Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania lewarka zmiany biegów


jootem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno stałem się szczęśliwym nabywcą audi a4 b6 1.9 tdi 130 km z 2002r . Generalnei autko jest w b. dobrym stanie oprócz jednego małego szkopułu mianowicie lewarek zmiany biegów drży przy wbitym biegu, a wygląda to następująco - sprzęgło wbijam bieg i ruszam - wajcha idzie do przodu - puszczam gaz wajcha wraca do tyłu - daje gazu ona znów do przodu i przy tym drży ... nie sprawia mi to wiekszych problemów przy jeździe oprócz tego że czasami przy niskich obrotach i delikatnym dodaniu gazu autko jakby się przydusza i to też czuć na drążku ale to tylko sporadycznie no i denerwuje to drżenie bo wg mnie lewarek ma stać sztywno a nie masować mi dłoń... Macie może pomysły co to może być ? pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno stałem się szczęśliwym nabywcą audi a4 b6 1.9 tdi 130 km z 2002r . Generalnei autko jest w b. dobrym stanie oprócz jednego małego szkopułu mianowicie lewarek zmiany biegów drży przy wbitym biegu, a wygląda to następująco - sprzęgło wbijam bieg i ruszam - wajcha idzie do przodu - puszczam gaz wajcha wraca do tyłu - daje gazu ona znów do przodu i przy tym drży ... nie sprawia mi to wiekszych problemów przy jeździe oprócz tego że czasami przy niskich obrotach i delikatnym dodaniu gazu autko jakby się przydusza i to też czuć na drążku ale to tylko sporadycznie no i denerwuje to drżenie bo wg mnie lewarek ma stać sztywno a nie masować mi dłoń... Macie może pomysły co to może być ? pozdrawiam!

A sprawdzałeś mocowanie skrzyni? Może poducha do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jak mechanik wymieniał wahacze to mówiłem żeby sprawdził tą skrzynie ale chyba olał sprawę i powiedział że wg niego wszystko jest ok i "niby sprawdzał" poduchy... wiec wychodzi na to że muszę się udać do innego mechanika... bo samemu to po 1 nie mam kanału a po 2 nawet nie wiem jakbym miał je sprawdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie muszą być poduchy, mam to samo, a wszystkie poduchy ori idealne, więc wymyślajcie dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem też że może być mało oleju w skrzyni.. ale ja żadnych wycieków nie mam wiec to też raczej odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez z rok z tym walczyłem a mechanicy ze poduszka skrzyni biegów ok.

Koniec z końców usadzilem się aby wyjąć bo jeszcze dodatkowo było ostre yebniecie jak jej pocisnolem z postoju.

I się okazało ze poduszka na aucie wyglądała ok a po wyjęciu rozpadala się na dwie części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest odpowiedzialne za utrzymanie skrzyni bez wibracji??? Poduszki a dokladniej te pod silnikiem.... Nie ma co tu wymyslac. Przerobilem A6 i pare passatow z tym problemem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest odpowiedzialne za utrzymanie skrzyni bez wibracji??? Poduszki a dokladniej te pod silnikiem.... Nie ma co tu wymyslac. Przerobilem A6 i pare passatow z tym problemem.

Pozdrawiam

Jedna sprawa to luz na poduchach a druga to luz na mechanizmie zmiany biegów...

Ja tez tak mam a poduchy silnika i skrzyni siedzą nówki Corteco....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest odpowiedzialne za utrzymanie skrzyni bez wibracji??? Poduszki a dokladniej te pod silnikiem.... Nie ma co tu wymyslac. Przerobilem A6 i pare passatow z tym problemem.

Pozdrawiam

Jedna sprawa to luz na poduchach a druga to luz na mechanizmie zmiany biegów...

Ja tez tak mam a poduchy silnika i skrzyni siedzą nówki Corteco....

kiedys czytałem własnie że ktoś tam miał wszystko ok z poduchami i podobne objawy, to przyszło mu połowę części w skrzyni wymienić...

a co do mnie to ja dziś jade do jakiegos mechanika żeby mi sprawdził te poduchy i w razie czego wymienił i zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jedyny objaw to bym to zostawił bo jak sie rozpędzisz to wydasz dużą kasę a żeby to usunąć...

Sprawdź poduchy i to wszystko,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś beda sprawdzone to dam znać co i jak z tym


sprawdzony, poduszka do wymiany, jutro bedzie wymieniona i zobaczymy czy drgania znikną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak + prawa poduszka silnika powoli kwalifikuje się do wymiany ale myśle że ona nie ma nic wspólnego z tym drżeniem


ok poduszka wymieniona, jest troszke lepiej ale to jeszcze nie to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak + prawa poduszka silnika powoli kwalifikuje się do wymiany ale myśle że ona nie ma nic wspólnego z tym drżeniem

ok poduszka wymieniona, jest troszke lepiej ale to jeszcze nie to...

A wlozyles oryginal czy zamiennik?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemforder 190 zł


pewnie zamiennik....

noo jeżeli Ty wsadzasz zamienniki to nie znaczy że każdy robi tak samo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o poduszki pod silnikiem gumowo olejowe to tylko ori , ale gumowe np. pod skrzynie lema powinna byc rownie dobra jak ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...