Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dzwięk podczas pracy silnika


aliena4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mój sąsiad ma od wczoraj problem z swoim autem bo podczas odpalania i pracy silnika pojawił się dziwny dzwięk dobrze go słychać w pierwszym filmie w oklicach 30sekundy i w drugim przy otwartej masce. Sprawa jest trochę pilna bo wybiera się swoim autem na wakacje za kilka dni w środę, a ja wyjeżdżam w Poniedziałek na delegację, więc pomimo szukania (niezbyt dokładnego) na forum nie natrafiłem na podobny wątek.

Ja osobiście nie mam pojęcia co to może być, dla mnie dzwięk dociera z okolic pompy wspomagania ale to chyba błędna diagnoza....

Proszę o wasze sugestie, rady, mój sąsiad jest w dziedzinie mechaniki kompletnym laikiem i już przez jego nie wiedzę paru mechaników go dobrze policzyło... szkoda mi go bo to naprawdę życzliwy i pomocny człowiek, a jadą do Chorwacjii i boi się że auto popsuje mu całe plany.

Film 1 w aucie charakterystyczny dzwięk problemu jest mocno słyszany od 26/27 sekundy, nasila się podczas kręcenia kierowcnią maksymalnie w lewo bądź w prawo.

https://www.youtube.com/watch?v=budLseukXyM

Film 2 podniesiona maska, mało tego na dole widać wyciek, ale nie wiem skąd on jest widoczny w 8sekundzie po prawej stronie chyba jakiś element układu kierowniczego.

https://www.youtube.com/watch?v=5AnqLcW5UjU

P.S.

Sąsiad w Lutym wymieniał płyn w układzie wspomagania bo pytałem go mając podejrzenia odnośnie pompy, chociaż moje podejrzenia mogą być mylne.

Za wszelką pomoc stokrotne dzięki w moim i sąsiada imieniu.

Edytowane przez aliena4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmijcie pasek wielorowkowy, trzeba kluczem 16 odgiąć i wtedy na chwile odpalcie czy słychać. Mi też wyjącą pompę przypomina, może nie taki płyn wlał jak wymieniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie jest wyciek to może ten oring metalowy przewodu puszcza, o ile dobrze widzę to jest to przewód idący do pompy wspomagania. Spróbuj go dokręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz byłem u niego i sprawdziliśmy przy okazji zbiorniczek z płynem do wspomagania. To powiem krótko bardzo mało tego płynu miał praktyznie gołe sitko na dole...., mało tego ma w aucie białą butelkę płynu FEBI jakąś 1l, dolaliśmy odpowietrzyliśmy zobaczymy co będzie w Poniedziałek. Wydaje mi się że ma duży wyciek, albo mały i rujnuje sobie tym pompe wspomagania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej jest ten dzwięk co na filmie mimo dobrego odpowietrzenia, czyli problem może już leżeć po stronie padniętej pompki?

Edytowane przez aliena4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w filmiku widać w rogu kawałek zbiorniczka i jest czarny mocno, może trzeba znowu płyn zmienić, a kręciliście kierownicą na maxa w lewo prawo przy odpalonym żeby odpowietrzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...