Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chiptuning Pomorze - opinie


Eddie92

Rekomendowane odpowiedzi

Moc nie jest wyznacznikiem bezpieczeństwa, możesz mieć mało a auto tego nie wytrzyma. Kreski to tylko „ogólny” efekt pracy i stanu motorowi. Temat dokładności rolek to studnia bez dna.

Nie chodzę po zakładach ale wątpię by firmy nagminnie łamały przepisy by sprawdzić auto na drodze. Pomijam już fakt że nawet w razie stłuczki tworzy to bardzo poważny problem.

Masz trochę wypaczone pojęcie, nie wiem też jakich konkretów oczekujesz...

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiałbym takie podejście przy aucie z konkretnymi modami i planami a nie seryjnym silniku który ogarniesz szybko i jak zdrowy to za pierwszym strzałem.

Ja bym tego nie nazwał racjami a pi******** jak kolega wyżej, no ale rób jak uważasz, najlepiej zostaw w firmie auto na pól roku niech dokładnie przetestują, koniecznie na drodze i w rożnych warunkach pogodowych.

W jednym tylko masz racje, żenujący jest fakt że w całym 3city brak jednej porządnej hamowni 4x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak brakuje porządnej hamowni 4x4 w 3mieście?

jest jedna inercyjna, jest druga obciążeniowa i każdy tuner ma Dynometa

to jaką ty potrzebujesz hamownię do zmierzenia swojego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyno - mam trochę zęby jeśli chodzi o dokładne strojenie nuta w niskich rewersach, poza tym droga (na +) ... ale co za tym idzie zimą raczej lipa a latem warto postawić radiowóz...

Hamownia inercyjna 4x4 ? chętnie, gdzie ?

Kto ma obciążeniówkę i warto do niego jechać ? wiem że MAHA ma VTech i CS ale tam nie warto się pokazywać.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V-Tech ma inercje, a Comp Sport w Żukczynie ma obciążeniówkę MAHA,

jeżeli uważasz że hamownia inercyjna jest bardziej miarodajna od obciążeniowej to jesteś w ogromnym błędzie.

Chcesz mieć najdokładniejszy pomiar mocy swojego auta, to podjedź do Roberta z Turboelita.pl, załoy Dynometa, usiądziesz za kierownicą, pojedziecie na autostradę, zrobicie kilka przejazdów na 3 i 4 biegu do końca i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podjechać również do Roberta z Tune-Up też ma Dynometa , również ma swoja hamownie bardzo miaro dajną . Nie chce Turbolelity jakoś negować bo dobrze ich znam i myślę że lepiej sie znają na benzynach do gnojówek niż Robert z Tune-up ale wiem że zdarza sie że wgrywają gotowce . A Robert z Tune-Up do każdego gnojopożerka robi indywidualnie program nie wgrywa żadnych gotowców i myślę ze co do gnojówek to nie ma lepszego tunera w chipach od Roberta z Tune-Up.

Co do pomiaru to w czerwcu byłem u Łukasz w V-Techu tam zrobił mi pomiar następnego dnia po skonsultowaniu sie z Krystianem z Tune-up pojechałem na pomiar do Żukoczyna na MAHA różnica była taka że w V-Techu były 2 kanie więcej i 6 NM .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat bym się kłócił i napisał zupełnie odwrotnie,

Robert z Turboelity spędza średnio przy jednym aucie cały dzień pisząc program,

nigdy nie zdarzyło się aby wgrywał gotowce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna hamowania nie jest idealna, każda ma swoje wady i zalety. Wynik jest zależy tylko od operatora, jego zdolności i chęci.

Vtech Gdynia – inercja, brak 4x4

Vtech Pruszcz – dyno

Turbo Elita – dyno

Tune-up = inercja + dyno

CS – MAHA 4x4

AZ – brak danych

Power Chip – inercja , brak 4x4

Soft Car – dyno

Czy kogoś pominąłem ? Pomijając hamownie drogowe to pod dachem mamy tylko MAHA która się teoretycznie zamyka. Gdzie jest ta rzekoma inercja 4x4 ?

W CS byłem ze znajomymi i na 3 auta sukcesu zero, było w osobnym temacie, wedle tego pomiaru teraz pewno mam coś koło 350 koni / 700 niuta....

Ja nie mam nic przeciwko Dyno ale jako szarak odstawiający auto do zakładu nie życzę sobie by ktoś jeździł sobie po mieście i na autostradzie moim autem, a nawet jak już właściciel auta udzieli pisemnej zgody (no bo jak policja zatrzyma to musi być podstawa) to z ubezpieczalnią (w razie czego) i tak będzie problem. Oczywiście mogę siedzieć jak gwóźdź pól dnia i czekać aż skończy... pojedziemy a potem znowu poczekamy na korekty ;].W tym tkwi problem, nie w dokładności, dobrze można zrobić na każdego typu hamowni a nawet bez niej.

No to pocisnąłem :P Każdy zna realia, trzeba sobie radzić, droga to czasem jedyna możliwość.

Dyno posiada kilku znajomych i sobie bardzo chwalą, osobiście wybieram się do Roberta (tune-up), muszę się tylko uporać z softem.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna hamowania nie jest idealna, każda ma swoje wady i zalety. Wynik jest zależy tylko od operatora, jego zdolności i chęci.

Vtech Gdynia – inercja, brak 4x4

Vtech Pruszcz – dyno

Turbo Elita – dyno

Tune-up = inercja + dyno

CS – MAHA 4x4

AZ – brak danych

Power Chip – inercja , brak 4x4

Soft Car – dyno

Czy kogoś pominąłem ? Pomijając hamownie drogowe to pod dachem mamy tylko MAHA która się teoretycznie zamyka. Gdzie jest ta rzekoma inercja 4x4 ?

W CS byłem ze znajomymi i na 3 auta sukcesu zero, było w osobnym temacie, wedle tego pomiaru teraz pewno mam coś koło 350 koni / 700 niuta....

Ja nie mam nic przeciwko Dyno ale jako szarak odstawiający auto do zakładu nie życzę sobie by ktoś jeździł sobie po mieście i na autostradzie moim autem, a nawet jak już właściciel auta udzieli pisemnej zgody (no bo jak policja zatrzyma to musi być podstawa) to z ubezpieczalnią (w razie czego) i tak będzie problem. Oczywiście mogę siedzieć jak gwóźdź pól dnia i czekać aż skończy... pojedziemy a potem znowu poczekamy na korekty ;].W tym tkwi problem, nie w dokładności, dobrze można zrobić na każdego typu hamowni a nawet bez niej.

No to pocisnąłem :P I żeby nie było nieporozumień, moje auto też jest strojne na drodze.

Dyno posiada kilku znajomych i sobie bardzo chwalą, osobiście wybieram się do Roberta (tune-up), muszę się tylko uporać z softem.

Dziwne rzeczy piszesz kolego,

najwyraźniej nigdy nie byłeś w V-Techu skoro piszesz, że nie ma 4x4

i zapewne pomyliłeś V-Tech ze Strefą Tuningu,

V-Tech jest w Kosakowie

tak na przyszłość

http://www.vtechpomorze.pl/ceny.html

Edytowane przez Booster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nigdy nie byłem (i się nie wybieram), przegapiłem ten punkt.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupili od nich hamownię i są zobowiązani,

ja od początku pisałem o V-Tech, prosiłeś o hamownię Inercyjną 4x4 to ci podesłałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok spoko (jak napisałem wyżej przegapiłem, mój błąd).

Nie znam osoby która ich poleci, mimo posiadanego sprzętu trudno zrobić komplet, więc w temacie nic się nie zmienia.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jeździłem do nich kilka lat temu to na 3 pomiary każdy był inny, słabo ogarniali temat,

teraz coraz więcej ludzi zaczyna ich chwalić, pod względem dokładności pomiarów i jakiegoś tam chiptuningu,

ja osobiście mam do nich uraz i raczej nigdy tam już się nie pokażę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że w CS jest ten sam problem, mimo że moje doświadczanie zerowe wiem czemu mam nierealne wyniki. Polak mądry po szkodzie, przynajmniej cena była bardzo dobra to jakiegoś żalu nie mam :)

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie samochody swoje i znajomych robiłem w V-Techu. Jestem przynajmniej raz w roku. Wszystko chodzi i jedzie jak trzeba. Grupa VAG to łatwizna dla wszystkich, inne pojazdy trwały dłużej. Najwięcej czasu spędziłem tam z Suzuki Swift 1.3 DDiS. Też jest ok. Hamownię mają 4x4. Jest gwarancja, jest faktura.

Jako osoba posiadająca wykształcenie techniczne nie słyszałem nigdy o uznaniu w środowisku naukowo-technicznym d*py jako urządzenia pomiarowego.

Dlatego, że d*pa to tylko d*pa a każdy ma swoją i różnie wrażliwą.

Nie ma więc opcji modyfikowania układu sterowania silnikiem bazującego na pomiarach d*pą.

Jak to powinno wyglądać:

1. Doprowadzasz samochód do możliwie fabrycznego stanu. Wszystko ma działać jak fabryka dała. Nie chodzi tu o dokładne wartości jak w nowym silniku, bo większość ma już trochę przejechane. Ja w swoich zawsze dodatkowo czyściłem kolektory, EGR, intercooler. Nie ma opcji występowania błędów jakiegokolwiek czujnika silnika.

2. Tuner sprawdza mimo tego błędy w silniku i ocenia jego parametry z grubsza po parametrach np. z VAG-a.

3. Sprawdza moc na hamowni. Tutaj temat rzeka i każdy wie swoje. Każda hamownia ma swoje wady i zalety. Zaletą hamowni stacjonarnej jest pomiar mocy silnika pomniejszony o straty zespołu napędowego. Nie wchodzi w tu w grę aerodynamika samochodu (spojlerexy, naklejexy, antenexy) jak również nawet ubytki osłon podwozia samochodu czy kierunek i siła wiatru na drodze.

Wadą są gorsze warunki chłodzenia silnika i intercoolera jak jest. To powoduje, że każdy kolejny pomiar może być gorszy, nie mniej na drodze może być tylko lepiej.

4. Modyfikuje mapy oprogramowania zgodnie ze stanem swojej wiedzy i umiejętności i tu możemy się spierać co kto potrafi.

5. Weryfikuje przyrost i sposób oddawania mocy w identycznych warunkach i przełożeniu hamownii. Tak sposób. Nic nikomu nie da "pik" momentu obrotowego osiągalny między 1900 a 2000 obr/min. Nic nie daje i niszczy wszystko po drodze. Lepszy mniejszy a osiągalny w szerszym zakresie obrotów. Polecam przestudiowanie fabrycznego wykresu przebiegu momentu obrotowego silnika 1.9 R4 i np. 2.7 V6.

6. Koniec lub poprawka lub powrót do punktu 4.

Na koniec. Dla przypomnienia co to jest moment i moc silnika.

Właściwie jedynym parametrem określającym parametry silnika jest przebieg momentu obrotowego.

Moment obrotowy można z wizualizować tak:

Do wału silnika mocujemy ramie o długości 1 m. Na końcu kładziemy kilo szynki. Do momentu zatrzymania się na ziemi na wale pojawi się moment obrotowy o wartości 9,81 Nm.

Moc silnika to szereg ilorazów momentu obrotowego i prędkości obrotowej silnika w danym punkcie.

Edytowane przez mischa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...