Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Fotela Na Elektryczny Z Pamięcią


Elvis_P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś może zajmował się w/w tematem. Teraz mam fotel kierowcy z elektryczną regulacją podparcia lędźwiowego. Chodzi mi tylko o fotel kierowcy, czy dużo jest z tym roboty? Czy mogę wszystko zamontować do obecnego fotela czy trzeba kupić nowy?

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do fotela tylko z lędźwiami nie zamontujesz silniczków z fotela elektrycznego- inna konstrukcja ramy fotela, szukaj foteli, w pełnej elektryce i potem zamień na silniczki od fotela z pamięcią lub od razu szukaj foteli z full elektryką i pamięcią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak jak myślałem. A jeszcze boczek drzwi chyba do wymiany? bo z tego co wiem to przyciski pamięci są w drzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba Grześ, da się wyciąć :)

To ja wiem tylko nie kupisz tego plastikowego mocowania do przycisków

Jest to integralna czesc boczka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba Grześ, da się wyciąć :)

To ja wiem tylko nie kupisz tego plastikowego mocowania do przycisków

Jest to integralna czesc boczka .

No tak to prawda, ja przeszczepiłem z innego boczka, który miał pamięć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a co do samej wymiany elektryki to jak już masz taki fotel to nie przekładaj silniczków tylko zostaw stelarz i przewal tapicerkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba wymienić ten boczek czy nie ?:)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba wymienić ten boczek czy nie ? :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Można wyciąć w swoim, tylko musisz mieć dawcę, czyli inny boczek, który miał przełączniki od pamięci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglada kwestia instalacji w przypadku montazu fotela w full elektryce z pamiecia do auta w ktorym sa zwykle ?

Z tego co mi sie udalo ustalic to napewno potrzebuje doprowadzic CANy ,oraz dolozyc jeden przewod ktory laczy sterownik pamieci fotela i sterownik drzwi kierowcy ,pewnie przekladka pinow zasilajacych bo sa inne kostki ,czy cos jeszcze ?

Kwestia przyciskow w drzwiach jest prosta ,do tego w A5 nie trzeba wymieniac calego boczka B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno musisz dołożyć sterownik pamięci fotela, chyba, że taki jest już w fotelu, który montujesz, gdzieś mam schematy, jak potrzebujesz poszukam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko gdzie tego wszystkiego szukać?

Mało tego na allegro.

Rozumiem że muszę kupić takie fotele? : http://allegro.pl/audi-a4-b8-8k-avant-tapicerka-fotele-skora-s-line-i4594607067.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko ja.u sibie posiadam zwykle fotele z grzanie i chciałbym zmienić na wersję.s line w elektryce tez z grzaniem ale pamięci nie potrzebuje. I tu moje pytanko czy potrzebuje tylko doprowadzić zasilanie bez zadnuch sterowników czy też musi być sterownik? Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robisz tylko instalacje pod elektryke foteli i tyle :wink:

tu masz opis wtyk oraz pinów

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/220411-zmiana-siedzenia-podgrzewane-wentylowane-elektryka/?p=3102834#entry3102834

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdy mam moduły pamięci w fotelach, a nie chce mieć pamięci to trzeba przerabiać instalację foteli czy wystarczy podpiąć wtyki do wcześniej przygotowanej instalacji w aucie??

Bo mam fotele z modułami i nie wiem co zrobić;/


A gdy mam moduły pamięci w fotelach, a nie chce mieć pamięci to trzeba przerabiać instalację foteli czy wystarczy podpiąć wtyki do wcześniej przygotowanej instalacji w aucie??

Bo mam fotele z modułami i nie wiem co zrobić;/

Dodam, że fotele są poliftowe jeśli to ma jakieś znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie czy możecie mi podpowiedzieć czy jak mam taki fotel jak na zdjęciu poniżej to co trzeba zrobić, aby móc dołożyć pamięć położenia foteli? na pewno dołożyć przyciski na drzwiach :) i co więcej?

http://fotowrzut.pl/Y8MV7APFAB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...