Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem z automatem - jest tylko 3 bieg


Bartoszcze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam duży (przynajmniej dla mnie) problem. Mianowicie skrzynia (zwykły automat) nie używa innych biegów, oprócz trojki. Rusza z 3 i cały czas jedzie na tym jednym biegu. Zaczęło się to dzisiaj. Nigdy wcześniej nie miałem żadnych problemów ze skrzynią. A dzisiaj rano taki problem. Tzn. Przy ruszaniu wysokie obroty (ok 3 000 obr/min) i auto powoli rusza. (jakby na półsprzęgle) Przez większość trasy (tzn około 250 km) auto jechało na tym jednym biegu. Dopiero jak już wracałem ostatnie (50 km) wszystko wróciło do normy. Mam nadzieje że to była tylko chwilowa usterka, ale itak jestem lekko przestraszony.

Czekam na jakieś komentarze i sugestie co mam z tym zrobić i przede wszystkim czy można z czymś takim jeździć!! :mysli:

* stosuj wlasciwy prefix [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb awaryjny Kolego. Swiecą Ci wszystkie literki położenia wybieraka? Nie można z tym jeździć bo zakatujesz skrzynię. Podłącz auto pod VAg-a i sprawdź błędy w sterowniku skrzyni, to najprawdopodobniej któryś sensor odmówił współpracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie świecą mi się wszystkie literki, tylko to w którym polożeniu jest`wybierak. A poza tym skrzynia już dziala poprawnie. Ale niepokoi mnie to. A to że jechalem autem w takim stanie to dlatego że po prostu musialem. Zastanawiam się czy nie wymienić oleju w skrzyni. Nie wiem czy poprzedni wlaściciel wymienial. Może to być od tego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy miałeś tylko 3 bieg musiały świecić wszystkie położenia, znak trybu awaryjnego. Skrzynia bez powodu nie wchodzi w tryb awaryjny, coś musi niedomagać. Skoro wszystko wróciło do normy winna moze być np. wilgoć na konektorach. Pdoepnij VAG-a i sprawdź błędy to troche się wyklaruje.

A co do oleju to jeśli nie był zmieniony wymień go jak najszybciej i przyjrzyj się jak wyglądał poprzedni, to dużo mówi o stanie skrzyni. Nie moze być przepalony ani nie powinno być dużo opiłków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszystko wróciło do normy winna moze być np. wilgoć na konektorach.

A wilgoć to bardzo możliwa sprawa. Kiedy to się działo to padał przez całą drogę ulewny deszcz. Może poprostu coś zamokło... W takim razie sprawdze wszystkie wtyczki przy skrzyni. Może któraś nie łączy :mysli:[br]Dopisany: 21 Wrzesień 2008, 17:34_________________________________________________I znowu skrzynia weszła w tryb awaryjny. :wallbash: Sprawdziłem wszystkie wtyczki przy skrzyni, ale nic to nie dało. Dzisiaj zamówiłem kabel do VAG'a ( http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=441008610 mam nadzieje że dobry będzie...może ktoś się wypowie na jego temat :rolleyes: ), więc jak go dostanę to zaraz sprawdzę co jest nie tak.[br]Dopisany: 22 Wrzesień 2008, 19:53_________________________________________________Dostałem VAGa i od razu sprawdziłem co jest grane. I wyskoczył mi taki błąd:

297 Przetwornik prędkości skrzyni biegów-G38

brak sygnału

Co to ma znaczyć?? Pomóżcie bo autem w trybie awaryjnym nie można jeździć a ja nie mam czym jeździć do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.

W takim razie gdzie on się znajduje i jak wygląda, może spróbuje go wymontować (jeśli jest gdzieś na wierzchu...) i przynajmniej wizualnie sprawdze czy wszystko w porządku.

I jeszcze jedno pytanie...(może głupie) czy kasować wagiem błąd czy i tak to nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, niestety nie umiem pomóc Ci w zlokalizowaniu tego czujnika, zdaje się że jest gdzieś przy lewej półosi :mysli:. Możesz próbować skasowac Vagiem błąd, niemniej jeśli jest usterka to albo wróci albo nie da się wcale skasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

kolego ,czhyba rok temu miałem ten sam problem:

http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b5_1z_skrzynia_bigow_automatproblem-t15782.0.html;msg184714#msg184714

poczytaj a wszystko się rozjaśni

Pozdrawiam

ps. wieczorem wrzuce ci screna z ETKI

PqatCLA.jpg

ps. numer katalogowy: 095927321A---czujnik prędkości obrotów skrzyni

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem czujnik już w piątek, ale będzie w ASO dopiero we wtorek. Koszt 176zł. Mam nadzieję że to tylko to. A Ty kupiłeś czujnik w ASO?? Pytałem w sklepie i kosztuje 80zł. Ale jednak wole orginał.

tylko w ASO ja płaciłem coś ok. 130 pln. -poprosiłem o rabacik :wink4:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem ten sam problem w swoim autku i wymieniłem jeden z czujników. Było dobrze przez tydzień po czym znowu to samo. Popytałem trochę i okazało się że w sumie są 4 czujniki na skrzyni 01N. 1 czujnik obrotów skrzyni który podaje prędkość na licznik i ABS. Znajduje się przy lewej półosi i jest tylko wsadzany na zatrzask( koszt w aso około 80 zeta). 2 i 3 czujnik obrotów skrzyni znajduje się na skrzyni od góry i są one przykręcane, ale jak masz kanał to powinieneś je wymacać. Ja wymieniłem jeden z nich i tak jak pisałem przez tydzień było dobrze po czym strzelił drugi (podobno powinno się wymieniać obydwa razem). Są to czujniki prędkości skrzyni jeden wejściowy a drugi wyjściowy. 4 czujnik nie wiem gdzie i do czego jest ale pewnie jak padnie to się dowiem :) . Co do 2 i 3 czujnika to jeden jest biały a drugi czarny, szkoda że w vagu nie podaje od razu numeru uszkodzonej części bo w takich przypadkach nie wiadomo o który czujnik chodzi i człowiek jest zmuszony płacić dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na vag-u wyskoczył błąd czujnika prędkości skrzyni biegów (ten po lewej stronie), natomiast gdy odłączyłem tą drugą wtyczkę po drugiej stronie, to na vagu wyskoczył kolejny błąd, (brak komunikacji z czujnikiem obrotów skrzyni biegów). Takim sposobem wybadałem który to czujnik jest walnięty. Będzie jutro więc się przekonam. Po podłączeniu tego drugiego czujnika błąd znika, więc chyba jest sprawny.[br]Dopisany: 29 Wrzesień 2008, 20:54_________________________________________________Czujnik założony i jak narazie wszystko działa :> . Mam nadzieje że na tym się skończy. Dzięki wszystkim za pomoc :hi: . Pozatym przy okazji, będąc w ASO dowiedziałem się że moje audi miało wymieniany olej w skrzyni rok temu (jeszcze w Niemczech), więc nie musze go wymieniać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem ten sam problem, tzn jazda tylko na 3 biegu (podobno tryb awaryjny)

vag wskazał bład czujnika predkosci obrotów skrzyni-G38, brak sygnału,

pojechałem do warsztatu w ktorym specjalizuja sie w automatach, wymienili czujnik i wszystko dziala jak należy...

zastanawiam sie tylko nad tym zamiennikiem za oryginalny czujnik audi vw, w aso cena czujnika 220zł a w warsztacie 150zł z robocizna..

Myslicie ze moze byc jakas roznica w pracy badz tez trwałosci zamiennika?? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...