Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż CB RADIO w budzie B6/B7


krisssx

Rekomendowane odpowiedzi

A to nie powoduje że jak jest dłuższy kabel to mniejszy zasięg anteny? Szumy itd? Gdzie takie coś mogę dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka beczka, jak i każde przedłużenie kabla ingeruje w zasięg anteny, a dokładnie wyższy SWR. Taką beczke dostaniesz pewnie w każdym sklepie/serwisie gdzie sprzedają CB radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montuje różne zabawki i to mit.

Np. moja stacja ma kabel na 5 pięter i chodzi.[emoji12]

Do 12 metrów sznura parametry są w normie przy dobrej antenie i nie ma co se pupy zawracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Power-Kris, a kabel nie powinien mieć jakiegoś "stosunku" wobec długości fali? Czy w CB mobilnym nie ma różnicy?

Pytam, bo zastanawiam się nad przedłużką i myślę o długości kabelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie swiruj.Dorzucić ile Ci trzeba i się nie zastanawiaj nad glupotami.

Planujesz stawać do konkursu na zasięg?[emoji12]

Chociaż trochę Cie rozumiem bo jak zaczynałem też musiałem wszystko naj robić.Aż zrobiłem pomiary na sprzetach elektronicznych i zrozumiałem że nie SWR jest najważniejszy, tylko zupełnie co innego.A żeby to uzyskać trzeba super przewody, wierzyć dziurę w środku dachu i takie tam wyluzuj bo nie będziesz robił kuku audi w zamian za 500m zasięgu.

Kup tylko podstawę magnetyczna 140 i SWR żeby nie przekraczał przy strojeniu 1.6 i git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tam mam.

A pytanie kolejne dla użytkowników CB ze wschodniej ściany: czy wy też słyszycie "dziwne" rozmowy czasmi? Raz mi się zdarzyło słyszeć w języku rosyjskim (droga Piecki- Mrągowo- Ryn Giżycko) to nie byli kierowcy na pewno. i Raz na drodze Piecki-Szczytno- Wielbark. To też nie byli kierowcy. Może moje radio się przestawiło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, moje okolice czyli Tarnów (100 KM od Krakowa) jest to na porządku dziennym. Jak rozkręcisz radio na max i na górkę wyjedziesz a mieszkam na takowej to na okrągło ruskich słychać, z kąd i gdzie gadają, nie wiem. Ale słychać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne zjawisko :) jest to zwiększona propagacja fali. Tak to po prostu działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek0502 masz trochę racji - długość kabla jest obliczany względem anteny jaką mamy czyli antena może być na 1/2; 3/4; 7/8 fali i w zależności od tego oblicza się jaki kabel powinien mieć długość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nurtuje antena naklejona na tylna lewą szybę bagaznika w moim kombi, ktos mi powiedział, że to antena do telefonu bo mam taki uchwyt oczywiscie nieużywany w kokpicie.

Czy dało by się podpiąć to do radia CB.

Wiadomo, że nie chodzi mi o konkurs na zasieg ale o to czy jakikilwiek sygnał bym odbierał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbierać pewnie i byś coś odbierał, ale nadając spalisz na 99% końcówkę mocy w Cb.

Nie wierzysz próbuj.[emoji12]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@POWER-KRIS mi bardziej chodzi o naukowe/techniczne podejście do tematu więc dzięki za info. Póki co nie będę 'jarał' końcówek w celu zaspokojenia ciekawości.
@Maciek0502 dzięki za info, ciekawy produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

to i ja się pochwalę ukryciem mojego CB:

20150309_164706.jpg

A sprawę kabla rozwiązałem tak, że kupiłem nowy - 7m i przelutowałem wszystko - jest lepiej niż na fabrycznym kablu Presidenta.

Zużyłem ok 6,20m, ukrywając go lewą stroną pod plastikami, aż przez boczek bagażnika,

a wyszedłem przez uszczelkę razem z kablami lewej lampy i w górę przy uszczelce.. Antena na narożniku dachu (stoi tak samo jak u kolegi Ans).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz sobie próbnik pod bezpieczniki i popatrz, na którym zasilanie się pojawia "po kluczyku". mogą być to najmniejsze bezpieczniki- CB potrzebuje zależnie od modelu 2 do 5A.

Edytowane przez Maciek0502
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaplon o ile dobrze pamiętam z włącznika świateł kabelek zolto-czarny taki w miarę gruby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz mieć świetną taśmę - bo przecież parę razy źle pociągniesz za gruszkę i pójdzie z radiem :decayed:
Jak pochowałeś resztę przewodów?

Ja też mam podpięte pod włącznik świateł - grubszy kabel czarno-zółty ^_^

Edytowane przez Grz3si3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...