Dynamiczna regulacja zasięgu świateł - awaria

Bartek868

Witam wszystkich klubowiczów. Bardzo prosze o pomoc w następującej sprawie.

Przed weekendem oddałem samochód do mechanika/lakiernika miałem delikatnie zarysowany błotnik. Dzisiaj odebrałem go od niego i zapalając samochód na pulpicie wyskoczył mi symbol kontrolki taki jak na załączonym obrazku (przepraszam za byt mały obrazek).

Mechanik stwierdził, że to zapewne od poziomu świateł dlatego, że mam xenony a ich czujniki są na zawieszeniu to trzeba troche pojeździć i sie powinno ustabilizować (w co ja nie wierzę, że coś zrobi sie "samo"), a jak nie zgasnie to żeby do niego wrócić.

Poszperałem w internecie i okazało się, że symbol ten oznacza cyt. "dynamiczna regulacja zasięgu świateł jest uszkodzona".

Bardzo prosze o pomoc i podpowiedź czy to cos powaznego ? czy taki mechanik da sobie z tym radę czy to coś powazniejszego ?

Z góry bardzo dziękuje za przeczytanie mojego zapytania i odpowiedzi.

Podepnij pod kompa, zczytaj błędy wtedy będziesz wiedział czego dokładnie szukać

lampe zdejmował i wyciagnał wtyke :) pewnie trzeba zrobić NASTAWY PODSTAWOWE .

Odpowiadając na ww. posty:

1. własnie jutro jadę do znajomej która prowadzi warsztat samochodowy i podpinam go pod komputer aby spr co wskaże;

2. twierdzi, że nic ze światłami nie robił, nie były ruszane choć, mam zamontowane światła do jazdy dziennej i one musiały być rozłączone może tam coś źle powpinał ? Choć z tego co czytałem to najprędzej jakiś czujnik na zawieszeniu o czym i on wspominał;

3. tak jak wspomniałem wyżej, twierdzi, że lamp nie ruszał. Bardzo dziekuję kolego wrclaguna za podany link. Na pewno będzie to przydatne.

Mimo wszystko moze ktoś jeszcze na tym forum spotkał sie z identycznym kłopotem jaki mam i odpowie dokładnie co i jak trzeba zrobić.

Dziękuje za podpowiedzi.

Edytowane przez Bartek868

u mnie to wyskoczyło w czasie jazdy i okazało się, że to czujnik w zawieszeniu padł, po wymianie jak ręką odjął

mam pytanie. wszytskie b8 juz na xenonie maja soczewki skretne??

Zapytaj w odpowiednim temacie.

Ten jest o B6/B7

Który błotnik był naprawiany?

Czy lampy/xenon świecą?

podaj błąd jak wyświetla sterownik świateł