Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż CB RADIO w budzie B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

a jak ta beczka wyglada i jak to zrobic? strace cos na jakosci w odbiorze?

Opublikowano

Beczka to przedłużacz kabla. Łącznik pomiędzy wtykami antenowymi.

Niestety, ale kable będą podatne na uszkodzenia. Najpewniejsza metoda to dziura w dachu i bat na stałe.

Opublikowano

dziura w dachu

I dyskwalifikacja takiego auta przy odsprzedaży

Opublikowano

Jak Kolega ma nawigację to zawsze można wywalic antenkę GPS (dac zamiast niej jakąś wewnętrzną) i w jej miejsce dac antenę CB.

Bez przesady z tą "dyskwalifikacją" przy odsprzedaży.

Edytowane przez staniek

Opublikowano

Jak Kolega ma nawigację to zawsze można wywalic antenkę GPS (dac zamiast niej jakąś wewnętrzną) i w jej miejsce dac antenę CB.

:facepalm:


Bez przesady z tą "dyskwalifikacją" przy odsprzedaży.

Taka prawda. Spytaj na forum kto kupiłby auto z dziurą w dachu.....

Opublikowano

Masz rację takiego auta nie da się sprzedac ;)

panowie co zrobic jak kabel od anteny cb obciera sie przy otwieraniu bagaznika? jak temu zaradzic? moze sa takie anteny z plaskim kablem na koncu albo cos takiego?

Można kupic specjalny kabel http://konektor5000.pl/index.php?p854,okablowanie-nagoya-rc-5ms-supercienki-kabel-35cm-niskostratny-465cm-stopka-pl-5m-kabla-wtyk-uc-1-do-radia

Opublikowano

nie nie dziury robil nie bede a ten kabel tez drogi a swoja droga to nie ma anten odrazu z takimi cienszymi kablami?

Opublikowano

I na klapę montaż też podobno jest dobrym rozwiązaniem, lepszym niż na magnes.

Opublikowano

Na pewno. Masz antenę zmasowaną. Kabel wrzucasz w obudowę klapy i podsufitką do przodu. Tylko kabel musi być odpowiednio dłuższy, ponieważ Ori mają ok 7 metrów. A to za mało o ok. Półtora metra...

Natapane z P8

Opublikowano

Z tą masą na klapie to różnie bywa, np. w B5 sedan zawiasy mają tulejki z jakiegoś tworzywa, i na klapie (na masce zresztą też) nie ma grama masy. Dlatego ostatecznie w B5 miałem antenę w dziurze na dachu.

Nie wiem jak to wygląda w B6-tce? Bo od razu dokonałem świadomej profanacji tego jakże pięknego auta (mając na uwadze to, że już nikt go nie odkupi) i wwaliłem antenę w dziurę ;)

Opublikowano

a dlaczego jak wlacze ogrzewanie tylnej szyby to mam zaklocenia w cb i w radiu?

Opublikowano

Z tą masą na klapie to różnie bywa, np. w B5 sedan zawiasy mają tulejki z jakiegoś tworzywa, i na klapie (na masce zresztą też) nie ma grama masy. Dlatego ostatecznie w B5 miałem antenę w dziurze na dachu.

Nie wiem jak to wygląda w B6-tce? Bo od razu dokonałem świadomej profanacji tego jakże pięknego auta (mając na uwadze to, że już nikt go nie odkupi) i wwaliłem antenę w dziurę ;)

Radia są czułe na skoki napięć. A może gdzieś masz zwarcie. Dużo może być przyczyn. Pod co podpinasz CB?

Natapane z P8

Opublikowano

a dlaczego jak wlacze ogrzewanie tylnej szyby to mam zaklocenia w cb i w radiu?

Też tak miałem w passacie kiedyś, miałem bodajże yosana 2204 i ogólnie zbierał sporo śmieci także właśnie ogrzewanie tylnej szyby. Może to z tego powodu że antenę miałem na klapię bagażnika czyli zaraz przy szybie. Albo kabel antenowy leciał gdzieś przy przewodach do ogrzewania szyby.

Opublikowano

Jak Kolega ma nawigację to zawsze można wywalic antenkę GPS (dac zamiast niej jakąś wewnętrzną) i w jej miejsce dac antenę CB.

Bez przesady z tą "dyskwalifikacją" przy odsprzedaży.

zamiast anteny gps nie da rady ,bo lampki od spodu nie włożysz,chciałem tak zrobić ,już nawet antenę przykręciłem i zonk,musiałem wszystko zdemontować i antena dalej do relingu przyczepiona

Opublikowano

Da radę bo mam tak zrobione ;) kwestia stopki, musi byc na płytki montaż np. coś takiego http://konektor5000.pl/index.php?p773,glowka-pl-sirio-na-plytki-montaz-kapturek-4m-rg58-satec-wtyk-katowy-uc-1-do-radia

Opublikowano

ja mam przykręcany przewód do stopki DV sirio i odstaje za bardzo ,faktycznie nie pomyślałem że można zastosować PL siro (najlepsze że mam taki ,tylko kabel przylutować) ,czyli jeszcze raz trzeba powalczyć z tym,zostawił bym przy relingu ale po pierwsze ,jak pada trochę wody na roletę leci,po drugie przewód zniszczył osłonę przy zawiasach klapy

Edytowane przez greg2505

Opublikowano

Ja mam Sirio Turbo montażową, ale kabel z końcówką jest taki sam jak w tej stopce PL. Pamiętam jedynie, że pod śrubę chciałem dac podkładkę sprężynującą, ale robiło się już za grubo. Jest na styk/idealnie, ale lampka do śruby nie dotyka.

Blacha tylko trochę cienka, pasuje trochę wzmocnic jak antena konkretniejsza.

Jeśli masz taką stopkę/z takim mocowaniem to powinno byc OKi http://konektor5000.pl/index.php?p1237,glowka-dv-sirio-czarna-na-plytki-montaz-pastylka

Edytowane przez staniek

Opublikowano

to fakt blacha cienka ,ale mam małą antenkę także nie będzie przeciążeń,dzięki

Opublikowano

zostawił bym przy relingu ale po pierwsze ,jak pada trochę wody na roletę leci,po drugie przewód zniszczył osłonę przy zawiasach klapy

Grzesiek ja przewód puściłem kanałem wzdłóż uszczelki pod siłownikiem i dalej pod lampę a tam w gumową osłonę z kablami i do środka wnętrza przez lewy boczek :)

Pod lampą zrobiłem lekki zapas żeby z przewodu zrobiło się ucho skierowane w dół. Coś takiego jak zaznaczyłem na zdjeciu. Woda do środka nie leci bo kabel nie idzie po uszczelce :) Z ta osłona zawiasów jest tak jak mówisz ja dodatkowo przewód przytwierdziłem czarnymi małymi trytytkami tak żeby nie przesuwał się podczas zamykania(czarne kropki).

w4jvgrof.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.