Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Concert II problem z odczytywaniem płyt


zombek23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Moje radio ma problem z odczytywaniem płyt. Wyskakuje CD ERROR mniej więcej przy 10-11 piosence.Myślałem, że może jest nagrana ze zbyt dużą prędkością lub jedna płyta wadliwa ale te możliwości już wykluczyłem. Przy puszczeniu płyty od nowa najczęściej (ale też nie zawsze) odtwarza normalnie.

Dodatkowo po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki, słychać przez chwilę takie dziwne strzelanie z dużą intensywnością, najpierw myślałem że dźwięk wydobywa się z panelu klimatyzacji ale raczej jednak z radia.
Czy ktoś spotkał się z podobnymi problemami lub wie co zaradzić?
Dzięki z góry i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś, czy inna płyta ma te same objawy? Może jest porysowana...

Tak jak pisałem wyżej wykluczyłem wady płyty- dzieję się tak samo na nowo nagranej jak i na takiej, która ma kilka dobrych miesięcy i chodzi bez problemu w innym radiu ori Audi w innym samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj concert II też tak miał, coraz rzadziej czytał płyty az w końcu padł napęd,nie można było płyty wyciągnąć. Zmieniarka to samo tylko całkiem padła.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj concert II też tak miał, coraz rzadziej czytał płyty az w końcu padł napęd,nie można było płyty wyciągnąć. Zmieniarka to samo tylko całkiem padła.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalk

Ile naprawa napędu? bo u mnie normalnie czytało płyty CD/mp3 nagle było słychać dziwne piszczenie i wyskoczył mi CD error SERVICE, teraz nadal to samo i do tego nie da sie wyciągnąć płyty- wiec to chyba napęd? (radio Concert 3)

Edytowane przez sunset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile naprawa napędu?

Dobre pytanie, wolałbym chyba naprawić ori radio, szczególnie, że dostałem ori zmieniarkę, którą chcę jakoś sprawdzić czy działa.

Ktoś się orientuje w cenach napraw? Znajomy powiedział, że przyczyną usterki może być taśma od lasera...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał raczej laser a nie taśme lasera,dni świetności ma pewnie już za sobą,więc albo szukaj nowego lasera albo jakiejś sprawdzonej używki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie z innej beczki,ktore radio fabryczne ,oprocz rns-e,obslugiwalo plyty mp3,concet II czy III ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie
Zaczęły się dodatnie temperatury a wraz z nim wrócił problem z pierwszego posta. Wygląda na to, że objawy nasilają się wraz z dodatnią temperaturą- problemy z odczytywaniem płyt występują po "nagrzaniu" radia, a trzaskanie podczas jego włączania i wyłączania.
Obstawiacie, że to dalej może być wina lasera czy jednak zależność objawów z temperaturą może to wykluczyć?
Szkoda mi wywalać oryginalne radio, szczególnie że "zewnętrznie" jest zadbane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby podmienić napęd żeby ustalić gdzie leży usterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś w takim razie zna jakiś serwis, najlepiej z Podkarpacia, który mógłby polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem że te odgłosy słychać z samego radia (mechanizmu) ? Jeśli tak to jestem prawie przekonany że jest to usterka mechaniczna. Na pewno nie jest to wina zużytego lasera bo wtedy problem występował by niezależnie od numeru utworu. Myślę że problem jest w przesuwie tego lasera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem że te odgłosy słychać z samego radia (mechanizmu) ? Jeśli tak to jestem prawie przekonany że jest to usterka mechaniczna. Na pewno nie jest to wina zużytego lasera bo wtedy problem występował by niezależnie od numeru utworu. Myślę że problem jest w przesuwie tego lasera.

Tak, raczej z samego mechanizmu. Dziś zauważyłem, że nawet przy włączonej funkcji radio, a nie CD, można usłyszeć te same odgłosy. Nie są one za każdym razem, ale zawsze występują przy uruchamianiu bądź wyłączaniu. Jeśli chodzi o numer utworu to jednak wyeliminowałem tą zależność- główną kwestią wydaję się być czas pracy, który skutkuje wzrostem temperatury. Wtedy radio przerywa odtwarzanie płyty i słychać taki dźwięk jak podczas czytania danych dopiero co włożonego dysku lub przewijania utworu.

Edytowane przez zombek23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej bez wyciągnięcia radia i podłączenia go na warsztacie nic sensownego nie da się zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...