Skocz do zawartości
IGNOROWANY

założenie katalizatora


DmNQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie co do katalizatora.

Mam wycięty i świeci mi się kontrolka check engine, komputer twierdzi że to wina wyciętego kata.

Czy katalizator dedykowany do Audi A4 B6 firmy Pamaku , będzie działał ?

jeśli ktoś korzysta to prosiłbym o potwierdzenie ,że takowy katalizator działa bez zarzutu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz druga sonde za katem czy ta rura co tam masz jak jest w alt? jak masz dwie sondy to ta druga trzeba wylaczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sonde przed i za katalizatorem. Dlaczego, należy wyłączyć 2 sondę i w jaki sposób to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wycięciu drugiej sondy wali błąd. Możesz zastosować emulator sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu usuwać 2 sondę skoro w drugim katalizatorze są miejsca na obie sondy? ( przed katalizatorem i za katalizatorem).

Jest to katalizator dedykowany do silnika audi 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zakladasz nowy kat to zostawiasz jak jest. Jakbys nir zakladal to trzeba wylaczyc druga sonde komputerowo zeby bledu nie bylo.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zakładam nowy. Kupiłem auto i było bez katalizatora, od tego świeci mi się kontrolka Check Engine, bo sprawdzałem na kompie u fachowca. Ktoś poleca tego producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem dla potomnych, dedykowane z aukcji spełniają normę euro3, alt wymaga euro4. Wystarczy się umówić ze sprzedawcą i zapyta się czy wolisz metalowy czy ceramiczny wkład. Źle dopasowany wkład będzie walił błędami i kontrolką na desce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Panowie czy katalizator powiedzmy http://allegro.pl/vw-passat-b5-1-6-1-8t-2-0-2000-2006-katalizator-i5141516070.html?utm_source=criteo&utm_medium=cpc&utm_campaign=alluserscro

będzie się różnić jakością od oryginału? będzie powodował błędy check engine? Silnik AVJ

pozdro,!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info :) czyli rozumiem, że błędy i tak będą wyskakiwać. Czyli pozostaje wstawić dp i usunac sonde.

Panowie pomóżcie. Który z tych numerów to numer seryjny katalizatora??

http://postimg.org/image/ajg5cy5zp/

Edytowane przez mani88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem w listopadzie kata, wkład euro4 ceramiczny. Silnik lubi olej i 1 świeca nie zawsze paliła (obroty falowo spadały). Od dwóch miesięcy kontrolka znów wróciła a mocy ubyło, kat zapchany. Pytanie tylko czy to z winy ww, czy też nie nadaję się to do niczego? Reklamuje katalizator jak wrócę do Pl, teraz wpakuje metalowy wkład i zobaczymy ile pochodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam się do tematu . Byłem u mechaniora i kat został wycięty przez poprzedniego właściciela. Opcja jest taka że wywala check engine . chodzi o to czy da się wyłączyć drugą sondę ? dodajmy że sonda jest szerokopasmowa i czy wgl. da sie ją oszukać aby po chwili nie wywalało znowu check ani kolejnego błędu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam się do tematu . Byłem u mechaniora i kat został wycięty przez poprzedniego właściciela. Opcja jest taka że wywala check engine . chodzi o to czy da się wyłączyć drugą sondę ? dodajmy że sonda jest szerokopasmowa i czy wgl. da sie ją oszukać aby po chwili nie wywalało znowu check ani kolejnego błędu .

możesz spróbować taki coś założyć:

http://allegro.pl/emulator-drugiej-sondy-lambda-mosiezny-krotki-d2-i5732344004.html#thumb/3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są też takie emulatory pod kątem 90*:

http://allegro.pl/emulator-drugiej-sondy-lambda-mosiadz-katowy-i5774970395.html

taki emulator to najtańsze i najmniej inwazyjne rozwiązanie jeśli chodzi o oszukanie drugiej lambdy. Jak się nie sprawdzi to zostaje jej programowe usunięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kolejne czy ktoś na tym śmiga ? zakładał ktoś to ??


a programowe usunięcie na 100% da mi pewność że nie będzie checku ??


i ile kosztuje programowe usunięcie u jakiegoś magika ?? zakładam że edek w garażu nie ogarnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1.8t usunięcie programowe 2 sondy nie jest trudne. Koszt 200-500 zł lub gratis przy okazji programu, w 2.0 alt nie jest tak łatwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kolejne czy ktoś na tym śmiga ? zakładał ktoś to ??

a programowe usunięcie na 100% da mi pewność że nie będzie checku ??

i ile kosztuje programowe usunięcie u jakiegoś magika ?? zakładam że edek w garażu nie ogarnie

ja mam emulator sondy i gówno daje, przy niesprawnym katalizatorze jeszcze było ok a po wywaleniu cały czas się check świeci.

Usunięcie daje Ci 100% pewność że nie będzie Ci się check palił spowodowany błednym odczytem z sondy za katalizatorem bo poprostu nie będize wogole diagnozy po tej sondzie. Z tego co się dowiedziałem to nie tylko sama kontrolka się pali, z czasem silnik może przełączyć się w tryb awaryjny ale nie musi. Dodatkowo spalanie wzrasta o ten 1-1,5 litra. Tak pozatym nic złego się z autem nie stanie ale dobrze jest w przypadku braku katalizatora usunąć sonde wcześniej lub później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lorence. Właśnie o taką odpowiedz mi chodziło. W sobotę do magika umówiony wiec będzie nowy program a w gratisie sonda out. ;) Po nowej mapie jest duża różnica w momencie obrotowym? w mocy ?? czy raczej d...y nie urywa?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...