Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Sprawdzić Jakie Mam Ksenony...


BFG_operator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak sprawdzić najprościej - bez rozbierania - jakie mam w samochodzie ksenony (w sensie czy są to zwykłe ksenony czy biksenony)?

A4 B6 rocznik 2004.

Edytowane przez wrclaguna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem do końca pewien, ale chyba różnica polega na tym, że w światłach bi-ksenonowych to światłami ksenonowymi są zarówno mijania jak i drogowe. W zwykłych ksenonach tylko mijania będą ksenonowe, drogowe - halogen.

Edytowane przez Mat.Rynio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biksenon ma w srodku taki grafitowy wklad w lampie i wiekszą soczewkę, oraz chyba przetwornice wpasowana w tylna klapke od lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biksenon ma w srodku taki grafitowy wklad w lampie i wiekszą soczewkę, oraz chyba przetwornice wpasowana w tylna klapke od lampy.

Niestety nic nie widzę przez tą soczewkę i za bardzo nie wiem jak wygląda przetwornica :(

Nie jestem do końca pewien, ale chyba różnica polega na tym, że w światłach bi-ksenonowych to światłami ksenonowymi są zarówno mijania jak i drogowe. W zwykłych ksenonach tylko mijania będą ksenonowe, drogowe - halogen.

O, jeżeli masz rację to mam zwykłe, bo to są tylko światła mijania. Drogowe jak i stopu to u mnie zwykłe żarówki.

No to jeszcze jedno pytanie: jakie są objawy zużycia takich żarników? Nie mówię oczywiście o niedziałaniu, co jest jakby oczywiste, po prostu komputer mi je odłącza po pewnym czasie jazdy - właściwie jedną. Po wyłączeniu i włączeniu świateł, przez kilka minut jest wszystko w porządku, potem znów - mrugnie trzy razy, brzęczyk z komputera i gaśnie. Nie mam po prostu pewności, że jak już wymienię żarniki, to sytuacja wróci do normy. Może przyczyna leży gdzie indziej?

Edytowane przez BFG_operator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo żarnik albo przetwornica pada.

Zamień miejscami żarniki bedziesz wiedział czy to jest uszkodzone.

Żarniki wymienia się dwa, aby barwa była identyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu komputer mi je odłącza po pewnym czasie jazdy - właściwie jedną. Po wyłączeniu i włączeniu świateł, przez kilka minut jest wszystko w porządku, potem znów - mrugnie trzy razy, brzęczyk z komputera i gaśnie.

Świeci do tego różową poświatą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarniki pewnie do wymiany

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeci do tego różową poświatą?

Nie, w zasadzie obie trzymają zimną barwę, tfu, gorącą (lekko niebieski), natomiast siła świecenia jest bardzo słaba. Poprzedni właściciel chyba nigdy ich nie wymieniał. Lewy ksenon jak dotąd (do wczoraj) działał, natomiast prawy tak jak pisałem - na początku jazdy działa, po kilkunastu minutach trzy razy mrugnie (trzy brzęczyki) i gaśnie. Co ciekawe - w zimie działał o wiele lepiej, musiało minąć sporo czasu, zanim komputer go wyłączał.

Jutro sprawdzę jak z tym lewym, czy po prostu się zepsuł, czy został profilaktycznie odłączony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci powiem co jest nie takŁ mialem to samo jeżeli chodzi o slabe swiatło, kupilem nawet 2 nowe zarniki bo myślałem że się kończą wydałem prawie500 zł:/ ( w twioim przypadku zarnik tez chyba padl lub przetwornbica) a swiatła jak świeciły tak dalej świecily czyli ledwo co jadąca fiesta obok mnie z 89 roku miała lepsze światła niz jaaaa. Okazalo sie że poprostu wypaliły mi się odblysniki praktycznie nie bylo tej srebrnej powierzchni odbijającej swiatło tylko czarny plastyk... Jak mieszkasz blisko poznania to polecam Ci naszego specjaliste forumowego od lamp Gwerty. On mi to ogarniał a tu masz linka do tego w ątku tam masz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania:http://a4-klub.pl/index.php?/topic/256851-przygasajace-ksenony/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci powiem co jest nie takŁ mialem to samo jeżeli chodzi o slabe swiatło, kupilem nawet 2 nowe zarniki bo myślałem że się kończą wydałem prawie500 zł:/ ( w twioim przypadku zarnik tez chyba padl lub przetwornbica) a swiatła jak świeciły tak dalej świecily czyli ledwo co jadąca fiesta obok mnie z 89 roku miała lepsze światła niz jaaaa. Okazalo sie że poprostu wypaliły mi się odblysniki praktycznie nie bylo tej srebrnej powierzchni odbijającej swiatło tylko czarny plastyk... Jak mieszkasz blisko poznania to polecam Ci naszego specjaliste forumowego od lamp Gwerty. On mi to ogarniał a tu masz linka do tego w ątku tam masz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania:http://a4-klub.pl/index.php?/topic/256851-przygasajace-ksenony/

Gwerty mieszka teraz w Suwałkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...