Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa odsuwanie przedniej szyby


Caporeira

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem gdyż nie działa mi od strony kierowcy odsuwanie szyby (zasuwanie działa).

Odkręciłem tapicerkę oraz silniczek z taką puszką i silnik pracuje tylko w jedną stronę (czyli tak jak by zasuwał - podnosił szybę), a jak chcę w drugą stronę to słychać że coś w tej puszce przy silniku pyknie, ale silnik się nie obraca.

Czy ktoś miał coś takiego, lub wie co to może być ?

Pewnie tę puszkę przy silniku trzeba rozbierać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padł Ci silniczek podnoszenia szyby jedyna rozsądna opcja kupienie podobnego i wymienienie lub znaleść elektronika który zajmie się ścieżkami na płytce w środku silniczka prawdopodobnie jakaś scieżka sie przepaliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, sprawdzałem przed chwilą na krótko i silnika pracuje prawidłowo, więc wnioskuję że problem z elektroniką (jakiś przekaźnik nie puszcza prądu w drugą stronę).

Zrobiłem zdjęcia płytki, ale wygląda dosyć ładnie ->

https://www.dropbox.com/s/qby6y7vlpl5m4tu/20140815_135105.jpg

https://www.dropbox.com/s/ygaelx1zthlkp79/20140815_135050.jpg

Zastanawiam się jeszcze, czy na wyjściu tej elektroniki (dwóch blaszek) zasilających silnik powinno być zwarcie? Bo sprawdzając multimetrem to wyjście jest zwarte.

Edytowane przez Caporeira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby padł silnik to nie chodził by wcale. Tutaj poleciało sterowanie, np.przycisk w drzwiach w jedną stronę nie steruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale po po wciśnięciu przycisku w drzwiach to słychać że jest reakcja w elektronice (przekaźniku) przy silniku sterowania szyby. Więc ten przycisk bym raczej wykluczył.

Edytowane przez Caporeira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kostkę z przewodami na słupku pod kasetą z bezpiecznikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Musisz zdemontować plastik z progu. Następnie dementujesz plastik ten obok sprzęgła. Taka niby stopka na którą czasem stawiamy lewą nogę. Jak zdemontujesz te plastiki to pod wykładziną jest instalacja z kilkoma kostkami. Kostka od szyb o ile dobrze pamiętam jest bordowa. Uwaga żółta jest od poduchy. Lepiej jej nie rozpinaj. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Caporeira uzupełnij profil, bo nie wiadomo jakie masz auto.

Domyślam że chodzi o B6, jeżeli tak to musisz zdemontować tapicerkę drzwi a potem przełącznik szyb.

Wyczyścić styki i będzie działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może któryś kabel w wiązce łączącej nadwozie i drzwi się przetarł. miałem ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Caporeira uzupełnij profil, bo nie wiadomo jakie masz auto.

Domyślam że chodzi o B6, jeżeli tak to musisz zdemontować tapicerkę drzwi a potem przełącznik szyb.

Wyczyścić styki i będzie działać

Profil uzupełniony :)

Wyciągnąłem ten przełącznik https://www.dropbox.com/sc/01hj0ylzvbo0uvm/AAAdDlCBjAz0XHJTN6JDGvDYa

Wyczyściłem go psikając preparatem, ale dalej to działa jak działało. Ale jak wcześniej wspominałem, na moje oko ten włącznik działa jak należy (działa odsuwanie i zasuwanie szyby pasażera i działa zasuwanie szyby kierowcy) a kiedy chcę odsunąć szybę kierowcy to słychać jak przekaźniki na elektronice - przy silniczku szyby - się załącza.

Myślę kupić silniczek z elektroniką, ale czy to faktycznie to jest przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo tylko od strony pasażera nic nie pomogło ani przelutowywanie płytki w silniczku. Kupiłem silniczek o podobnych parametrach tylko nowszy założyłem działa bezproblemu. Po prostu czas płytki już się skończył i nic nie zrobisz tylko nerwy stracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, a mianowicie mam 2x elektryczne szyby chcąc zaprogramować szyby, aby się automatycznie opuszczały i podnosiły wyszło tak, że żadna się nie zaprogramowała tylko prawa działa na jedno klikniecie otwórz/zamknij od strony kierowcy i pasażera, a lewą żeby otworzyć to trzeba parę razy klikać w przycisk żeby się otworzyła, jeśli nie jest do końca domknięta mogę otwierać i zamykać na jeden klik od razu, ale jeśli zamknę znowu muszę parę razy klikać, żeby ją otworzyć i też nie było szans żeby ją zaprogramować, a jeszcze jakaś usterka wystąpiła jak opisuję. Może macie jakieś pomysły na taki przypadek? Pozdrawiam

Edytowane przez Mati__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...