Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Felga+OPONA-ZIMA b7


Domie

Rekomendowane odpowiedzi

Ale się wątek rozwinął :whistling: Z racji tego,że jestem założycielem i tak jak wspomniałem wyżej w B5 posiadam zimówki na serii 195/65 R15 oponki bridgestone blizzak LM32 zakupione w zeszłym roku nowe i złego słowa nie powiem na taki zestaw. Jakiś czas temu stałem się posiadaczem kolejnego autka mianowicie B7 i zaś dylemat co wrzucić na zimę.... Dlatego ostatecznie aby rozwiać wątpliwości własne i innych co do rozmiaru opony ostatecznie zakupiłem 205/55 R16 Nokian WR D3 opony założę na 7'dmio calową felgę, ET35. Więc po zimie dam odpowiedź w jakim rozmiarze się lepiej prowadzi. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się wątek rozwinął :whistling: Z racji tego,że jestem założycielem i tak jak wspomniałem wyżej w B5 posiadam zimówki na serii 195/65 R15 oponki bridgestone blizzak LM32 zakupione w zeszłym roku nowe i złego słowa nie powiem na taki zestaw. Jakiś czas temu stałem się posiadaczem kolejnego autka mianowicie B7 i zaś dylemat co wrzucić na zimę.... Dlatego ostatecznie aby rozwiać wątpliwości własne i innych co do rozmiaru opony ostatecznie zakupiłem 205/55 R16 Nokian WR D3 opony założę na 7'dmio calową felgę, ET35. Więc po zimie dam odpowiedź w jakim rozmiarze się lepiej prowadzi. :hi:

Myślę, że dobrałeś optymalnie :D

Będziesz miał fajne odsadzenie felgi, komfort i idealną opon szerokość na śnieg :D

Nokiany są genialne,

Daj znać jak wrażenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jeżdżę na alu 16 7,5 cala audi magnezowej. Jeżdzę już 3 zimę i jest ok. Felga trochę się niszczy ale bicia nie dostaje a pare razy skończyła mi się droga.

Co do opon polecam Vredestein Snowtrac 3 205/55/R16. Jeżdżę na takich to opony kierunkowe dobre na śnieg dobre na błoto pośniegowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam dylemat czy kupić oponki 205/55 r16 na seryjne alu czy kupić felgi stalowe 6,5 15'' et 33 z oponkami 195/65.. Względem finansowym lepiej wypada zakup 15'' z oponami różnica ok. 200 zł ( ta sama marka opon przy 15'' i 16''). Ale pozostaje kwestia komfortu, prowadzenia, spalania czy też wytrzymałości samych felg po naszych zimowych podziurawionych drogach.... Jakoś wydaje mi się że na 195/65, samochód może się dziwnie zachowywać podczas jazdy np. przez swój ciężar. Macie jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wejdą te i te i dlatego mam dylemat.... Ale skłaniam się ku 15'', znalazłem w dobrej cenie felgi i mam namierzone goodyeary ug9. Zestaw ten jest tańszy o 300 zł niż nówki sztuki oponki 205/55 r 16 też ug9, więc wybór już chyba padł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja za uzywki Dunlop winterspprt 4D 205/55 R16 dalem 800zl. Opony maja ponad 8mm bieznika. Jak dla mnie cena byla super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po sezonie zimowych wszystkich maruderów :hi:

Jak napisałem tak słowa dotrzymuje i chciałbym podsumować wątek.... Mianowicie nie będę rozpisywał się jakiego producenta opony powinniście kupić to indywidualny wybór względem finansów i upodobań. Ja miałem dylemat jakiego rozmiaru felga,a co idzie w parze opona do audi a4 b7. Więc śmigałem dwoma autami w dwóch wariantach

Pierwsze- audi a4 b5 oponki 195/65 R15, ET 42 auto prowadzi się bardzo dobrze. (choć jak kolega wyżej zauważył auto wygląda jak "szynobus")

Drugie - audi a4 b7 oponki 205/55 R16 ET 35 auto prowadzi się bardzo dobrze przy czym nie ujmuje uroku naszym audi.

Na większej feldze nie zauważyłem,żadnych najmniejszych niedogodności (bicia, uślizgów, mniejszej przyczepności itd itp)

Ja swoje wątpliwości rozwiałem w czym pomogło użytkowanie równocześnie dwóch aut i uważam swoją opinie za obiektywną.

Pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...