Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nie działa multifunkcja


jarfab0511

Rekomendowane odpowiedzi

a w przypadku uszkodzenia da się go jakoś wymienić?

i jeszcze jedno... a może to też da się naprawić?

Address 15: Airbags Labels: 8E0-959-655-94.lbl
Control Module Part Number: 8E0 959 655 G HW: 8E0 959 655 G
Component and/or Version: Airbag 9.41 H10 3230
Software Coding: 0033622
Work Shop Code: WSC 06325 000 00000
VCID: 3B75D1677A907BC6811-806E
1 Fault Found:

01794 - Control Module - Incorrect Chassis (VIN) Number
000 - - - Intermittent
Freeze Frame:
Fault Status: 00110000
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 3
Reset counter: 99
Time Indication: 0
Date: 2064.00.00
Time: 00:00:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz to w końcu.

Porozpinaj wtyczki i pospinaj ponownie.

Coś trzeba zrobić. Kompem tego nie naprawisz.

Wszystko da się naprawić, kwestia czasu i ewentualnych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no tak, choć nie lubię czegoś rozkręcać dwa razy i chętnie bym kupił taki włącznik na podmianę, nawet jak się nie przyda dziś to by się przydał za jakiś czas, a myślę, że koszt takiego włącznika nie jest duży( mam nadzieję), jednak jaki to model i cena ?? wie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam masz rozbierania dwie śruby na imbusa trzymające poduszkę i to wszystko. Albo leń jesteś albo nie potrafisz kręcić wkrętakiem, w takim razie daj komuś to do zrobienia.

Sama multifunkcja rzadko kiedy jest sprzedawana, kup całą kierownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz potrzebował to mam przyciski multifunkcji z b7 do sprzedania. Jak będziesz zainteresowany to pisz na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Airbob za pogonienie :) Rzeczywiście odłączenie wtyczek pomogło, tera przycisk MODE działa jak ta lala, jednak praca nie została ukończona z pełnym sukcesem, a mianowicie świeci mi się na stałe kontrola trakcji, hmmm co się mogło stać? dodam tylko, że wykasowałem dwa błędy, jeden informujący o zwarciu przycisku mode a drugi w airbagu 01794 - Control Module - Incorrect Chassis (VIN) Number. Jak teraz zrobić żeby kontrola trakcji działała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba do prac przy kierownicy odpinałeś aku ?

W takim przypadku skasowała się kalibracja ESP. Należy się przejechać kawałek (ok 20m) i pokręcić kierownicą, kontrolka zgaśnie. Oprócz tego skasowała się pamięć szyb. Należy przejechać nimi w górę i w dół do oporu i jak szyba jest w skrajnym położeniu to przytrzymać przycisk ok 3 sek. Szyby się się zaprogramują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc, przycisk mode działa prawidłowo, a kontrolka ESP zgasła zanim dobrze ruszyłem samochodem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy spotkał się ktoś z tym, żeby rolka od strony MODE działała odwrotnie???

Wszystkie rolki i przyciski działają mi poprawnie, ale kręcąc tą rolką w dół, stacje radiowe zmieniają się na wyższe. To samo z muzyką na cd, przesuwam rolkę do góry a piosenki do niższych numerów... o co kaman? mam a4 b7 usa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to tak ma być. Kręcąc rolką w dół to przesuwasz się na wyświetlaczu w dół i na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

airbob

jesteś pewien? że np mając stację na 99 FM przesuwam rolkę w dół a na radiu znajduje stację 101 FM? i i dwrotnie? (stacje nie są w pamięci radia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, nie mam teraz w aucie rns-e, ale o ile pamiętam do kręcąc gałką nie dało się stroić tunera tylko przełączać pamięci. Stroiło się poprzez wciśnięcie gałki albo przyciskami na nawigacji. Z manualnego przeszukiwania częstotliwości nigdy nie korzystałem i nie wiem jak to się uruchamiało, zresztą rns-e sam wyszukuje stacje bez naszego udziału.

Edytowane przez airbob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, nie mam teraz w aucie rns-e, ale o ile pamiętam do kręcąc gałką nie dało się stroić tunera tylko przełączać pamięci. Stroiło się poprzez wciśnięcie gałki albo przyciskami na nawigacji. Z manualnego przeszukiwania częstotliwości nigdy nie korzystałem i nie wiem jak to się uruchamiało, zresztą rns-e sam wyszukuje stacje bez naszego udziału.

Kolego, chodziło mi o przyciski multifunkcyjne w kierownicy :) radio mam symphony II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem Concert 2 to też mi się wydawało że lewa rolka powinna działać odwrotnie, i faktycznie w Symphony 3 działała już odwrotnie :) Więc to pewnie zależy od radia, musisz się przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością można poprzecinać ścieżki i przekrosować nogi impulsatora rolki ale myślę że nie o takim rozwiązaniu myślisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością można poprzecinać ścieżki i przekrosować nogi impulsatora rolki ale myślę że nie o takim rozwiązaniu myślisz.

no nie chciałbym się bawić w takie coś, dodatkowo ściągając airbaga... trzeba się przyzwyczaić :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściąganie airbaga to prosta sprawa. Niedawno zmieniałem przyciski na takie z b8. Więcej roboty ze ściągnięciem zaślepek śrub niż z samym airbagiem. Multifunkcję demontuje się bez rozpinania przewodów poduszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...