Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Czy nie pali za dużo ? Jak jeździć ekonomicznie ?


pet3r

Rekomendowane odpowiedzi

witam, od niedawna jezdze '95 A4 2.6 Quattro i mam pytanie odnosnie spalania - poza miastem wyszlo 10 l/100 km, do 3000 obr/min. w miescie jest duzo gorzej - przy kreceniu silnika do 4000-4500 obrotow (czasem zdarzylo sie wkrecic go wyzej :) ) wyszlo 20 l/100 km. benzynke leje zawsze po korek wiec wyniki sa miarodajne. jakie spalanie macie w tym silniku? czy filtry powietrza i paliwa maja wplyw na spalanie?

wiem, ze to auto nie nadaje sie do ekonomicznej jazdy, jest super do wsciekania sie wszedzie, gdzie sie da, ale mam pytanko - czy zmiana biegu przy 2000-2500 obr jest zdrowa dla silnika, skrzyni i ukochanego torsena?

pozdrawiam

PS

auta nie pozbede sie nawet, gdybym mial wyjezdzac nim raz na tydzien! kocham quattro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się , ze zmiana biegów przy 2000 to troche za nisko.Proponuje zmiane przy 3500 , wtedy silnik osiąga max moment obrotowy.

Co do spalania w mieście 20l to za dużo moim zdaniem.Moje 1.8T przy nie ekonomicznej jeździe spalało max 15/100 w mieście.

Filtry oczywiście mają wpływ na spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 20l po mieście przy deptaniu to jest norma.....no ale za 6 garków trzeba płacić...

Dla porównania podam przykład: Kumpel kupił nową Skode Octvie 2,0 i jak depczemy ją to wychodzi ok 18l......a auto ma dopiero 20,000 przebiegu czyli jest po dotarciu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ABC kiedyś w A6 i uważam ze 20 litrów to dużo za dużo także podejżewam że coś siedzi w twoim motorku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ABC kiedyś w A6 i uważam ze 20 litrów to dużo za dużo także podejżewam że coś siedzi w twoim motorku

tylko co? mozecie mi doradzic co sprawdzic, co wymienic?

Podaj najpierw jaki masz przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko swoje przejechalo, przebieg to 261500 km (przynajmniej jestem pewien, ze licznik nie byl krecony :) ). co jeszcze z czesci mechanicznych silnika wplywa na spalanie?

Mój miał 240 tys i w życiu tyle niewciagnął. Wpływ ma wiele rzeczy filtry-szczególnie powietrza , wtryski , świece , przewody wysokie napięcia, czujniki np temperatury, sonda lambda, a nawet cięzka noga i opony na jakich jeżdzisz jak sa szerokie to napewno spalanie będzie większe. Najlepiej byłoby zrobić analize spalin i diagnostyke silnika będziesz juz coś wiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kapcie to 205/45 R16. dziekuje za rady, teraz wiem na co musze zwrocic uwage!

A skąd wytrzasnąłeś taki rozmiar opony??.Prz feldze 16" i oponie 205 profil powinien być 55 , a ne 45 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ja jechalem na autostradzie w austrii non stop powyzej 200km/h i wyszlo mi 15litrow... na miescie przy agresywnej jezdzie do 5tys obr 17litrow to maximum w jezdzie mieszanej wychodzi mi 12 litrow a na trasie przy predkosci 90-120kmh jest to 9,5litra... nie wiem czemu tak duzo ci pozera tego paliwa moze powinienes zmienic stacje benzynowa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasciwie jak patrzylem na dane tech. obu quattro i zwyklego to niczym sie nie roznia tylko napedem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasciwie jak patrzylem na dane tech. obu quattro i zwyklego to niczym sie nie roznia tylko napedem...

I frajdą z jazdy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niop w sumie nie ma to jak naped 4x4 jechalem volvo v70 i jeszcze tak szybko nigdy nie wchodzilem w zakrety jak tym autkiem i nic ani piskow ani niczego...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem wczoraj na VAGu, podobno komputer mial mnostwo bledow i jakas wtyczka byla odpieta, koles to wszystko skasowal, sprawdzil wszystkie wtyczki i kazal przez 100km jezdzic powoli, zeby komputer wszystko sobie ustawil. czy ktos rozwiazal problem ze spalaniem w ten sposob?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze to rozwiaze twoj problem.... moze komputer dawal za duza mieszanke i zle sterowal podzespolami odpowiadajacymi za spalanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem wczoraj na VAGu, podobno komputer mial mnostwo bledow i jakas wtyczka byla odpieta, koles to wszystko skasowal, sprawdzil wszystkie wtyczki i kazal przez 100km jezdzic powoli, zeby komputer wszystko sobie ustawil. czy ktos rozwiazal problem ze spalaniem w ten sposob?

No ale pet3r , czym sie przejmujesz jak i tak sprzedajesz fure ?? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem wczoraj na VAGu, podobno komputer mial mnostwo bledow i jakas wtyczka byla odpieta, koles to wszystko skasowal, sprawdzil wszystkie wtyczki i kazal przez 100km jezdzic powoli, zeby komputer wszystko sobie ustawil. czy ktos rozwiazal problem ze spalaniem w ten sposob?

No ale pet3r , czym sie przejmujesz jak i tak sprzedajesz fure ?? :mrgreen:

bo nikt nie powiedzial, ze uda mi sie ja sprzedac i dostac odpowiednia kase :)

mam jeszcze jedno pytanie - czy wrzucenie piatki w okolicach 2500 obr/min i 60-65 km/h jest rzeczywiscie ekonomiczne? czy auto nie potrzebuje wtedy wiekszych ilosci paliwa i czy podzespoly auta nie dostaja po tylku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...