Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

4x4 - opóznienie napędu tylnego

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

:)

Mam problem z napędem quattro, objawiający się przy każdej zmianie biegów dobiciem tylnej osi. Dzisiaj podczas smarowania elementów zawieszenia sprawdziłem półosie ,i lewa, kręcąc tarczą hamulcową w lewo i prawo, ma luz około 4-5mm względem półosi. Prawa natomiast ma około 1-2mm.

Przy każdej zmianie biegu praktycznie oprócz 4-go i 5-go biegu i szybkim zwolnieniu, objawia się to łupnięciem tyłu. Na wysokich obrotach, ciągnąc samochód maksymalnie jest to już niepokojące. Moje pytanie, czy mógłbym oddać taką usterkę do zwykłego mechanika , czy jednak naprawa ww rzeczy wymagałaby większego zakresu wiedzy, z góry thx. :mellow:

Opublikowano

Wymien tylny most na taki sam Z takim samym oznaczenie.

Masz zbyt duzy luz na walku atakującym i kole zębatym.

Sprawdz tez łożysko wału pednego

Opublikowano
  • Autor

Pff... Czyli nie porozbieram i nie zreperuję? Wnioskuje że jakaś grubsza synchronizacja, i robota dla wyszkolonych... bardzo chętnie pójdę za ta podpowiedzią, jedynie bólem jest brak pewności co do stanu nowego mostu, rozumiesz... :facepalm: Masz takie osprzęt do przełożenia? Srzynia DAJ DJJ... :hi: Mógłbybyć po jakiejś regeneracji... i dlaczego nie ruszając mostu mam luz między kołem a mostem na połosi...?

Edytowane przez Shiftback

Opublikowano

Sprawdz dokladnie jaki masz most.

Jezeli jest to DAJ to mam taki w bardzo dobrym stanie z mojego auta.

Tez mam AJLa wiec ten sam most.

Ja zakladalem do swojego TorSena i mi został.

Demontaz i montaz na podnośniku lub na kanale. Kilkanascie srub i po robocie.

Opublikowano
  • Autor

chętnie podjechałbym przed świętami jeśli to kilka śrub... Tylko ty gotowałeś auto do żółci turba.....kminisz.. :grin: Wyjaśnij proszę,skąd luz między półosią a kołem. Jeśli jestes w stanie dopiąć taki temat rozsądnie, jestem otwarty na propozycje.

Edytowane przez Shiftback

Opublikowano

Luz musi byc na przegubie (ach)

Na most moge Ci dac gwarancje.

Opublikowano
  • Autor

gdzie tu jest Priv? Mecyje jakieś.... :facepalm:

Opublikowano

A na ...uj Ci priv ?

Opublikowano
  • Autor

Własnie widzę jak świetny jest coraz to nowocześniejszy internet.... gdzie musiałbym się zgłosić? chodzi o miejscowość, reszta na telefon....

Opublikowano

Ponizej masz do mnie nr.

Opublikowano
  • Autor

dobra.... po kierunkowym zobacze jutro ehh... :mellow: Gat demyd masz kom. daj chociaż na najblizsze duże miasto gdzie to jest.... no mówie k... jeb.... mać gdzie ten priv....

Edytowane przez Shiftback

Opublikowano

Za daleko masz do mnie.

Opublikowano
  • Autor

1. nie mam z daleko

2. potrafisz rozwiązac problem

3. dodatkowe atuty z twojej strony

4. napięty termin, od 15 grudnia

5. pytanie... ile PB będę potrzebował, czyli gdzie?..... znasz to auto

Opublikowano

Zadzwon jutro to obgadamy temat

Opublikowano

Witam chciałbym sie podłączyć pod temat z tym że ja mam nieco inny problem z moim audi a mianowicie po przekroczeniu ok 40km/h występowało okropne huczenie (jak zwojnica w 60-ce) z okolicy skrzyni biegów podejrzewam łożyska na torsenie. Problem polega na tym że nie wiem jak go wyjąć z obudowy. Z góry dziękuje pozdrawiam.

Opublikowano

masz w ogole olej w skrzyni ?

Opublikowano

tak olej w skrzyni był (pierwsze co sprawdziłem) oczywiście został wymieniony

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

witam, mam podobny problem z tym opudznieniem i z takim szarbaniem jak podczas jazdy wcisne spreglo i szybko puszcze , usunoł ktos taka usterke?

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Witam, mam podobny problem z napędem, a mianowicie po szybszym puszczeniu sprzęgła słychać z tyłu samochodu stuknięcie i cały most jest zalany olejem od strony półosi. Na początku most był lekko zapocony i został uszczelniony i przez jakiś czas było ok ,ale teraz most nadaje się do wymiany. Jeżeli ktoś by posiadał most na sprzedaż DAJ do Audi a4 b5 1.8T avant byłoby bardzo fajnie.

Opublikowano

Most jest juz zajezdzony, podejrzewam ze ze wzgledu na niski poziom oleju.

ostatnio sprzedałem DAJa w idealnym stanie za 200zl

poszukaj na forum na pewno ktoś taki ma

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.