdz w google co to jest canon 17-55/2.8, ile kosztuje i co to oznacza owe 2.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można pomyśleć nad jakimś Pentaxem, za tą kasę będzie mocniejszy od Canona. Tylko serwis to tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andr3i, po tej wypowiedzi to wystarczy ci zwykly kompakt za 200 zl a nie lustrzanka. Czy ty wiesz czym jest wogole ogniskowa i co oznacza ten zapis 24-105? Druga rzecz, sprawdz w google co to jest canon 17-55/2.8, ile kosztuje i co to oznacza owe 2.8

dobrze kupie taka za 200 zl na klisze...:grin:

pytalem o konkretny typ i model obiektywu - udzieliles mi odpowiedzi ok

a z tego co napisales to 17-55 2.8 sugerowalem sie kitem no ale ok zwracam honor

a jakbym sie znal bardziej na obiektywach nie byloby tematu :hi:

pentax odpada

---------- Post dopisany at 12:41 ---------- Poprzedni post napisany at 12:38 ----------

pomylilem ta 17 z 18-55 wiec sorki

:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz sie znac na obiektywach od A do Z ale masz juz lustrzanke i powinienes odrozniac pewne sprawy. tego o czym pewnie nie wiesz, to tzw "Crop". Twoj obiektyw 18-55 w 400d nie ma tak naprawde kata widzenia ze tak powiem "zgodnego" z ogniskowa 18-55. Wszystko co podepniesz pod 400d czy 7d mnozysz x1.6. Czyli 18-55 daje ci ok 29-88mm. w aparatach pelnoklatkowych jak 6d czy 5d tego nie ma, tam mnoznik jest po prostu x1 i taki 24-105 to 24-105. W twoim przypadku 24-105 da ci katy widzenia odpowiednie dla zakresu 38,4-168mm wiec bedziesz mial bardzo wasko. Dlatego dla aparatow z matrycami APS-C wybiera sie obiektywy uniwersalne/zoom jako te standardowe ktore zaczynaja sie od 16, 17 czy 18mm. poza tym ustaw sobie w swoim kicie 18-55 ogniskowa na 24mm i zobacz jak to wyglada w rzeczywistosci. gdybys mial aparat typu 6d czy 5d lub lepszy to przy 24mm mialbys mniej wiecej tak samo szeroko co w 18mm w twoim 400d czy 7d. kolejna sprawa, polecany 15-85 moze byc wlasnie takim odpowiednikiem 24-105 dla matryc aps-c. nie jest to zupelnie podstawowy obiektyw, nie jest wcale tani i ma bardzo dobre osiagi, niestety kosztem gorszego swiatla ale 24-105 tez super jasny nie jest. dlatego obiektyw jasniejszy ale o mniejszym zakresie jak 17-55/2.8 bylby idealny i jest on odpowiednikiem 24-70/2.8 dla pelnej klatki. Przy czym ja wiem co boli najbardziej... ze to nie "Lka", ze lansu juz nie bedzie no i ze kazdy szanujacy sie fotograf ma "Lke" zaczynajaca sie od 24mm ale ze ma od razu z pelna klatka to tego juz nikt nie widzi. Niestety ale jesli tymi kategoriami bedziesz wybierac aparat/obiektyw to nie wiem czy ma to jakikolwiek sens i dlatego wspomnialem o zabawce za 200zl :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6d z 24-105 to juz bardzo dobra "mieszanka"... no i aparat pelnoklatkowy. nie wiem tylko jak on ma sie do 7d ktory byl dosc szybki i bardzo dobry do reporterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6d wlasnie wolniejszy jest w klatkach na sekundy bodajze 4.5 max gdzie 7d mial chyba 8:kwasny:

roznica cenowa miedzy 6d a 7d przy tym zestawie to 2000 zl wiec tez nie malo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juz tam nie chodzilo o klatki tylko autofocus. Jak wazniejszy jest dla ciebie reportaz bierz 7d z 17-55 lub 15-85.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Dawno się nie zajmowałem fotografią z 10 lat jak skończyłem z tworzeniem www. Także jestem po za tematem i parametrami. Ostatni mój aparat to zwykła cyfrówka z canona za 400-600zł nie pamiętam modelu - 3 lata temu pochłonęło go morze :decayed:

Teraz chce coś kupić za powiedzmy max 1500, tylko co?? drogi kompakt czy tania lustrzanka?? jaki obiektyw (jeśli bardziej się opłaca osobno kupować) Fotografuję głównie przyrodę, aczkolwiek ludzie też się nawiną :wink: Z różnych względów biorę pod uwagę Nikon, Canon, Sony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Dawno się nie zajmowałem fotografią z 10 lat jak skończyłem z tworzeniem www. Także jestem po za tematem i parametrami. Ostatni mój aparat to zwykła cyfrówka z canona za 400-600zł nie pamiętam modelu - 3 lata temu pochłonęło go morze :decayed:

Teraz chce coś kupić za powiedzmy max 1500, tylko co?? drogi kompakt czy tania lustrzanka?? jaki obiektyw (jeśli bardziej się opłaca osobno kupować) Fotografuję głównie przyrodę, aczkolwiek ludzie też się nawiną :wink: Z różnych względów biorę pod uwagę Nikon, Canon, Sony.

Jeśli Tobie to nie przeszkadza, zastanowiłbym się nad zakupem używanego body, takiego, które ma chociażby wbudowany silnik AF, co będzie plusowało podczas pracy z takimi obiektywami jak chociażby stałka 50/1.8 czy to Canon, czy Nikon.

Kolejna sprawa to na pewno większe możliwości konfiguracji takiego sprzętu.

Za kwotę 1500zł nie poszalejesz, proponuję dozbierać i kupić przynajmniej użytkowe szkło, z którego będziesz zadowolony.

Większość ludzi popełnia błąd i kupuje dobre body i słabe szkło, a powinno być odwrotnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem dylemat co kupić.

Mialem do wydania 3 tyś na aparat.

Po przeczytaniu kilku stron www, opini i forum fotograficznego zdecydowalem się na Sony dsc-hx400v

Nie jestem zawodowcem lub zapalonym fotografikiem

Jak narazie aparat ok, mogę polecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...