Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy


domjenick

Rekomendowane odpowiedzi

panowie jest sprawa

właśnie zauważyłem że 3 tygodnie temu skończyła mi się ważność dowodu osobistego , a w sierpniu chcę jechać na urlop do Polandu. Przepuszczą mnie z tym dowodem przez przejście Dover - Dunkierka, czy muszę zapitalać po paszport do Konsulatu w Manchesterze ?

Dzięki za pomoc

Lepiej zapitalaj i to szybko... 8tygodni czeka sie na paszport. Chyba ze tymczasowy to 3...

A z dowodem to ryzyko. Nie wiadomo czy w padku danych nie ma ważności. Jak jest to od razu im sie wyswietli...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

miałem jechać na dniach wyrobić paszport dla mojej córki i kurcze byłem pewny że mój dowód jeszcze rok jest ważny :doh::doh::doh:, a bez tego nawet nie mogę wyrobić paszportu córce , bo potrzebne są ważne dowody tożsamości rodziców :facepalm:

nie wiem czy miałem dużo szczęścia , ale właśnie umówiłem się na spotkanie na 15 maj :banan:, gdzie następny termin dopiero 25lipiec :kwasny:. Tylko teraz czy wydadzą mi ten paszport , kiedy mój dowód jest nie ważny :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paszport będzie wyrabiany tutaj w UK i 97F trzeba będzie wybulić

już dzwoniłem do konsulatu i powiedzieli że nie muszę mieć aktu urodzenia i że wystarczy ten przeterminowany dowód osobisty :wink:

co do przejazdu przez przejście Dover - Dunkierka to była by duża szansa że by mnie przepuścili bo koleżanka mojej żony tak ostatnio jechała i nie miała żadnego problemu , zwrócili jej tylko uwagę że skończyła się ważność jej dowodu.

Mi natomiast jest potrzebny jakiś ważny dowód tożsamości żeby wyrobić paszport mojej córce bo się jej kończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do własnego Kraju-zawsze możesz wrócić, nawet na nieważnym paszporcie/dowodzie- jest to uregulowane ustawą, a także masz to w Paszporcie napisane , na ostatniej stronie...

co do odbioru paszportu w PL-musisz mieć stary paszport do okazania, lub dowód, jeśli nie miałeś paszportu wcześniej, co do Dowodu-to tylko w PL możesz wyrobić nowy:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do własnego kraju możesz wrócić ale tylko bezpośrednio , czyli samolotem. Samochodem to już inna sprawa bo zauważ że musisz pokonać Francję , Belgię , Holandię, Niemcy i mimo tego że wszystkie kraje są wspólnotą to na przejściu Dover - Dunkierka mogą mnie odprawić ze świstkiem bo Unia Unią ale ta popaprana Anglia rządzi się swoimi prawami. Mnie samego może i by przepuścili ale mojej córce też się kończy paszport więc tak czy siak i tak muszę jechać wyrobić ten paszport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do własnego kraju możesz wrócić ale tylko bezpośrednio ,

tak-to miałem na mysli:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradźcie coś. Przylacialem w tym tyg. do UK z myślą o dłuższym pobycie. Chciałem odrazu kupić auto póki mam na to czas..

Z PL mam 5 lat zniżek ( z czego tylko 3 lata mają ciągłość całego roku)

Dzwonilem do Polplan zeby sie dowiedzieć o kwotę ubezpieczenia... i zdębiałem .. 2300futnow na rok za Lagune 2000r 1.6 .. :facepalm::facepalm: ..

Mieszkam w londynie TW8 i podobno ten kod pocztowy powoduje zwyżkę.. ale ąz taką?! ...

Nie uśmiecha mi się kupować uzebpiczenia i bulić aż tyle.. mam 32 lata..

---------- Post dopisany at 23:58 ---------- Poprzedni post napisany at 23:58 ----------

aa. dodam jeszcze ze gdybym mial wpis że pracuje byloby taniej .. tylko 1800 funtow na rok :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do pośrednictwa Polplan (slyszalem że u nich najlepiej zalatwiać jak się chce polskie zniżki przenieść)

---------- Post dopisany at 11:52 ---------- Poprzedni post napisany at 11:50 ----------

konkretnie babka minie powiedziala co za firma to byla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytaj się tylko, jaka jest procedura honorowania polskich zniżek i szukaj ubezpieczenia na własną rękę np tu Cheap Car Insurance - Compare Quotes Online - Confused.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam ciekawostke, dodałem dziewuchę ze swoim autem do mojego ubezpieczenia i cena zeszła w dół o 450 euro, nie wiem jakim cudem ale prawda :wink: Teraz za A6 płacę 1100e/rok co przy moim wieku i raptem 4 latach zniżek jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Confused mi wyszlo 800funtow w Admiral na rok przy wliczeniu 3 lat zniżek (tylko tyle mam w ciągłości pełnego roku :/ - za czesto zmieniaem auta i się zemściło) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniżki z PL powinieneś mieć przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego . Jak znajdziesz już odpowiednią ubezpieczalnie to zadzwoń do nich i zapytaj czy honorują polskie zniżki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniżki mam przetłumaczone z UFG oraz z każdej firmy ubezpieczeniowej (po polsku i angielsku) więc to nie problem .. teoretycznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co znaczy że nie masz ciągłości, że zmieniałeś często auta. A co to ma do rzeczy?

Od pięciu lat masz auto w PL i miałeś ubezpieczenie, bez żadnej kolizji ze swojej strony, więc chyba 5 lat NO CLAIM BONUS powinno się liczyć, tak na mi się wydaje.

Druga sprawa jest taka, że zadzwonisz do dziesięciu innych ubezpieczalni i w każdej mogą Ci powiedzieć co innego.

Więc warto szukać i pytać. Nawet pomimo wyszukiwarek typu GOCOMPARE czy MONEYSUPERMARKET warto zadzwonić bezpośrednio do ubepoeczalni i pogadać. Jak na sensowną osobę trafisz to będzie super.

Nie wspomnę o tym że brookerzy (w tym polskie firmy w UK) nie zawsze dadzą Ci najlepszą ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ubezpieczone auto w admirale i akceptują bez problemu polskie zniżki :wink: Ja placilem mniej na nw2 post code i mając 23lata więc niech nie gadają ze tw8 ma takie ceny, nie dzwon po polaczkach bo tu Polak na Polaku żeruje ... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro w admiral zrobie wycenę, zobaczymy co i jak. Przyznam że od samochodu jestem uzależniony :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dzwon po polaczkach bo tu Polak na Polaku żeruje ... :facepalm:

dokładnie-mają takie prowizje, że to woła o pomstę do nieba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W admiral wyszlo mi miedzy 700 a 800 funtow przy wplacie jednorazowej za coś pokroju Passata ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...