Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Automatyczna skrzynia biegów- problem z biegami


domoalien

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam problem ze swoim automatem. Zaczęło coś szwankować po wielkiej ulewie i jeździe po rzece na drodze. Następnego dnia po ulewie tracił mi się wsteczny(nie zawsze wchodził) czasem trzeba było auto popchnąć do tyłu i zaskakiwał. Z takim wstecznym pojechałem nad morze. W drodze powrotnej jakieś 50km od domu pozycja D zaczęła mrugać a biegów prawie nie było. Ledwo dojechałem do domu. Mając nadzieję że to linka wymieniłem na inna(stara miała pękniętą regulację przykręcaną do korpusu skrzyni).Efekt jest teraz taki,że mam wsteczny ale gdy wrzucę na D to na wyświetlaczu się to nie zaznacza i auto jedzie tylko na jednym przełożeniu i go nie zmienia. Dodam,że kiedyś pisałem na forum o braku blokad biegów 3,2,1 ale auto jeździło normalnie na D. Co może być przyczyną? Padnięty sterownik skrzyni? Niski poziom oleju w skrzyni? Czy sama skrzynia nadaje się na złom? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zalany sterownik . Raczej standardowa usterka zwykke w zimie bo jest on pod nogami pasazera z przodu . Zerknij tam czy nie zielono ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik wyciągnąłem,rozebrałem i wyczyściłem sprayem do elektroniki.Nie pomogło więc zamówiłem nowy.Spuściłem też olej żeby sprawdzić jego ilość i zużycie.Wygląda dobrze.Teraz może mi ktoś powiedzieć jak go wlać? Korkiem wlewu jest ta duża śruba na imbus 17? Jak to ogarnąć?Dodam ze nie mam kanału i robię wszystko na najazdach stalowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak miałem 4 biegowy automat w b5 to wlewałem przez rurke zakończoną korkiem plastikowym stercząca do góry . Wlewać trzeba na włączonym silniku dopuki się nie przeleje przelewem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za pomoc,ale chyba te dwie skrzynie sie roznią bo ja mam w swojej korki tylko w misce skrzyni.Chyba,że ja coś myle albo mam poukręcane śruby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz takiej rurki jakby pod bagnet patrzac pod maske po prawej stronie skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zupelnie inna skrzynka byc ja mialem 1.9 silnik a ta rurka byla po prawej stronie silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Szkoda że nikt więcej się nie wypowiedzial ale twoje uwagi będą przydatne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na strone napraw automatow w Warszawie na pradze chyba juzefow czy cos takiego . Tam jest forum i duzo info .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu znajdziesz informację jak wlać olej do tiptronika
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/256590-skrzynia-tiptronic-zf5hp19flfla-wymiana-oleju-potrzebne-czesci-i-przydatne-linki/

D to na wyświetlaczu się to nie zaznacza i auto jedzie tylko na jednym przełożeniu i go nie zmienia.

Czy aby nie są zaznaczone wszystkie biegi - tryb awaryjny? Auto wtedy ma zapięty ciągle 3 bieg (jak dobrze pamiętam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link.Niestety skrzynia nie jest w trybie awaryjnym. Dzisiaj dostałem sterownik i niestety nic się nie zmieniło po jego wymianie. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi A4 B5 2.6 ABC skrzynia 5HP19 bez tiptronica. Dopiero uzupełniłem dane w profilu po zmianach na forum.

Rozebrałem właśnie skrzynie od dołu. Okazało się,że jeden elektrozawór się urwał oraz przerwał się jeden kabel(niebieski). To jakaś grubsza przyczyna czy po prostu wina elektrozaworu? Ma ktoś na tym forum wiedzę na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedzialem ze 5 biegówki były w b5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były w V6 i chyba w 1.8 Turbo


Sprawa rozwiązana.Przyczyną był kabelek,który ledwo się trzymał w kostce od pozycjonera i po poruszaniu wypadł z niej.Po wymianie końcówki kabla znów pojawia się D i auto śmiga. :D dziękuję tym którzy starali się mi pomóc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...