Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pekniety wirnik alternatora


dracus6662

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy jest mozliwosc zeby peknął wirnik w alternatorze w a4 b6 1.8t avj dosłownie tak jak pisze ,, nie mam zadnych danych poprostu cos zagrzytało zapalila sie kontrolka i samochod zgasł ...

takie dane posiadam tylko , nie dotyczy to mojego samochodu , stao sie to w czasie jazdy ...

powiedzcie jakie sa mozliwosci czy wirnik wogole mogl peknac czy napinacz lekł czy jak ...

ot zagatka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogło się coś stać z altkiem ale auto nie powinno zgasnąć,

brak ładowania- kontrolka świeci i dopóki aku dobry auto powinno jechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam narazie danych wiecej Panowie ale powiedzcie czy jest wogóle mozliwosc pekniecia wirnika??? mi wydaje sie to niedorzeczne wogóle.... poprawcie mnie jezeli sie myle... no dla mnie tez dziwne jezeli aku dobry to i tak powinen jechac .... ale danych mam tyle co kot naplakal ... wiec powiedzcie czy cos takiego jak pekniecie wirnika jest mozliwe????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli szansa 1:1000 000 ?

rozumiem uwalone uzwojenie ,komutator, szczotkotrzymacz łożysko ,wysprzeglik,łozysko .... ale pekniety wirnik... i dziwne ze auto zgasło jezeli aku dobry hmmm

Edytowane przez dracus6662
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniej awaryjny jest właśnie wirnik. W zasadzie to ważne czy jest napięcie na wyjściu . Jak niema to sprawdziłbym szczotki z modułem , jeśli nadal nic to wymiana całego altka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zagadka wyjasniona dzis dostałem kompletne dane okazalo sie ze najpierw zajarzyła sie kontrolka aku na chwilke i zgasła ,dwa dni pozniej to samo , kolega zignorował te znaki i trzeci raz zapaliła sie 2 dni pozniej i nie zgasła auto nie zgasło odrazu tylko po pewnej chwili kiedy aku padł

diagnoza mechanika -pekł wirnik , diagnoza własciciela kiniec szczotek i modułu

pytanie ? dlaczego kolega nie zainteresował sie tym wczesniej? niewiem ale wiem ze to była droga nauczka za takie zaryzykowanie i wyniosła 1400pln z laweta inclusive :facepalm:

powiedziałem mu tylko zeby nie grał lepiej w pokera bo z jego ryzykowania nic dobrego nie wynikło

dzieki za odpowiedzi i za zainteresowanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...