Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napięcie ładowania


pox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio jadąć w korku zauważyłem, że napięcie ładowania na licznikowym wskaźniku wynosi ok13V więc nieco za mało.

Pomyślałem że alternator, ale następnego ranka napięcie ładowania było już prawidłowe, w okolicach 14V.

Gdzie zacząć szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 13 ale to może byc 13,1 a może być 13,8. Jeżeli zrobiłes jakąś większą trasę to akumulator mógł byc dobrze naładowany i nie było konieczności ładowania powyżej 14. Jeżeli z rana jak odpalasz jest ok 14.4 a w trakcie jazdy trochę spada to raczej normalne zjawisko.Między 13,8 a 14,4 ładowanie jest prawidowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 13 ale to może byc 13,1 a może być 13,8. Jeżeli zrobiłes jakąś większą trasę to akumulator mógł byc dobrze naładowany i nie było konieczności ładowania powyżej 14. Jeżeli z rana jak odpalasz jest ok 14.4 a w trakcie jazdy trochę spada to raczej normalne zjawisko.Między 13,8 a 14,4 ładowanie jest prawidowe.

Około 13, może nawet poniżej. Na licznikowym wskaźniku ciężko jest jednoznacznie potwierdzić. Niskie napięcię zauwazyłem w korku podjeżdzajac co chwilę.

A miałeś włączoną klime, radio, światła itd? Też mam tak w korku ;)

Wysłane z terenu

Światła i radio, o tej porze roku klimy nie załączam bo nie ma takiej porzeby, dmuchawa też na min.

Proszę uzupełnić PROFIL!

Edytowane przez cwiara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...