Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ANA] Po założeniu LPG brak ciepła w kabinie


Mozi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem.

Audi A4 - B5 - 1,6 - po założeniu instalacji gazowej (sekwencja) przestało mi grzać w kabinie. Okazało się, że węże, do których się mechanicy podpięli nie zostały odpowiednio zabezpieczone (nie dokręcili obejm) i przez to cały układ się zapowietrzył (zrobiłem na tym blisko 1200 km).

Dzisiaj wszystko zostało odpowietrzone i nadal nic. Ciągle leci zimne powietrze mimo tego, że wszystkie węże są ciepłe. Do i z nagrzewnicy leci nagrzany płyn.

Co z tym fantem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koles ci się zle wcioł w przewody żeby podłączyć parownik albo niedolał płynu i nie ma obiegu :)

kutafony na wszystkim oszczędzają :wallbash: sprawdz płyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest b. niski stan plynu chlodniczego to nie bedzie grzalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - na początku jak nie dokręcił obejm to płyn uciekał. Teraz wszystko jest dokręcone i wydaje mi się, że również odpowietrzone - dziurką na wężyku odprowadzającym płyn z nagrzewnicy nie leci już powietrze. Płynu także jest sporo. Na całą operacje odpowietrzania zużyłem blisko siedem litrów.

Nadal nic. Obecnie samochód odprowadziłem do gazowników. Mam do odebrania na 17:00. Zobaczymy co zrobią. Mam nadzieję, że nie zblokowało się coś w nagrzewnicy i nie będzie trzeba dechy ściągać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz zakładałem na Lutyckiej 97.

Samochód stał wczoraj cały dzień u gazownika i stwierdził on, że układ jest odpowietrzony, nagrzewnica grzeje i płyn wylatuje gorący.

Jego zdaniem nie grzeje bowiem klimatronik nie otwiera dopływu ciepłego powietrza. Reasumując - spieprzyło się coś pod deską. Ich szef twierdzi za to, że to nie jest nic "gazowego" i nie spieszy mu się by pokryć koszta.

Cholera wie co teraz z tym zrobić. Jak naprawić i co zrobić by to gazownicy wzięli na siebie koszta...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jednak wcześniej nie grzało? Wybierz tryb "AUTO" na klimie, ustaw dowolną temperaturę (np. 24 st. C) Połącz się VAGiem z klimą, skasuj błędy, wejdź do Basic Settings, wpisz 000 i kliknij GO!. Czekaj aż wartości we wszystkich polach zmienią się na zera. Później wpisz 001 i zrób jak z 000. Później rozłącz się z klimą, wyłącz i włącz zapłon i sprawdź czy teraz działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co zrobić by to gazownicy wzięli na siebie koszta...?

Za przepalone żarówki też mają Ci teraz płacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś spieprzyli to niech ponoszą za to odpowiedzialność.

... a jaka jest ich wina, że Twój klimatronik nie działa poprawnie? Przy sprawnym układzie wpięty równolegle z nagrzewnicą reduktor nie powoduje niedomagań ogrzewania. Może dopóki było stosunkowo cieplo na dworze poprostu tego nie zauważyłeś.

Głupie komentarze sobie daruj.

Z Twojej wypowiedzi wynika, że bez względu na to kto jest winny to i tak gazownicy mają zapłacić, więc nie wiem czy komentarz jest aż taki głupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co zrobić by to gazownicy wzięli na siebie koszta...?

Za przepalone żarówki też mają Ci teraz płacić?

mateogda jak cos spiepszyli to maja albo naprawic albo pokryc koszta. Moze ty masz mnostwo pieniedzy bo rodzice kupili Ci auto to dla Ciebie to nie ma znaczenia ale nie kazdy tak ma i dla kogos zlotowka ma wartosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo rodzice kupili Ci auto

:polew:

Od swoich rodziców nigdy w życiu nic nie dostałem, więc przestań mnie rozśmieszać takimi tekstami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo rodzice kupili Ci auto

:polew:

Od swoich rodziców nigdy w życiu nic nie dostałem, więc przestań mnie rozśmieszać takimi tekstami.

to nie kpij z czlowieka ktory walczy o swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jest chyba nowy i najwyraźniej nie wie, że mateogda jest monterem instalacji LPG. Tylko po co broni jakiegoś dziada? :mysli:

Przypadków, gdzie pseudo-mechanicy narażają klienta na koszty jest niestety dużo i należy takich gamoni bezwzględnie tępić. :bicz:

Wracając do tematu: trudno będzie wykazać, że to wina warsztatu. Zawsze mogą się wyprzeć i powiedzieć, że tak już było. Może coś wpadło do obiegu i przytyka nagrzewnicę? Jeśli odpowietrzanie nic nie da i warsztat nic nie poprawi to zostaje demontaż dechy... Nie zazdroszczę, wyciągałem kiedyś 2 razy z coupe, ale tam jest luźniej z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie kpij z czlowieka ktory walczy o swoje

Nawet nie zamierzałem...., ale postawcie się też po stronie mechanika (gazownika) na którego zwala się wszystko, bo akurat on ostatnio grzebał przy samochodzie. Nie przeczę przecież, że karygodne jest niedokręcenie węży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko się na niego zwala. Ale nie mamy powodu, aby nie wierzyć koledze. Pisze, że auto grzało przed montażem.

Luźne opaski świadczą jak najgorzej o warsztacie. Mniej świadomy użytkownik wyjeżdżając takim autem może rozpieprzyć silnik.

Postaw się po stronie klienta w takiej sytuacji...

Dobra, nigdzie nie dojdziemy tą dyskusją.

Reasumując, nie wolno ufać nieznanym warsztatom, a mechanicy niech rzetelnie wykonują swoją pracę. I to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zamontowali przełącznik? Zbyt "nachalne" przepychanie kabla do niego to chyba jedyna możliwość uszkodzenia klimatronika lub jego obwodów elektrycznych (sterowanie klap).

Swoją drogą możesz zażyczyć sobie żeby gazownicy wpieli reduktor szeregowo z chłodniczką oleju (a nie równolegle z nagrzewnicą jak to się zazwyczaj robi), chociaż należałoby najpierw sprawdzić czy rozgrzewa się ona razem z silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...