Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB 1.8TQ] Przepustnica 2 problemy


ULV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Myślałem że będę tylko czytał te forum i cieszył że mojemu autku nic nie dolega, ale były to płonne nadzieje :| Mam 2 problemy.

1) Jakiś czas temu przez około 5 minut nie mogłem w ogóle odpalić autka, i zdażyło się to 2 krotnie. Po którymś już razie zrzygnowany przekręciłem kluczyk i samochód jak by nigdy nic bez problemowo zaskoczył i do tej pory żadnych powtórek. Lecz po podpięciu do VAG-a kumpla wyskoczył błąd 18010 i dodatkowo: 671 błąd czujnika przepustnicy E45.

2) Zaraz po odpaleniu (co nie jest regułą) obroty stoją w granicach 300 rpmów a mówić nie muszę jak w tedy silnik "cierpi". Zdziwiony wyłączyłem silnik i odpaliłem i o dziwo wszystko działało w porządku do momentu następnego odpalenia. Przy próbie lekkiego dodania gazu samochód gaśnie, a gdy docisnę do oporu gaz to w tedy dostaje chwilowego "doła" lecz nie gaśnie tylko zaczyna wchodzić na obroty normalnie po puszczeniu gazu obroty wracają do ~300rpmów.

W trybie pilnym podpiąłem maszynke (do już swojego) VAG-a. Oprucz nie opisanego błędu 18010, był również ten: 670 Czujnik położenia nastawnika przepustnicy - G127.

I teraz moje pytanie czy to oznacza że przepustnica się kończy?? Czy też wystarczy przeczyścić?? Lub podjęć jakieś inne nie znane mi kroki? I jaka cena nowej przepustnicy do AEB?

Mam nadzieję że opisałem problem dosyć dokładnie. Oczekuję na jakieś sugestie od forumowiczów.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18010 - zbyt niskie napięcie terminala 30. Po prostu słaby lub odłączony akumulator.

670 - nieprawidłowy sygnał czujnika położenia przepustnicy.

Spróbuj przeprowadzić adaptację, bo po odłączeniu akumulatora traci ona zapamietane parametry.

Jeśli nie da rady -> wyczyść przepustnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...