Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Żarówki POSTOJOWE w lampie przedniej topia sie


innuita33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

żarówki od świateł postojochych topia mi platik w pampie (jak na zdjęciach) wczoraj dostałem się do lapmy gdzie już uchwyt był przetopiony i wyciągłem żarówkę. Zabardzo nie wiem dlaczego tak się dzieje czy za mocne żarówki ? Co może byc przyczyną? zauważyłem też, że te małe zarówki palą sie cały czas nawet jak wącze światła mijania czy światkła drogowe, nigdy jednak nie zapalają mi się te bankowe zwykłe żarówki zaznaczona na czerwono. Od czego one są ? Jak można rozebrac i dostać się środkla lampy odkręciłem sróby z góry ale klosza nie idzie wyjąć tak jakby jeszcze z dołu trzeba było coś odkręcić.

http://www.directupload.net/file/d/3774/9pbg3jpl_jpg.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postojówka może za mocna była, zazwyczaj jest w5w

ta czerwona to pewnie do długich/drogowych.

kwestia jakie masz lampy ? zwykłe / xenon / bi xenon

bo skoro się nie zapala i nie zauważyłeś braku długich, to może masz bi xenon i wtedy mijania i długie chodzą na jednej soczewce.

wtedy ta może ale nie musi chodzić jako druga żarówka do długich.

a może ktoś przerobił zwykłe lampy na bi xenon i tą drugą długą odłączył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, ta żarówka co się nigdy nie zapala to co to jest za żarówka? Tam chyba powinna siedzieć H7 a nie jakaś stara okrągła chyba, że się mylę.


Masz ujową żarówkę wstawioną. Chodzi mi o tą okrągłą i może od niej robi sie jakies zwarcie na postojowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, ta żarówka co się nigdy nie zapala to co to jest za żarówka? Tam chyba powinna siedzieć H7 a nie jakaś stara okrągła chyba, że się mylę.

Masz ujową żarówkę wstawioną. Chodzi mi o tą okrągłą i może od niej robi sie jakies zwarcie na postojowej.

Żaroka grzeje się strasznie. Zamówiłem diodowe H-7 ale nie wiem czy mi teraz tam podejdzie lampy mam bi xenon przynajmiej tak mi sie wydaje. Nie wiem jak to sprawdzić. Wiecie jak wyciągnąc cały klosz i dostać sie do tych żarówek ? a jeszcze jedno na przewodach od tej żarówki jest popękana isolacja miejscami dość mocno muszę to zaizolować ale nie wiem jak zdjąć lampę.

Edytowane przez innuita33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo masz auto, że nie umiesz w nim żarówki zmienić? Jeśli w B7 tak samo wyciąga się lampę jak w B6, to odkręcasz dwa torxy na uchwytach lampy, a kolejne dwa poluzowujesz (jeden z boku lampy, drugi z tyłu). Sprawdź w książce "Sam naprawiam Audi A4". Znajdziesz ją na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dzisiaj poszukam mają mi przyjść nowe żarówki led. Auto mam od maja wcześniej nie było potrzeby wymieniac żarówek - kiedyś musi być ten pierwszy raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu zacząłbym od izolacji przewodów, bo być może to one są powodem Twoich problemów, ale i tak do tego najlepiej zdemontować lampy... Coś kojarzę, że w B7 trzeba chyba zderzak poluzować do wyciągnięcia lampy, ale nie chcę nikogo wprowadzać w błąd. Zawsze możesz zapytać w B7 Crew, albo może ktoś na Spotach Wrocławskich będzie w stanie Ci pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się część przewodów była bez isolacji isolacja jest bardzo krucha. zaizolowałe ale i wymieniłem żarówki na diodowe. mam jeszcze jedne problem mianowcie nigdy nie zapalają mi się światła dzienne wymieniłem żarówki i też się nie zapalają wieć nie dochodzi tam widocznie napięcie, na desce rozdzielczej też nie zapala mi się lampa od światweł dziennych tylko djak włacze długo to zapala się informacja. Nie wiem dlaczego tak się dzieje może to kewestia bezpieczników ? W załaćzniku rozpiska bezpieczników ale po niemiecku i nie mam pojęcia który to bezpiecznik jest od świoateł i czy znajduje się on w tym właśnie miejscu, może są jeszcze gdzieś inndziej bezpieczniki ?

Edytowane przez innuita33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzienne to raczej kwestia ustawienia w komputerach - a dokładniej chyba w module komfortu.

pewnie od tamtych ustawień to zależy. A jest trochę kombinacji.

ja np mam czujniki światła i opcję auto, a do tego dzienne jako LEDy.

i automatycznie w dzień zapalają się ledy, a jak jest ciemno automatycznie zapalają sie mijania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie ma opcjo auto. A jakie parametry w tym module mamsprawdzić. Z Vaga mam coś takiego:

Address 55: Xenon Range Labels: 8P0-907-357.lbl
Part No: 8P0 907 357 F
Component: Dynamische LWR H02 0010
Revision: 00000001 Serial number:
Coding: 0000005
Shop #: WSC 06335 000 00000
VCID: 3D753DC71FB1

1 Fault Found:
01314 - Engine Control Module
004 - No Signal/Communication - Intermittent
Freeze Frame:
Fault Status: 00100100
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 1
Reset counter: 37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm musisz poczytać bo nie wiem jak to w b7. na forum na pewno są manuale itp

jest też manual vcds

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_(8E)_Central_Electronics_(8EC/8ED)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdziłem kodowanie jakie mam ustawione

Wieć tak mam lampy Bi-ksenon bez DLR kodowanie jakie mam ustawione to: 10031 więc chyba dobre nie mam haka ani czujnika światła jeśli chodzi o kraj nie moge zmienić na 2 bo nie zapisuje mi takich ustawień. Nie ma pojecia jak załączyc światła dzienne Pozmocy :)

Kodowanie MCE w nadwoziu B7

?xxxx: Nadwozie
0 - Sedan
1 - Avant
2 - Cabrio

x?xxx: Czujnik światła i deszczu
0 – brak
1 – zainstalowany

xx?xx: Moduł haka
0 – brak
1 – zainstalowany

xxx?x: Reflektory
0 – Halogenowe bez DLR
1 – Halogenowe z DLR
2 - Bi-ksenon z DLR
3 - Bi-ksenon bez DLR
4 - Bi-ksenon z DLR (oświetlenie tablicy rejestracyjnej i tylne światła automatycznie)

xxxx?: Kraj
1 – Reszta Świata / kraje skandynawskie / Dania / Chorwacja / kraje bałtyckie (Bi-ksenon)
2 – Kraje skandynawskie / Dania / Chorwacja / kraje bałtyckie (bez Bi-ksenonu)
3 – USA/Kanada (Bi-ksenon)
4 – Canada (bez Bi-ksenonu)
5 - Specjalne pojazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a

xxx?x: Reflektory
0 – Halogenowe bez DLR
1 – Halogenowe z DLR
2 - Bi-ksenon z DLR
3 - Bi-ksenon bez DLR
4 - Bi-ksenon z DLR (oświetlenie tablicy rejestracyjnej i tylne światła automatycznie)

nie szło zmienić na 2 ??

jak nic nie da to może spróbować oszukać

x?xxx: Czujnik światła i deszczu
0 – brak
1 – zainstalowany

i dać na 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta żarówka która się nie świeci to żarówka od świateł dziennych. Jeżeli masz fabrycznie bixenony w B7 to masz też fabryczne światła do jazdy dziennej-DRL. Jeżeli nie świecą to sprawdź czy masz obok wyłącznika świateł taki mały przełącznik z napisem DRL (jak jest to czy jest włączony powinien się podświetlać symbol 1). Jeżeli jest włączony a wyłącznik główny świateł w pozycji 0 to te żarówki powinny świecić. U Ciebie nie świecą bo masz złe kodowanie przedostatnia cyfra powinna być 2 a nie 3.
Chyba że masz dokładane bixy to wtedy może być różnie, ale pierwsze zmien kodowanie i zobacz czy zadziałają, jak nie to sprawdź na wlepce w bagażniku bądź pod tylnym siedzeniem czy w kodach wyposażenia masz lampy bixenonowe i światła do jazdy dziennej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę coś napisać odnośnie palenia odbłyśników przez postojówki, a więc problem leży w za mało włożonej oprawie z żarówką do docelowego miejsca :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo. Mozliwe ze ktos wczesniej nie docisnal odpowiednio oprawek postojowek w lampie...

Skrocilem lekko dremelkiem oprawki od strony zarowek i dla pewnosci po paru dniach w nowych lampach zalozylem Ledy CAN bus. Bledu nie ma, swieca bardzo dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...