Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie zalacza sie sprezarka


magik0013

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zalacza sie sprezarka co trzeba sprawdzic lub wymienic? Zgury dziekuje wszystkim i pozdrawiam

jest grzac grzeje ale nie chlodi bo sprezarki wogule nie zalacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzanie nie ma nic do sprężarki. Tym sterują klapy. Sprawdź błędy, zrób nastawy silniczków klap. I podaj jakie błędy ci pokazało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zawór albo brak czynnika lub sprężarka. Posprawdzaj co jest a czego brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale podłącze się do tematu. identyko objawy jak u kolegi, czynnik był mimo wszystko wczoraj została nabita na nowo, błędów nie wskazuje na kompie żadnych. Grzeje ale nie chłodzi, sprężarka się nie włącza,wentylatory i klapy chodzą. Z góry dziękuje za podpowiedzi od czego zacząć. Czy czujnik jakiś? czy sprężarka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat u mnie to samo w B7 2.0 tdi BLB, econ się nie świeci, brak błędów na VAGU , czynnik nabity. Pozdrawiam i będę wdzięczny za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tez podepnesie się do tematu

Chciałem nabić klimatyzację dziś. Osoba obslugująca "kombajnu do klimy" po podłącznieu stwierdzila że nie bedzie tego robić gdyż spręzarka nie załącza się.

Czy niski poziom czynnika chłodzącego moze byc przyczyną niezałączania się sprężarki? Czy raczej jest to związane z uszkodzeniem mechanicznym lub elektrycznym w ukladzie klimatyzacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie za malo to nie zalaczy kompresora . Jezeli ma ktos vaga .to grupa 001 jezeli pokazuje 33 bar to najczesciej pada czujnik g65 w chlodnicy

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zerwane sprzegło w sprezarce.

2. Uszkodzony zawor w sprezarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Dev mówi może być że sprzęgło się zerwało a ja np. miałem taki przypadek że się całkowicie odkręciło i po zdjęciu osłony leżało sobie grzecznie razem ze śrubką na osłonie...warto to sprawdzić bo jeżeli tak to błachostka i wystarczy spowrotem przykręcić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wskazówki :)

Samochód zakupiłem niedawno więc faktycznie moze byc malo czynnika chlodzacego. Podczas upałów nie jeździłem. zacznę od kupna kabla do diagnostyki i dokladniejszych ogledzin klimy.


Witam ponownie.

Podlaczylem sie do samochodu. POkazuje 5 barów w sekcji 1.

Czy taj niski poziom wskazuje na zaniedbanie poprzedniego wlasciciela czy na nieszczelność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest ok, masz czynnik w układzie

gdy klima pracuje bedziesz miec 13 barów

najpierw sprawdz czy sprzęgło nie jest zerwane

jezeli nie to masz zawór do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij pasek i sprawdz czy koło obraca sie z oporem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz osłonę pod autem to zrzuć i zerknij od dołu na rolkę od spężarki czy masz wogóle w tym kole taki metalowy środek co na zdjęciu z aukcji http://allegro.pl/sprzeglo-klimatyzacji-vw-polo-seat-ibiza-audi-a2-i4567550408.html mi to się odkręciło i leżało na obudowie :wink:

Edytowane przez wladi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, równiez podepnę sie do tematu. Ten sam problem. Audi a4b6 1.6 b+g. Klima praktycznie nowa( wymieniona sprężarka, chłodnica+ wszystkie pozostałe elementy, finansowo- masakra) mechanicznie więc 100% sprawna. Na panelu ciągle świeci się ekon i nie można załączyć klimatronika. Panowie którzy ją robili stwierdzili że to problem elektroniki, panel albo moduł wentylatora klimy. W pierwszej kolejności panel (już jedzie do mnie), dalej zobaczymy. Może ktoś z was też miał taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...