Skocz do zawartości
IGNOROWANY

4x4 - opóznienie napędu tylnego


Shiftback

Rekomendowane odpowiedzi

spoko, nie rozumiem min mechaników...

z gratami do Lublina..

do Poznania.....

Tłumaczysz i widzisz minę zdziwienia...

Edytowane przez Shiftback
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stracilem watek w tym watkdo

Lublin i Poznań to miejsca gdzie nasi rzemielśnicy potrafią doprowadzić drewno do użutku.

Bardziej Kostrzyn, Elegancko jak można zwiedzić świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soras za poprzednie posty :wink:.

Pomijając wcześniejsze wątki, zmiana dyfra nie pomogła i objawy są identyczne z wersją przed jak i i z wersją po. Nasila sie to coraz bardziej. Na pierwszym biegu jest bardzo duże uderzenie mostu. Na dziś proszę o polecenie znawcy tematu chociażby w mazowieckim ew. górnośląskim. Doczytałbym, pojąłbym, gdybym wiedział, że ktoś to ogarnie jak trzeba :facepalm:

:eusathink:

Edytowane przez Shiftback
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zajżeć do torsena.

Albo wymienić podkładki, albo wymienić cały torsen.

Też kiedyś myślałem że to wina dyfra, rozebrany zlikwidowany luz wymieniony olej i dalej lipa.

Wymienione przeguby tylne - to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie w serwisie Audi zrobię. Drożej ale na stówe będą wiedzieć jak zrobić. Ciekawe tylko jak bardzo drogo ;) dzięki.

Jak wyprostuję temat, postaram się podać przyczyny, koszty i jak zreperować.

Jest możliwość że samochód stanie? zerwie się coś czy urwie i będę musiał holować albo lawetę brać czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość że samochód stanie? zerwie się coś czy urwie i będę musiał holować albo lawetę brać czy nie?

Myślę że nie, jeżdżę już ponad 4 lata i jest tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem do tego dochodzi jeszcze wibracje przy dołożeniu ostro gazu poniżej 2 tysięcy moje pytanie jest następujące czy ktoś na schemat budowy skrzyni z torsenem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W etce jest.

Na forum są zdjęcia z demontażu poszukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etka pomaga jak masz kumatego "kolegę mechaniora"..... soras :wink:

Mam idealnie ten sam motyw, na 23, 27, x 100 obr na min mam wibrator na pedale gazu , i co gorsza na skrzyni biegów... ....

Witam mam podobny problem do tego dochodzi jeszcze wibracje przy dołożeniu ostro gazu poniżej 2 tysięcy moje pytanie jest następujące czy ktoś na schemat budowy skrzyni z torsenem

Mam nadzieję, że nie jest to kłopot, jak zrobię, opiszę, i nie będzie to problem typu "drapanie po jajcach" :hi::wink:

Edytowane przez Shiftback
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli znajdę schematy skrzyni to powinienem dac sobie z tym radę tylko schemat i dzień wolnego i zobaczymy czy problem zniknie

A odnośnie kolego roboty tego z serwisie to nie mam przekonania do nich widziałem już parę ciekawych rzeczy po serwisie . tu raczej by się sprawdził jakiś magik od skrzyń na forum napewno jest ktoś taki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikomu nie ufam, se zrobie.... :wink:

Audi service kosztuje....Mam kolegę na marzec , poduszki, zmiana oleju skrzni. 17 ma lat autko.....fajna fura :decayed:

Edytowane przez Shiftback
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na co dzień robię przy autach tylko jeszcze nigdy nie robiłem przy torsenie więc chce się trochę zapoznać z Budowa tej skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby zdjac torsena to nei musisz rozbierac skrzyni, zdejmujesz ostatni czlon tam gdzie on siedzi i rozbierasz, cala filozofia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.awdwiki.com/en/torsen/

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/326307-Center-Differential-Removal-4-1-Torsen

http://www.audiworld.com/forums/a6-s6-c5-platform-discussion-7/how-i-rebuilt-my-01e-edu-6spd-lots-pics-long-bww-1721387/

W B6 jest trochę inaczej zbudowana obudowa skrzyni (torsena)

ob4.jpg

Trzeba odkręcić śruby bliżej skrzyni

Nie mogłem odkręcić bez odkręcenia łapy pod skrzynią.

Czekam na wiosnę

Edytowane przez edekxp
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...