Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wypadek Z Winny Kierującego Koparką


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Dzis mialem dosć poważny wypadek. Wracając drogą 86 z bielska do katowić w okolicach Tych mijałem koparke która nagle postanowiła zawrocić i wpadła prosto na mnie :o
Auto do totalnej kasacji Drzwi od strony pasażera przednie i tylnie wyrwane słupek złamany ogolnie miazga została z auta...

Pytanie moje jest nastepujące jakie kroki powienienem dalej podjąć żeby to wszystko w miare jakoś ogarnąć?

Dodam ze kierowca koparki nie posiada ubezpieczenia pojazdu ( w sumie to w ogole taką wielką koparą nie wolno jezdzić po drogach tak powiedział policjant który przyjechal do wezwania)

Sprawa ma trafić do sądu po są osoby poszkodowane( mama w szpitalu ze złamaną reką w dwoch miejscach, drugi pasazer rany głowy)

Ogolnie policja swierdziiła 100procentowa wine kierowcy koparki ale były jakieś problemy z jego dokumentami.

Gdzie się teraz zgłosić Co tak naprawde trzeba zrobić bo nie ogarniam tematu. ?? Gosciu co holował auto mowił zeby zgłosić sie do jakis kancelari odszkodowawczych bo są uszczerbki na zdrowiu?

Tak naprawdę chciałbym sie dowiedzieć co teraz mam zrobić. Dostałem narazie tylko pokwitowanie ze zabrali mi dowód i policja sie zabrała (porobili zdjecia coś tam popisali i pojechali) nic mi konkretnego nie powiedzieli....hol mi zabrał auto i odstawił na plac i zostałem teraz tak naprawdę z totalna niewiadomą :o ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa prosta - jeżeli jesteś poszkodowanym, należy zgłosić się w tym przypadku do FG czyli Funduszu Gwarancyjnego. Pierwsze kroki to konsultacje medyczne (SOR, lekarz rodzinny) + zgłoszenie wypadku w FG. Jeżeli odniosłeś jakieś obrażenia, trwale uszczerbki na zdrowiu to prowadzone będą dwie sprawy tzw "szkody" - szkoda rzeczowa (czyli twój pojazd), oraz szkoda zdrowotna. Jeśli jechały z tobą inne osoby to wiedz, że IM RÓWNIEŻ PRZYSŁUGUJE ODSZKODOWANIE. Zapraszam do kontaktu telefonicznego, bo to jest namiastka informacji jakie są Ci niezbędne. Nr tel wysyłam na PM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję oddać sprawę w ręce dobrej firmy zajmującej się "wyciąganiem" odszkodowań, na pewno więcej wskórają niż "zwykły Kowalski".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwne, że policja nie wytłumaczyła Ci jak wygląda sprawa o osobami, które nie mają OC. Ta koparka była firmowa czy prywatna? bo jeśli na firmę to może właściciel ma OC ogolne na cały sprzęt, który posiada. Jeśli nie to tak jak Ci pisali do Funduszu się zgłasza. Masz tutaj podstawowe informacje:

https://www.ufg.pl/web/guest/szkoda-komunikacyjna-sprawca-nieubezpieczony

Jakbyś potrzebował auta zastępczego na czas szkody to też masz prawo je sobie wynająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz coś załatwić i pomocy już na postepowaniu Karnym to dzwon :) mamy 14 prawników z Katowic, ustale co i jak na drugi dzien :) a nie bedziesz tam jakis mecenasow/adwokatow zatrudnial i beda ci szkode zalatwiac kilka lat... bo nie maja sily przebicia przed TU :) a przyznac musze z sprawy z UFG nie sa takie proste :)

Koledzy z Forum chwala sobie maja obsluge, zatem zufany gosc zemnie :)

Jestem z Dabrowy to sie mozemy w ten sam dzien spotkac :)

Pozdrawiam

Michał

tel 513 012 560

Ps. kurna ale sie narobila konkurencja na tym forum :) wroclawskie duzo biarą malo daja bo malo moga na śląskim terenie :)


Właśnie, jeśli gość nie miał OC, to Fundusz Gwarancyjny nie zwróci ci kasy za naprawę auta czy samochód zastępczy... będziesz musiał we własnym zakresie naprawić a zwrotu kasy ściągać osobiście, taka lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy konkurencja ;-) lustforpower czytam cie od dłuższego czasu i ty jako jedyny nie piszesz chociaż bajek po tych forach na temat odszkodowań. Ale że ufg nie jest proste to się nie zgodzę z tobą ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może akurat mam takie przypadki, gdzie ufg nie robi tego co powinien albo w taki sposób jak bym chciał :)

Ale dziękuję ci bardzo za ocenę, robię to co lubię i się tym pasjonuje, i nie pieprze głupot i kłamstw bo to zawsze ma krótkie nogi :), już nie wspomnę o sumach odszkodowań... jak czasami sprzątam po konkurencji to siedzę u klienta 1h i mu prostuje wszystko co się naczytał lub nasłuchał od kolegów po fachu ;0

Pozdrawiam i Polecam się :)

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zupełności rozumiem Cię, później człowiek myśli skąd takie sumy inni wzięli ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...