Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ASN] jakie macie ładowanie ?


Robero321

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety nie sprawdziłem, miał on być zamontowany początkowo tylko w celach diagnostycznych więc specjalnie mnie to nie interesowało. Fachman zapewniał mnie już wtedy, że jest to model 150A... jeśli tak, to wszystko wskazuje na to, że to ten:

http://google.plczesc/alternator,audi,a4-kabriolet-8h7-b6-8he-b7-2002-04-2009-03,3-0-quattro-220km,5-4840-17324-100350-0-21-439574.html#informacje-produktowe

Update 03.11:

Po dobrym rozgrzaniu tj. po ponad stukilometrowej jeździe w trasie mam 13,9-14V przy włączonych światłach mijania, nawiewie i radiu. Gdy włączę wszystkie światła + grzałki to napięcie potrafi przysiąść do 13,5-13,6V

Pomiar mógł zostać zafałszowany o -0,1~0,15V bo miernik przyłożyłem do gniazdka zapalniczki, gdyż nie chciało mi się w nocy otwierać maski ;)

Teraz poobserwuję pracę akumulatora, czy po kilku dniach postoju jest w stanie utrzymać 12,5-12,6V

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimny - 14,1~14,3V, po rozgrzaniu 13,9~14V. Same światła+radio+wentylacja.

Ze starym miałem na zimnym podobnie, może ciut mniej ładował (14~14,1V), jednak po rozgrzaniu napięcie przysiadało do 13,6V (światła+radio+nawiew) a nawet do 13V przy pełnym obciążeniu.

Poprawa jest :)

Przydałoby się teraz doładować-zregenerować akumulator jakimś inteligentnym prostownikiem... na oku mam produkty CTEK'a ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie chyba szarpne na pełną regeneracje altka na ori gratach i nowy aku bo wczraj miał z ledwoscią 13,5v na ładowaniu a po naładowaniu prostownikiem na otwartch dzwiach jak uruchamiam centralny to lampki w dzwiach przygasają więc ewidentnie aku pada chyba że polączenie lub przewody skorodowały te główne zasilające. Ktoś je wymieniał i wie jakie to koszta oczywiście mowa o nowych tych od altka do rozrusznika i aku ?

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wymienił i ma stare pod ręką, prosiłbym o podanie długości oraz średnicę oczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...