Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Analiza logów 1.8T BFB Quattro

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Proszę o analizę logów mojego świeżego zakupu.
Logi robione na 3 biegu na PB95 (nie mam jeszcze LPG)

Samochód niby jedzie jak na swoją masę i napęd, ale coś tak niemrawo. Przesiadłem się z mocnego diesla (Leon 1M TDI 200/400) i wiedziałem że będzie gorzej ale jest jakoś tak dużo gorzej.

Z góry dzięki

Grupa 002 i 033
http://vaglog.rtnet.pl/log_187579.html

Grupa 003 i 020

http://vaglog.rtnet.pl/log_187581.html

Grupa 115 i 118

http://vaglog.rtnet.pl/log_187580.html

Opublikowano

przepływka pokazuje za mało . sprawdz szczelnosc kompresorem jesli bedzie szczelny to przepływka do wymiany .

Opublikowano
  • Autor

Sprawdze ta szczelnosc. A czy ten blad moze na cos dodatkowo naprowadzic?

P1136 - 001 - Upper Limit Exceeded

16891 - Idle Control System RPM Higher than Expected.

Edytowane przez blachy

Opublikowano

Nieszczelnosc w podcisnieniu lub uszkodzony zaworek jednokierunkowy w odmie pod kolektorem.

Opublikowano

dziura w dolocie może być jego przyczyną , dzwon to Ci powiem gdzie jest nawet ;)

Opublikowano
  • Autor

Jutro przedzwonie. Nie bede przy niedzieli zawracal glowy koledze.

Opublikowano

Gdyby to była wina tego zaworka to nie równo pracował by silnik na wolnych. Tak było w moim przypadku.

Opublikowano
  • Autor

Silnik pracuje równo. Tylko na zimnym ma podwyższone ale równe obroty które stosunkowo szybko (~1min) spadają. Ten błąd wyłapałem kilka dni temu, ale w sumie skasowałem i zlałem bo nic dziwnego się nie działo i wcześniej przez kilkanaście dni użytkowania go nie było. Teraz wiem że trzeba szukać nieszczelności w dolocie i potem wybadać przepływomierz, bo rzeczywiście wskazania mam za niskie w stosunku do zdrowego BFB.

  • 1 rok później...
Opublikowano

Witam

I co znalazłeś gdzie ta nieszczelność

mam dokładnie tą samą kwestie. Zaworek wymieniałem na początku ale docelowo usunąłem cały SAI, odme otworzyłem, itd

Mam za niskie pomiary, włożyłem inna dobrą przepływkę i dalej to samo.

Gregor10 podał Ci może gdzie jest ta potencjalna nieszczelność?

Opublikowano
  • Autor

Grzesiek wskazał na zaworek jednokierunkowy przy odmie - wymieniłem i błąd zniknął. Poza tym uszkodzony był zawór DV oraz wymieniony został przepływomierz.
A reszta tutaj:
http://gregor10.pl/audi-a4-b6-1-8t-quattro-163km-bfb-205km-335nm/

Opublikowano

dzieki

u mnie już odma towarta i zaworka nie trzeba więc to nie to,

Rozgrzebałem dzisiaj sprzęta i sprawdzałem nieszczelności

Jedna na węzyku od turbo do n75 usnięta, potem kilka obejm od TIP, IC do przepustnicy miały mała nieszczelność teraz zrobiłem logi i jest "bujaka jamaka" ładuje i nagle coś puszcza i znowu ładuje i znowu puszcza, muśże to ogarnąć i jest potem pakuje mu program i będzie ogien. a za tydzien będzie DP .

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.