Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik ciśnienia oleju 1.6 ADP


ayew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wie ktoś może w którym miejscu w 1.6 ADP znajduje się czujnik niskiego ciśnienia oleju? Od dołu znalazłem obok filtra oleju czarny czujnik wysokiego ciśnienia 1.6-2.0 Bar, niestety za nic nie jestem w stanie znaleźć niebieskiego czujnika ciśnienia oleju. Mam problem gdyż po nagrzaniu oleju na niskich obrotach świeci i mruczy kontrolka oleju , po dodaniu gazu gaśnie. Zauważyłem również że kabel od czarnego czujnika był uszkodzony , może to pomoże jednach kupiłem już niebieski czujnik, wie ktoś może gdzie on jest?


Nikt nie wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wymiana czarnego czujnika obok filtra na 1.4-1.5 bar rozwiązała problem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś podczas wymiany oleju zobaczyłem urwany przewód. Wiązka z dwoma przewodami jeden idzie do czujnika ciśnienia oleju drugi jest oberwany gdzie on powinien być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest podlaczony idzie do niego jeden kabelek ten obok filtra oleju i razem z tym jednym kabelkiem idzie drugi ktory jest urwany i gdzie on ma isc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem moze ten kabelek to masa?

Bialo brazowy "cos podobne do brazowego" czujnik cisnienia oleju a bialo niebieski?

Edytowane przez neoxpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro postaram się sprawdzić z tego co pamiętam to u mnie był jakby 1 kabel a z niego wybebeszony kabelek do czarnego czujnika przy filtrze a drugi gdzies szedł. Z tego co patrzyłem na zdjęciach to przy chłodnicy oleju też jest jakiś czujnik nie wiem czy to nie ten słynny niebieski ale sprawdze jutro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biało niebieski to czujnik temperatury oleju. Przewód jest zawsze a opcja jest zależna od rodzaju zegarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie strasznie zastanawia ten screen. Pokazuje ze sa dwa czujniki, jeden brazowy i jeden niebieski. A u mnie jakos 2 nie widac :)

czujniki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...