Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak prawidłowo odpowietrzyć układ hamulcowy z ABS


FAFAL

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pisałem że tak u siebie robiłem. To normalne że ciecz spływa "z góry na dół", musisz być jedynie cierpliwy, całość potrwa 2-3h. Pilnuj zbiorniczek płynu hamulcowego, aby w nim nie zabrakło płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grawitacyjnie to tylko w WC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mialem jak piszesz.

Plyn sciekl sam sobie zostalo wsii zalane nowym plynem pompa abs i tylny przewod do wymiany nie dalo rady tego odetkac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj masz wyzej wypowiedz gostka co w awatarze ma kotka,jeżeli chodzi o hamulce każdego rodzaju to ten miły Pan zawsze ma racje.

Zjadł juz wszystkie zeby i osiwiał od tego wiec warto jego słuchać-----pompuj ile będziesz miał sił :decayed::decayed::kox:

Ja byłem młody i mniej bardziej głupi a jezeli teraz i zostawiłem auto na 3 dni bez naciśniętego pedału hamulca i płyn sciekł z syfem,zablokował przewód i pompe absa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj caly dzien cwiczyłem scenica, niech go ch... za....ie :facepalm:

Audi to pestka w porownaniu z tym g....m.

Blok ABS jest w tak go...ym miejscu ze lepszego sam bym nie wymyslił, na dodatek daleko od pompy hamulcowej.

Popaprance z Renault umiejscowili blok ABS pod prawą przednią lampą za zderzakiem, poyeby.

Odpowietrzenie tego dziadostwa graniczy z cudem ale mi sie to właśnie jakims cudem udało. Noga jeszcze mnie boli :facepalm:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierze Ci tam wsio jest na odwrót.

U mnie blok nie puszczał na prawy przód i lewy tył nawet sprężone powietrze gówno pomagało dopiero wymian pompy i przewodu scoś pomogła.

Gdybym wiedział wtedy tyle co teraz to miałbym eds ;)


Tomasz tego mam szukać? :decayed:

http://olx.pl/oferta/zacisk-tyl-audi-a8-d2-4-2-CID5-IDdYMYd.html#d13643035d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jo to je to ale trzeba zapytac o rozmiar tarczy, ma byc 269/22mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev a zachować kolejność lewy przód, prawy tył, prawy przód, lewy tył? Pewnie muszę jakąś rozporke sobie ogarnąć żeby przytrzymać hamulec. A jak wygląda wymiana płynu z wysprzeglika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev a prubowales kiedys odsysac plyn zamiast pompowac przy odpowietrzaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego prosciej w 2 osoby zacznij od tylnego prawego puzniej lewe następnie prae przednie i lewe i po klopocie wiadomo na zgaszonym silniku

Kolego to układ hamulcowy z ABS.

Swoją drogą fajny sposób mam na odpowietrzanie w "pojedynkę" wężyk z zaworem zwrotnym . Wtedy można samemu odpowietrzac... Dorobić sobie trzeba do niego pojemnik jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dopisać parę informacji które mogą przydać się innym. W prawdzie to już strasznie stary temat ale korzystałem z niego, gdy chciałem odpowietrzyć hamulce w moim Audi a4 b5. Przeczytałem tutaj różne sposoby, jeden pisze że od najdalszego do najbliższego koła inny że to ABS i jeszcze inaczej, jeszcze inny że najpierw przednie później tył, a jeszcze inny że metodą na ukos. Jak przeczytałem to nie wiedziałem w końcu jak to odpowietrzyć. Postanowiłem odpowietrzyć układ prostym, najlepszym sposobem, dobrze wszystkim znanym czyli od najdalszego koła od zbiorniczka płynu hamulcowego do najbliższego koła. U mnie to było prawe tył, lewe tył, prawy przód, lewy przód. Najprościej w 2 osoby, ja na ten przykład poluzowałem odpowietrznik 2 osoba pompowała płyn, płyn leciał za każdym wciśnięciu pedału hamulca na bieżąco i do tej pory aż podziały się pęcherze powietrza. Rezultat jest taki, pedał hamulca jest twardy jak powinien, ABS śmiga aż miło, żadnych problemów z hamowaniem nie ma. Piszę to info dla takich, którzy chcą odpowietrzyć swoje (audi) a nie wiedzą jakim sposobem. Pozdrawiam.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...