Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż kierownicy multifunkcyjnej oraz radio symphony


djmario122

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuje wymienić kierownice na multifunkcyjną zakupiłem już coś takiego

AUDI A4 B7 B8 8K KIEROWNICA MULTIFUNKCJA 2008 IGĹA (4576190246) - Allegro.pl - WiÄcej niĹź aukcje.

Chciałbym również wymienić radio na 2DIN prawdopodobnie Symphony. Teraz pytanie czy zabangla to z tym radiem? Jeśli tak to co muszę jeszcze dokupić żeby sterowanie z kiery działało. Wiem że na pewno moduł kierownicy trzeba będzie zmienić pod multifunkcje bo ja mam zwykłą 4 ramienną bez multi. Dodatkowo jakieś wiązki, taśmę? Jak jest połączony ten moduł kierownicy z radiem jakąś konkretną wiązką? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł Q, radio z b7 musi byc aby multifunkcja dzialała , tasma kierownicy z literka A i poduszka , radio min concert 3 lub bns do tego quadlock na allegro +kodowanie, ps kiere mozna wyrwac za 80zeta


kosz 2 din okolo 170zeta, klimatronik 220 lub dociecie swojego, ewentualnie popielniczka przod ale to nie konieczność

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł Q, radio z b7 musi byc aby multifunkcja dzialała , tasma kierownicy z literka A i poduszka , radio min concert 3 lub bns do tego quadlock na allegro +kodowanie, ps kiere mozna wyrwac za 80zeta

kosz 2 din okolo 170zeta, klimatronik 220 lub dociecie swojego, ewentualnie popielniczka przod ale to nie konieczność

Kiere już mam bo dostałem w gratisie z kompletem skórzanej tapicerki. Kupiłem już poduche ale obawiam się że coś jest nie teges bo chyba to jest od audi a6 C6. bo nie pasują otwory na śruby mocujące z tyłu kiery. Kosz zakupiłem za 129 z KW, popiołka w drodze a reszte jakoś się "dotnie". No to troche lipa z tym radiem ze conajmniej concert III bo zastanawiałem się nad symphony II cos takiego

http://allegro.pl/audi-a4-radio-cd-symphony-i4539165146.html

Bankowo modułz literką Q w poście http://a4-klub.pl/index.php?/topic/14538-wymiana-modulu-kierownicy-pod-tempomat-kierownice-multifunkcyjna/

wydaje się ze "wersje kompatybilne posiadają literki : J, L, M, N, P"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł Q, radio z b7 musi byc aby multifunkcja dzialała , tasma kierownicy z literka A i poduszka , radio min concert 3 lub bns do tego quadlock na allegro +kodowanie, ps kiere mozna wyrwac za 80zeta

kosz 2 din okolo 170zeta, klimatronik 220 lub dociecie swojego, ewentualnie popielniczka przod ale to nie konieczność

.lpBankowo modułz literką Q w poście http://a4-klub.pl/index.php?/topic/14538-wymiana-modulu-kierownicy-pod-tempomat-kierownice-multifunkcyjna/

wydaje się ze "wersje kompatybilne posiadają literki : J, L, M, N, P"

Bankowo, skoro kupiłeś kierownicę z B7. Moduły, których literki podałeś są kompatybilne z kierą z B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie wiedizałem że są różnice pomiędzy b6 a b7. To najlepsze ze teraz spojrzalem i ta kiera jest chyba z b8 bo data produkcji 2009 i kod zaczyna sie na 8K0. Podusza z 2005r kod zacztna się na 8P0 a na kabelku podpiętym do poduszki łączącym multifunkcje z taśmą jest metka 8E0. Czy wiązka ta też jest jeszcze z innej parafii? Czyli najlepiej trzeba zmienić poduche na taką od b8? Jaki ona ma kod? No i dalej lecimy wszystko od b8 ? tak czyli taśma i moduł? Dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wszystko z innej parafii - kierownica z B8, poduszka z A3 8P i wiązka z B6. Nie wiem, czy to będzie ze sobą współpracowało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wszystko z innej parafii - kierownica z B8, poduszka z A3 8P i wiązka z B6. Nie wiem, czy to będzie ze sobą współpracowało...

A co za różnica skoro poduszka i tak nie zadziała. W B6 jest sterownik poduszek obsługujący poduszki z jednym zapalnikiem, a od B7 masz poduszki z dwoma zapalnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kierownica multifunkcyjna od B6 będzie działała z modułem kierownicy od B7 (z końcówką Q)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś potrafi powiedzieć dlaczego radio Concert 2 z B6 nie obsługuje multifunkcji z B7? Są jakieś różnice sprzętowe czy software tylko inny? Bo przeszukując oferty sprzedaży tego radia nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem, że jest tylko do B7.

Edytowane przez speed1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A obsługuje Ci cokolwiek innego ta kierownica, np BT? O ile kojarzę to regulacja głośności powinna działać. Inne funkcje już niekoniecznie. Druga rzecz jaki masz moduł kierownicy (literka na końcu). Okazuje się że moduły od B6 nie obsługują kiery od B7. W drugą stronę też nie działa. Dzisiaj się o tym przekonałem, montując kierę od B6 na module z końcówka Q. Podświetlenie przycisków jest ale brak reakcji naprzyciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zamontowałem, więc nie wiem co działa a co nie :) Ale będę miał moduł Q i kierę od B7.

I nie mogę nigdzie znaleźć wytłumaczenia dlaczego podgłaszanie będzie działać a przewijanie stacji/utworów już nie.

Edytowane przez speed1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się że moduły od B6 nie obsługują kiery od B7. W drugą stronę też nie działa. Dzisiaj się o tym przekonałem, montując kierę od B6 na module z końcówka Q. Podświetlenie przycisków jest ale brak reakcji naprzyciski.

Pawle do tej mojej kiery musisz mieć moduł z końcówką N (taki z nią współpracował) lub L z tego co pamiętam, wtedy będzie Ci to balangało. W przeciwnym wypadku będziesz miał taki finał jak opisałeś.

I nie mogę nigdzie znaleźć wytłumaczenia dlaczego podgłaszanie będzie działać a przewijanie stacji/utworów już nie.

speed1986 jest w którymś wątku o montażu kiery MF co będzie działało z konkretnym modelem radia. U mnie po montażu kiery z B7 działała tylko regulacja głośności na RNS-e, a powinno balangać wsio, też główkowałem w czym problem, jak sie okazało spolszczenie RNS-e rozwiązało problem.

Edytowane przez Gregory87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregory po Twojej wypowiedzi jeszcze bardziej nie rozumiem co z czym działa. Bo mówi się, że concert z b6 za stary na multi z b7 i nie działa lewa rolka. No ale Tobie nie działało RNS-E? To ja już w ogóle nie wiem co z czym działa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle do tej mojej kiery musisz mieć moduł z końcówką N (taki z nią współpracował) lub L z tego co pamiętam, wtedy będzie Ci to balangało. W przeciwnym wypadku będziesz miał taki finał jak opisałeś.

Teraz już na 100% wiem. Gdy dokładałem tempomat (ze dwa lata temu) udało mi się dostać za dobre pieniądze moduł od B7. Teraz przyszedł pomysł na MF, stąd test współpracy modułu od B7 z kierą od B6. Niestety nie działa i muszę szukać modułu od B6.

Edytowane przez bobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dałeś? Ja już mam komplet rzeczy do swojej

Wymieniłem u siebie kierownicę na multifunkcyjną od B7, moduł Q, taśmę 12 pin z literą A i multifunkcja działa pięknie z radiem Concert 2 - reaguje na lewą i prawą rolkę. Niestety na radiu nie było tabliczki znamionowej, wiec nie jestem w stanie powiedzieć czy jest od B6 czy B7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.pomoze ktos?

mam kierownice od b6 mf z multifunkcja i radio concert 2 + od b7 dzialaja wylacznie wylacznie klawisze glosonsci.przeczytalem juz wiele forum i jak dotad nic nie dziala.

Address 56 -------------------------------------------------------
Controller: 8E0 035 186 AK
Component: R Concert2+ H04 0240
Coding: 0010021
Shop #: WSC 06335
2 Faults Found:
01044 - Control Module Incorrectly Coded
000 - -
00821 - Antenna 2 for Radio (R93)
011 - Open Circuit

Control Module Part Number: 8E0 953 549 L

Component and/or Version: Lenksáulenmodul 0308
Software Coding: 02041
Work Shop Code: WSC 09575
1 Fault Found:
01304 - Radio
49-10 - No Communications - Intermittent czy to w ogole ma prawo ze soba fukcjonowac ?probowalem juz kilka razy kodowan w radiu jest az 7 i nic zero
pomoze ktos?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...