Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niestandardowy uchwyt do telefonu


nitroo

Rekomendowane odpowiedzi

A może ktoś z Was wpadł na pomysł, jak i czym zaślepić te dziury po zdjęciu uchwytu, żeby nie wymieniać tunelu, ani montować czegoś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modeliną dla dzieci, urabiasz kuleczke oczywiście dobierasz kolor pod tunel, wkładasz w dziurke i modelinka stwardnieje i gotowe hehehehe, tak na powaznie użyłeś forumowej szukajki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie,  odkopie temat. Też mnie drażnil ten uchwyt na telefon, miałem nawet zamiar kupić tunel bez uchwytu,  ale znalazłem na allegro uchwyt na telefon który jest wąski ( trzyma tel od góry i dołu a nie po bokach) szerokość jego jest taka sama jak uchwytu w aucie.  Po zamontowaniu bez żadnej ingerencji w uchwycie auta,  trzyma się na dwóch opaskach których nie widać wygląda to bardzodobrze można tam wpiac smartfon lub tableta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj foto jak to wygląda albo link do aukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyt pasuje moim zdaniem idealnie, Można się przyczepić do dziur jakie zostały po wyjetych" guzikach " po bokach uchwytu, mnie to nie przeszkadza, można je wstawić ale trzeba je wylamac z części która wyjalem z uchwytu ja jak coś zawsze mogę wrócić do poprzedniego stanu, żadnej ingerencji ( wiercenie klejenie klejami itp) w uchwyt samochodu, wszystko się trzyma na dwóch plastikowych opaskach.  Górna łapka uchwytu jest stała a dolna ruchoma na sprężynie,  jedna ręką wkładamy tel i wyjmujemy.link http://allegro.pl/uchwyt-xperia-z-z1-z2-z3-m2-j-t-e3-e4-e4g-t3-m4-i5498662069.html?no-rwd=1

IMG_20170307_081822.JPG

IMG_20170307_082253.JPG

IMG_20170307_081959.JPG

IMG_20170307_082109.JPG

Edytowane przez ZAKIEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to przymocowałes do ori uchwytu, ogólnie to dobrze to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Odkręcasz zewnętrzna cześć z ori uchwytu 4 śrobeczki które widać na wierzcu, zdejmujemy ja, zaczepy z ori uchwytu wyjmujemy.

2. Rozkręcamy uchwyt zakupiony (4 wkręty z tyłu) i przymierzamy do części odkreconej z ori.

3. Górne otwory z tego co pamiętam pokrywają się, a dolne trzema dorobić w zakupionym uchwycie ( z tyłu uchwyt odstaje na oryginalne mocowanie, otwory robisz po bokach tego co odstaje, ja to zrobiłem płaskim rozgrzanym śrubokrętem.

4. Przepychasz opaski przez otwory, jedna na górze, jedna na dole, zaciskasz.  Za jeszcze przed opaskami dałem taśmę dwustronna dla lepszej stabilizacji.

5. Zkrecasz wszystko i gotowe

Jest trochę zabawy z przyciągnięciem opaski, musisz zacząć od środka odkreconej części z ori,  tak aby ta kostka z opaski w która wkłada się drugi koniec opaski po zpieciu i zkreceniu znajdował się w środku ori uchwytu ( tam jest wystarczająco na to miejsca) 

Czas pracy około 30 min

Edytowane przez ZAKIEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie rozpisałes się, a powiedz jeszcze jaki jest minimalny rozstaw tych łapek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy uchwyt na tel doczepiany do uchwytu który wygląda całkiem nieźle. Ja kiedyś doczepiałem na wakacje jakiś uchwyt, to robiłem to na taśmę dwustronna i zdało egzamin. Łatwy i szybkim montaż oraz demontaż.

 

Wysłane z mojego MX4

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, andrew01 napisał:

 

Mógłby ktoś wrzucić linka do takiego uchwytu?

 

a nie widzisz u góry? przeciez kolega podał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, pewnie że jest, na wzrok mi już chyba padło..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, tobias napisał:

ładnie rozpisałes się, a powiedz jeszcze jaki jest minimalny rozstaw tych łapek?

Jest podane w aukcji od 110mm do 155 mm.  Na allegro są też o mniejszym rozstawie,  ja szukałem jak największy zasięg lapek. Ale nie wiem czy między nimi niema jakiś różnic typu: szerokość, sposób montażu 

Edytowane przez ZAKIEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ZAKIEL napisał:

Na allegro są też o mniejszym rozstawie,  ja szukałem jak największy zasięg lapek

identyczny wygląd? nie mogłem znalezć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mnaso napisał:

Pierwszy uchwyt na tel doczepiany do uchwytu który wygląda całkiem nieźle. Ja kiedyś doczepiałem na wakacje jakiś uchwyt, to robiłem to na taśmę dwustronna i zdało egzamin. Łatwy i szybkim montaż oraz demontaż.

 

Wysłane z mojego MX4

 

 

 

 

Ja próbowałem na taśmie dwustronnej,  może kupiłem kiepską, przy zakładaniu tel ( naciagniecie dolnej łapki na sprężynie) odpadł uchwyt, dołożylem opaski i trzyma jak beton :). Ale na początek każdy może wypróbować taśmę dwustronna, może macie lepsze.

Zawartość dodana 4 minutes later
33 minuty temu, tobias napisał:

identyczny wygląd? nie mogłem znalezć

To co idzie na nasze ori wydaje się identyczne,  jak znajdę wrzucę link, 

Zawartość dodana 17 minutes later
33 minuty temu, tobias napisał:

identyczny wygląd? nie mogłem znalez

Zawartość dodana 19 minutes later

http://allegro.pl/showitem/description/5160713814.html

Masz w linku od 100mm do 140mm

Edytowane przez ZAKIEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale podstawa jest inna, ciekawe czy to dopasuje wtedy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,  u mnie podstawa ma równe boki a tu u góry podstawy coś jeszcze jest, to pewnie do uchwytu na kratkę nawiewu. Teoretycznie w niczym to nie przeszkadza, musisz sam zadecydować.  Mniejszych już niema,  tylko te dwa rozmiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten co Ty masz jak rozkręcałeś go nie idzie jeszcze tam jakoś zmniejszyć ten rozstaw o 1cm? nie ma już możliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/uchwyt-na-szybe-kokpit-do-sony-xperia-e4g-x-t3-sp-i6530552806.html w tym linku chyba jest taka sama podstawa jak u mnie ,  a rozstaw łapek w opisie od 100mm do 155mm więc jeszcze lepiej niż mam ja.  Tego mojego nie przerobisz na 10 cm, chyba że na gorąco ponaginasz łapki ale to może wyjść paskudnie

Edytowane przez ZAKIEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...