Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny Przypadek A4 B6 1.8T


nico39

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W moim A4 B6 1.8T (2003) dzieje się cos dziwnego, auto pracuje sobie normalnie, temperatura trzyma, klima chodzi, silnik pracuje miarowo. A tu nagle (bez różnicy czy w czasie drogi czy postoju) z za przedniego lewego nadkola wydobywa się dziwne buczenie, po minucie lub dwuch zanika i wszystko wraca do normy. Jeżdżę dwa trzy dni i nic, a tu znów wyskakuje buczeni bez przyczyny. Dodam tylko , że autko ma webasto choć nie sądzę aby to miało znaczenie gdyż jest nie włączone (używane) tempratury sa plusowe.

Ma ktos pomysł co to jest? Dodam , że Vag nic nie pokazuje, nie ma błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak buczało pod filtrem powietrza. Powodem była rurka plastikowa która spadła z tak zwanego odkurzacza (nie znam prawidłowej nazwy). Można to zobaczyć ściągając kratkę przy halogenie. Po odkreceniu halogena widać lepiej.

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak buczało pod filtrem powietrza. Powodem była rurka plastikowa która spadła z tak zwanego odkurzacza (nie znam prawidłowej nazwy). Można to zobaczyć ściągając kratkę przy halogenie. Po odkreceniu halogena widać lepiej.

Dziękuję sprawdzę, oby to było to. Już na prawdę nie mam siły na to. Chciałem problem zdiagnozować ale co ruszyłem do warsztatu to w czasie drogi ustąpiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


to pompa SAI za pewne :wink:

nie wszyscy tak mają bo już dawno kto mógł to wywalił ten badziew :grin:

U mnie pompa wywala błąd, ale nie wyje w ogóle. Myślałem nad wymianą, ale cudowania z tymi przewodami jest sporo, do tego zaworki itp. Czy usunięcie pompy spowoduję wywalanie check'a na desce? Da radę samemu to zrobić, czy trzeba kodować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wizyta u tunera,wywali to razem z drugą sondą i zrobisz program

jaki nr. błędu wywala ? pompa pracuje cicho czy wcale ?bo przyczyn może być wiele i może okazać się drobiazg i naprawisz to za grosze.

Edytowane przez krzysiekml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


wizyta u tunera,wywali to razem z drugą sondą i zrobisz program

jaki nr. błędu wywala ? pompa pracuje cicho czy wcale ?bo przyczyn może być wiele i może okazać się drobiazg i naprawisz to za grosze.

16795 - Secondary Air Injection System: Incorrect Flow Detected

Pompa nigdy mi nie hałasowała, po prostu tak jabky się wyłaczyła, po wykasowaniu błędu, bład powraca po ok tygodniu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz napięcie na wtyczce od pompy(wymuś vag-em test) jak nie będzie to przekaznik pompy do sprawdzenia znajdujący się obok ECU pod pokrywą 12V40A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


sprawdz napięcie na wtyczce od pompy(wymuś vag-em test) jak nie będzie to przekaznik pompy do sprawdzenia znajdujący się obok ECU pod pokrywą 12V40A

Dzięki bardzo za wskazówkę, zobaczymy czy się uda coś wskurać, a jak nie to tutaj mam fajne fotostory :D

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/235106-DIY-B6-1-8t-Vacuum-line-and-Check-Valve-removal-simplification

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że piszecie o takich rzeczach. Stało się coś dziwnego tak jak nagle wyło to teraz od paru dni nic nie wyje. Cudowne uzdrowienie czy co? Nurtuje mnie natomiast to, że odgłos był bardziej słyszalny od strony lewego nadkola (od kierowcy) , a pompa powietrza jest pod filtrem z prawej strony? A pod lewym nadkolem jest tak jak pisałem vebasto. Czy to możliwe, że aż tak by się przenosił dźwięk? Macie jeszcze jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz napięcie na wtyczce od pompy(wymuś vag-em test) jak nie będzie to przekaznik pompy do sprawdzenia znajdujący się obok ECU pod pokrywą 12V40A

Pytanie właśnie odnośnie tego przekaźnika, Pan w serwisie vw wg etki sprzedał mi przekaźnik "645" nr części 4H0 951 253 A. Natomiat na filmach przekaźnik (znajdujący się w puszce ECU) ten wygląda jak taki duży bezpiecznik.

Kupiony przekaźnik wygląda tak:

8974-IMG-2855.JPG

Czy jest to prawidłowy przekaźnik od pompy SAI i czy znajduję sie w puszcze ECU?

Edytowane przez Away
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinien pasować,ma 4 piny ? bo po numerach to nie kumam może jest zastąpiony właśnie tym

tak jest w puszce ecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


powinien pasować,ma 4 piny ? bo po numerach to nie kumam może jest zastąpiony właśnie tym

tak jest w puszce ecu

Dzięki bardzo krzysiekml!! Tak ma 4-piny.


Koledzy jest możliwość sprawdzenia na szybko czy pompa SAI w ogóle działa, poza samochodem? Nie wiem podpiąć pod akumulator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pod aku i powinna ruszyc.
dzięki Kolego, zatem zabieram się za robotę :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakim jest stanie, kupiłem przekaźnik i bezpiecznik i po prostu nie chce spalić tych elementów, w przypadku kiedy będzie np. zatarta od wody. Niestety nie mam kompa :decayed:

Edytowane przez Away
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W moim A4 B6 1.8T (2003) dzieje się cos dziwnego, auto pracuje sobie normalnie, temperatura trzyma, klima chodzi, silnik pracuje miarowo. A tu nagle (bez różnicy czy w czasie drogi czy postoju) z za przedniego lewego nadkola wydobywa się dziwne buczenie, po minucie lub dwuch zanika i wszystko wraca do normy. Jeżdżę dwa trzy dni i nic, a tu znów wyskakuje buczeni bez przyczyny. Dodam tylko , że autko ma webasto choć nie sądzę aby to miało znaczenie gdyż jest nie włączone (używane) tempratury sa plusowe.

Ma ktos pomysł co to jest? Dodam , że Vag nic nie pokazuje, nie ma błędu.

Winna temu była pompa wody, przy okazji wyszło jeszcze , że jedne z zaworków nadciśnienia szwankował. Pompę udało się wymienić w sensownych pieniadzach, natomiast diagnostyka, silnika, odszukanie właściwego zaworku nadciśnienia za kolektorem (jest ich 12), wymiana + robocizna to koszt w serwisie jakieś 600zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...