Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Różnice między radiami w Audi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

jakie są konkretnie różnicie pomiędzy poszczególnymi radiami w Audi? Nie chodzi mi o tak oczywiste sprawy jak kaseta/cd ale np. o sposób podłączenia, czy każdy moedel pasuje do każdego audi (a4)? Obecnie mam jakiegoś lipnego pionka i nie wiem jakie radio było fabrycznie zamontowane. Mam 6 głośników (4 w drzwiach przednich i 2 z tyłu pod szybą tylną). Interesuje mnie wymiana na oryginalne radyjko Audi np. coś takiego:

http://www.allegro.pl/item430492011_audi_concert_a4_gwarancja.html

Czy wszystkie głośniki będą chodzić i nie będzie problemów z montażem?

pozdrawiam

Opublikowano

Witam

To radio jest od B6 i nie pasuje do B5 musisz szukać radia od A6 takiego jak to http://www.allegro.pl/item427797848_audi_concert_idealne.html bo rozmiarem pasuje idealnie, ale musisz jeszcze zrobić podświetlenie, włączanie i wyłączanie z kluczyka - jak to zrobić znajdziesz na forum.

Jesli chodzi o głośniki to concerty mają wyjścia na przednie a tył jest aktywny (wmacniacz jest przymocowany do lewego głośnika w tylnej półce) sterowany z kostki mini iso w radiu.

pozdrawiam

Opublikowano

Też się zastanawiam na przesiadkę z mojego Pionka DEH-3600MP na Concert CD, ale obawiam sie zwiazanych z tym problemów.

Wiem, że istnieją CAN-Adaptery, ale jak one się spisują? I czy będę widział inf. z radia na FIS?

Opublikowano

w twoim roczniku niestety nie będzie wyświetlania na fisie, jest to możliwe dopiero w maszynach po II lifcie (białe zegary z zegarkiem cyfrowym VDO 12), no chyba że założyłeś sobie taki licznik. W starszych modelach jest kontakt radio-zegary w postaci analogowej a concerty cd chodzą po cyfrowym tzw.can.

Zegary VDO 12 pochodzą z modelu przejściowego i mogą działać cyfrowo i analogowo.

Opublikowano
  • Autor

Hmm, ale przecież te dwa radyjka wyglądają identycznie...jak rozpoznałeś, że to jest do b6 a to drugie do a6? :)

Opublikowano

Hmm, ale przecież te dwa radyjka wyglądają identycznie...jak rozpoznałeś, że to jest do b6 a to drugie do a6? :)

Popatrz na rogi.

W B5 sa one zaokrąglona a w B6 ostre.

Opublikowano
  • Autor

Hehe, faktycznie :P Nie no specjaliści na tym forum są konkretni ;) A w ogóle, które z wszystkich montowanych w b5 radyjek jest najlepsze?

Opublikowano

Synphony z systemem bose

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

w twoim roczniku niestety nie będzie wyświetlania na fisie, jest to możliwe dopiero w maszynach po II lifcie (białe zegary z zegarkiem cyfrowym VDO 12), no chyba że założyłeś sobie taki licznik. W starszych modelach jest kontakt radio-zegary w postaci analogowej a concerty cd chodzą po cyfrowym tzw.can.

Zegary VDO 12 pochodzą z modelu przejściowego i mogą działać cyfrowo i analogowo.

Ja mam bryczkę po II lifcie, ale mam czerwone zagary, analogowy zegarek - oczywiście pełny FIS. Do tego radio symphony. Żadne info mi się nie wyświetla... Tak ma być, czy może coś mam nie tak - zepsute :?:

Opublikowano

jarko, ale Symphony było montowane od 2000r i ma CAN, a twoje zegary nie, wydaje mi się, że radio mogło być dołożone w okresie późniejszym, no chyba że się mylę.

Opublikowano

jarko, ale Symphony było montowane od 2000r i ma CAN, a twoje zegary nie, wydaje mi się, że radio mogło być dołożone w okresie późniejszym, no chyba że się mylę.

Musiałbym to sprawdzić po kodach co miałem ori - jutro to zrobię.

Opublikowano

jarko, ale Symphony było montowane od 2000r

Ja mam auto z 1999 r. i mam ori montowane symphony.

Opublikowano

jarko, ale Symphony było montowane od 2000r

Ja mam auto z 1999 r. i mam ori montowane symphony.

No to już nie muszę sprawdzać :) Tak czy siak na liczniku który mam nie będzie mi wyświetlać info z radia na Fisie :?: Dobrze to rozumiem :?:

Opublikowano

Ja mam B5 z 99r i Concerta I na kasety i chętnie bym wymienił na wyższy model na CD. Tylko że przez ten adapter CAN koszty znacznie rosną - podobno to urządzonko to jakie 200-300 ziko. Czy da się to jakoś ominąć aby normalnie działało? :mysli:

Opublikowano

Ja zakupiłem na allegro Concerta II do B5 z 2000 roku i sprzedawca mi zrobił podświetlenie. Jedyną wadą użytkowania bez adaptera CAN będzie wyłączanie się radia co godzinę i brak możliwości wyłączania radia z kluczyka. Mi to nie przeszkadza. Czekam na przesyłkę.

Opublikowano

A czy mógłbyś w skrócie napisać co należy zrobić aby działało podświetlenie ?

Z góry dzieki :wink4:

Opublikowano

Podobno trzeba dolutować jakiś jeden kabelek do plusa ale o szczegółach najlepiej niech wypowiedzą się Ci którzy w tym temacie siedzą.

Opublikowano

Ciekawostka - właśnie widziałem Audi 99 A4 Avant na pokładzie radyjko CHORUS Blaupunkt czyli pierwsza wersja radyjka i uwaga miało ono podłączoną zmieniarkę - więc może jednak do Chorusa jedynki można podłączyć zmieniarkę :)

a może była jakaś seria limitowana :gwizdanie:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.