Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z wycieraczkami


axel689

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

mam problem z wycieraczkami w mojej Audi A4 2000 r, 1.9 TDI AJM 116KM,

Problem polega na tym, że kiedy włączę pojedyncze przetarcie szyb (dźwignia w dół) wycieraczki się załączają, kiedy jednak zjadą ponownie w dół słychać jakby przekaźnik stukał dwa razy i wycieraczki ponownie wycierają całą szybę. Zdarza się, że kilka razy tak zrobią zanim zatrzymają się na dole.

Co to może być? Od czego zacząć poszukiwania przyczyny tej usterki?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie manetka wycieraczek jest winna. Styk nie odbija po przesunięciu jej w dół i ponownie uruchamia wycieraczki. Znajdź jakąś manetkę żeby poodmienić na chwilę, albo po rozebraniu zewrzyj odpowiednie styki (te co odpowiadają za pojedyńczy ruch wycieraczek) i sprawdź jak będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie manetka wycieraczek jest winna. Styk nie odbija po przesunięciu jej w dół i ponownie uruchamia wycieraczki. Znajdź jakąś manetkę żeby poodmienić na chwilę, albo po rozebraniu zewrzyj odpowiednie styki (te co odpowiadają za pojedyńczy ruch wycieraczek) i sprawdź jak będzie ;)

Ok, postaram się to sprawdzić.

Dziękuję za sugestię.

Pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, po ustawieniu pozycji neutralnej wycieraczki chodzą w sposób ciągły i ciągle słychać jakby takie pyknięcie przy manetce, czasami przestają działać jak mocniej się wdusi manetkę w dół albo wyłączy i włączy silnik. Udało Ci się rozwiązać swój problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam u swojej kobietki w audio ten problem, tylko ze u niej zaczęło się to dziać po zimie.. Jak zdziwiona do mnie zadzwoniła ze jej spryskiwacze nie psikaja ;) pierwsze co myślę przekaźnik, wiec go wymieniłem, trochę pomogło, bo teraz taka sytuacja pojawia się bardzo sporadycznie ;)

i co udalo sie komus to rozwiazac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...