Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż CB - Wybór Miejsca


black70

Rekomendowane odpowiedzi

Czy macie jakiś patent, gdzie wsadzić/zamontować CB bez demolki wnętrza? W B6 miałem pod podłokietnikiem na taśmie dwustronnej. Teraz po przesiadce na B8 lekki zonk, bo nie bardzo jest gdzie. Jeśli mam coś wiercić, to chyba odpuszczę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

President Tommy :( Ale chyba będę musiał poszukać czegoś mniejszego, albo jakiegoś ręczniaka + zewn. antena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wciskam u siebie pomiedzy fotel kierowcy a tunel. Radio okleilem dosyc miekka i gruba tasma by nie rysowalo plastikow. Z CB korzystam tylko w trasie wiec dosyc rzadko, a lepszego miejsca nie znalazlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem tak z fotelem pasażera. Tylko za bardzo wystaje. Nie można go wcisnąć bardziej, bo konstrukcja fotela (zwykły - nie kubełkowy) na to nie pozwala. Moje radyjko ma 4,5 cm grubości. Może cieńsze radio weszłoby dalej? Z tym obklejeniem do dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam M-Techa Legend więc jest stosunkowo cienkie. Ale i tak jeśli zbyt głęboko go wsuniesz to będzie kiepsko słychać. Wciskam go na tyle by dobrze było słychać i bym nie zaczepiał ręką przy zmianie biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, masz radyjko ok. 1 cm cieńsze. No to chyba wszystko jasne. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Prezidenta dość grubego. Udało mi sie wcisnąć go po lewej stronie siedzenia kierowcy. Pasuje idealnie. Zrobiłem z blachy nierdzewnej mocowanie które przymocowałem pod szynami siedzenia. Wszystko świetnie widać i słychać. Regulacja pokręteł też nie jest problemem. Mogę fotki wysłać jak ktoś potrzebuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lafayette venus mieści się na styk w schowku pod podłokietnikiem. CB tez można zamontować w bagażniku i przeciągnąć sam kabel do mikrofonu.

9jouqnvp.jpg

Edytowane przez marc1n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja widzę że wszyscy stosują ten sam patent na wciskanie między fotel a tunel.

Ja swoje radyjko owinąłem cieniuteńką gąbką dzięki temu nie rysuje mi plastyku :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam w podłokietnik - nic nie widać, nie przeszkadza, jest pod ręką, i kabelki można ładnie pochować i pociągnąć zasilanie z zapalniczki tylnej - baja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lafayette venus mieści się na styk w schowku pod podłokietnikiem. CB tez można zamontować w bagażniku i przeciągnąć sam kabel do mikrofonu.

Rozumiem, że stacja bazowa mieści się w podłokietniku? A gruszka siedzi np. w pojemniku na dużą butelkę? Jakoś nie bardzo widzę stację w bagażniku i doprowadzenie spiralnego kabla przez całą długość samochodu. Nawet nie wiem, czy są takie długie kable do gruszki.

Polecam w podłokietnik - nic nie widać, nie przeszkadza, jest pod ręką, i kabelki można ładnie pochować i pociągnąć zasilanie z zapalniczki tylnej - baja :)

Nie masz zasilania w środku w podłokietniku? No i w tym przypadku utrudniony jest dostęp do radia podczas korzystania (regulacja, zmiana kanałów itp.). Chyba, że wszystko masz w gruszce, jak u kolegi powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam presidenta i w B6 idealnie wsunol sie w wolna pr5zestrzen pod kierownicą pasuje idealnie jakby tamfabryznie byl pakowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w schowku po stronie pasażera w miejscu montażu zmieniarki, mikrofon wyprowadzony do podłokietnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma pod fotelem kierowcy , wiadomo ze utrudnione jest np przełączanie kanałów ale mi to nie przeszkadza bo interesuje mnie tylko 19 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lafayette venus mieści się na styk w schowku pod podłokietnikiem. CB tez można zamontować w bagażniku i przeciągnąć sam kabel do mikrofonu.

Rozumiem, że stacja bazowa mieści się w podłokietniku? A gruszka siedzi np. w pojemniku na dużą butelkę? Jakoś nie bardzo widzę stację w bagażniku i doprowadzenie spiralnego kabla przez całą długość samochodu. Nawet nie wiem, czy są takie długie kable do gruszki.

Polecam w podłokietnik - nic nie widać, nie przeszkadza, jest pod ręką, i kabelki można ładnie pochować i pociągnąć zasilanie z zapalniczki tylnej - baja :)

Nie masz zasilania w środku w podłokietniku? No i w tym przypadku utrudniony jest dostęp do radia podczas korzystania (regulacja, zmiana kanałów itp.). Chyba, że wszystko masz w gruszce, jak u kolegi powyżej.

Tak CB venus jest dowalany łącznik wtyk do CB jest na RJ45, w zestawie jest kabel ok 2,5m + kabel mikrofonu. Ale można stosować zwykłą skrętkę sieciowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie rozwiązałem to w taki sposób :) zasilanie z tylnej zapalniczki, klapka sie zamyka

2015-05-21 16.25.45 — kopia.jpg

Edytowane przez matriw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...