Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż CB RADIO w budzie B6/B7


krisssx

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sie zastanawiam czy nie kupic przedłużacza do kabla gruchy (lub wyprodukować samodzielnie) i nie wrzucić gruchy w okolicę podłokietnika. Albo spod klimatronika (2dinn)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przymierzam się do kupna CB, jednak nurtuje mnie pytanie. Czy CB będzie ściągać szumy generowane przez Xenon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oryginalny xenon i nic nie szumi.

Apropo montażu to radio unidena wpasowalem w ten schoweczek pod bezpiecznikami a grucha spoczywa w drzwiach kierowcy. Miałem tak też w b4 i b5 bo nie lubie dziurawic auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem tak :

3cpl1rje78ds_t.jpg

iqu61etztsgv_t.jpg

tutaj kolo popielniczki zamontowałem wyłącznik kołyskowy podświetlany który ma + 12V z zapalniczki

lh2keaxn5201_t.jpg

Edytowane przez gwiazda11122
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepszym rozwiązaniem jest,aby CB wyłączało się po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki,bez dodatkowych wyłączników.Nie ma wtedy możliwości pozostawienia włączonego CB.Tak mam podłączone i problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest to dobre i bezpieczne rozwiązanie, ale potem jak gdzieś się trafi korek na trasie, np przy wypadku jak jest droga zablokowana, to żeby się nie nudzić i uczestniczyć w dyskusji trzeba mieć włączony zapłon, albo silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy znaleźć bezpieczniki które nie mają prądu po wyłączeniu stacyjki a może nawet jeśli się uda po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, i zero problemu przy postoju w korku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z włacznika swiateł najszybciej :) tak od razu pod zapłon :) ja się tam podłaczałem ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wam powiem pod który bezpiecznik się podłączyłem. Włącza się po odpaleniu auta, a wyłącza dopiero po wyjęciu kluczyka.

Jeden minus takiego rozwiązania: radio wyłącza się przy "pracującym" rozruszniku. Warto dodać jeszcze jedno zabezpieczenie żeby nie spalić końcówki mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam bezpiecznik nr 8 jeśli posiadasz, chociaż szczerze mówiąc, ja poszukałem bezpiecznika 10A w którym pojawiało się zasilanie po stacyjce, a następnie wpiąłem się w kabel z zasilaniem do radia i po drodze dałem bezpiecznik 2A (bo taki miałem zamontowany na kablu zasilania radia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A antenę jak najlepiej puścić? (magnes). Czy jak puszczę przez uszczelkę bagażnika, to czy nie będzie przepuszczać wody? Jak to najlepiej rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam magnes 140 pod reling włożony i git.

Przewód wychodzi na łączeniu daszku z szybą. Fakt że na myjni trochę ciecze do bagażnika, ale mam korytko. [emoji12]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz beczkę i montujesz w bagażniku, dzięki temu wyciagaj antenę kiedy chcesz i masz kabel jaki chcesz.

e0586a747ff69f57e4e641e197205783.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...