Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8t AEB problem z odpaleniem


zbyszek190

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z moją audi .1.8t AEB

rano przychodze odpala od strzała po chwili zatelepie budą i zgaśnie kolejnym razem jak krece tom tak jakby lżej kręciło za kolejnym to samo a pożniej pare sekund kręci normalnie i zapali tylko telepie budą po jakimś czasie albo sam się wyrówna ,,po dodaniu gazu od razu zgaśnie jak już tam pale 5 raz zapali normalnie to po dodaniu do 2 tyś zaczyna telepać i wypadanie zapłonu przeważnie 3 cykl czasami 1.3.4 czasami 3.4

i pożniej jak skasuje błedy to już chodzi normalnie.. i pożniej od strzała odpala tylko po nocy mam taki problem

wymieniłem świece nowe ngk platynowe nowy czujnik temperatury.filtr paliwa wymieniany ze 2 miesiace temu

filtr powietrza, wymieniłem moduł ale przez 2 dni dobrze palił potem to samo co teraz 1 cewke nowa dałem na cykl 3 ale dalej pokazuje cykl 3

błedy jakie pokazuje to wypadanie zapłonu i cykle takie jak wyżej napisałem

odłączałem aukumulator czujnik teperatury . od przepustnicy też odłaczyłem i nic dalej tak samo

ciśnienie oleju jest nawet rano kiedy nie pali na chwile to widać że pompa bije pożniej jak się na grzeje to ma ciśnienie

co mogę sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie kiedy przestal chodzic na cylindrze(nie pamietam ktorym) tez klepalo buda..raz bylo ok a raz kicha......okazal sie walniety modul zaplonowy ktory jest na filtrze(bo tam jest chlodzony)......doszedlem do tego w taki sposob ze wyciagnelem swiece i nawinelem tasmy izo co by nie wyskakiwaly z fajek i okazalo sie ze na ktorejs swiecy byla slaba iskra,ledwo widoczna.....po podmianie calosci na inny gar nadal problem wystepywal wiec wniosek "ojjj modul"...wymienilem i silnik od tego momentu paca.....pzdr

p.s pamietaj o daniu pasty termo pod modul bo za chwile bedzie to samo mimo ze modul nowy oryg......sprawdz to jak mowie i wtedy plakaj nam tu dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błedy to mam z doładowaniem ale tylko wchodzi w tryb awaryny jak krece go do konca a tak to nie ma błedu

noi to tylko wypadanie zapłony z różnymi cyklami nawet na nowej cewce z beru pokazało wypadanie cyklu nie raz pokazuje 1.3nieraz

z 2,3,4 nie raz sam 3 nie raz 3,4 świece nowe platynowe


dzisiaj dałem nowy moduł jakiś chińczyk i dalej ten sam problem z wypadaniem zapłonu i z odpaleniem na zimnym .

jak jeszcze telepal buda na zapalonym to odlaczalem kolejno cewki i na 3 nic sie nie zmienilo tak jakby byla walnieta ale kiedy zaczał normalnie chodzić to po odlaczeniu pogorszyla sie praca silnika .a pare razy dawałem inne cewki i tak wyskakiwał bład.moze cos z komputerem albo jakies zwarcie ma ktos jakies propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po sciagnieciu tej grubej rury co idzie do filtra wszystkie weze po chwili skurczaja sie do srodka takze to odpada ...od zaworu n75 wymieniłem 2 przewody 1 od regulatora paliwa do dolotu bo byl pęknięty i jeszcze jeden węzyk który z pod dolotu leci gdzieś b błotnik w prawą strone inne węzyki przegladałem i nic nie ma zadnych przetarc


witam jakie logi mam zrobić chodzi jakie kanały żeby przepływke sprawdzic turbo cewki bo mam gościa trochę dalej i che zeby zrobil wszystko od razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw trzeba zajac sie zapłonem. włóż używany sprawny moduł zapłonowy a nie chinczyka bo on sam w sobie bedzie juz uwalony. masz jakas cewke na podmiane na ten 3 cyl.? sprawdz kable do cewek czy nie sa zasniedziałe wtyczki. jak zmianiasz cewki to te fajki nie sa popękane na porcelanie swiecy nie ma czarnego odymienia. zamien moze jeszcze swiece miejscami, jakas wadliwa moze sie trafila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiece nowe z ngk .mialem tez nowe z boscha to samo ..cewke dawalem nowa na cykl 3 a i tak wyskakiwal cykl 3 pozniej przelozylem na 1 nowa to tez np 1i 3 aqlbo 2,3,4 albo 3.4. oprocz mojego starego modulu to mam jeden orginalny uzywany i drugi nowy chinczyk i ta sama sytuacja na kazdym module ...kable sa zawiniete wiec nie widac czy cos nie tak jest. i leca chyba od razu do ecu wtyczki do cewek sa czyste nie ma jakiejs zardzewialej. jak sprawdzic czy do kazdej cewki jest prad w wtyczkach do nich ile ma wynosic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwi mne jedno jak zapale telepiel buda na zapalonym to odlaczalem kolejno cewki i na 3 nic sie nie zmienilo tak jakby byla walnieta ale kiedy zaczał normalnie chodzić to po odlaczeniu pogorszyla sie praca silnika na 3


jak posprawdzać dokladnie te wtyczki i czym


wlaczylem zaplon i na kostkach do cewek sprawdzalem na kazdej 0.13jest

ale na wtyczkach przy modelu czy tej wiekszej czy mniejszej nie pokazuje nic nie wiem czego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy w silniku APT, również na zimnym wypadał mi zapłon, po dodaniu gazu gasł. Problemem był przepływomierz. Odłącz wtyczkę i zobacz czy coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odlączyłem przepływkę i dalej to samo odpala telepie i po chwili gaśnie


Witam bede robil pomiar sprezania jakie powinno byc w silniku 1.8t jaka moze byc roznica miedzy cylindtami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości może to wina zaworka odpowietrzenia skrzyni korbowej. Jest on w gumowym trójniku pod kolektorem ssącym. Ja miałem go walniętego i były podobne objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy kolektor trzeba ściągnąc do tego....i to jest jakis zawor czy cos gumowego.

Cisnienie na ciepły

na 1-13,6 bar

2-13,2 bar

3-12,7bar

4-13,3 bar


czy to jest ten zawór odpowietrzania

http://google.plczesc/zawor-odmy-skrzyni-korbowej,audi,a4-avant-8d5-b5-1994-11-2001-09,1-8-t-150km,5-3485-5307-100760-0-162-v109710.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...