Opadajaca podsufitka

Kriega

Witam,

mam problem opadła mi podsufitka cała (płutno) chciałbym wiedzieć dlaczego i co moge z tym zrobić naprawa czy wymiana.

Tapicer podklei - około 150 zł. Możesz spróbować samemu, dużo więcej roboty ale taniej. Powodem opadającej podsufitki jest wilgoć w aucie.

Samemu ciężko będzie Ci to podkleić, wiem bo sam próbowałem przy wyjmowaniu szyberdachu. Problem w tym że pod materiałem jest taka jakby gąbka która jest wyschnięta i się kruszy, także nic nie da posmarowanie klejem bo odpadnie razem z resztkami gąbki. Musiał byś zdjąć podsufitkę, pozbyć się całej tej gąbki, i wtedy klejem w sprayu lub pędzlem przykleić materiał. Ale osobiście uważam że to bez sensu. U mnie też wisi ten materiał także noszę się z zamiarem kupna poliftowej podsufitki z lampkami i malowaniem jej na czarno. Efekt będzie lepszy a cenowo wyjdzie niewiele drożej niż jak bym oddawał komuś do naprawy tą zniszczoną przedliftową podsuiftkę

Mam ten sam problem :/. Ale czy w sedanie da się ją wyjąć bez demontażu szyby?

Widzialem na forum, ze komus sie udalo zdjac ja po przez zlozenie przednich siedzen. Ale I tak nie mam pojecia, jak sie zabrac za zdejmowanie tych wszelkich slupkow I plastikow. Moze ktos posiada jakis tutorial heh?
Czesc demontazu srodkowych slupkow znalazlem http://a4-klub.pl/index.php?/topic/288010-jak-zdemontowac-i-zamontowac-boczne-slupki-pasow/
...I tu jakby ktos potrzebowal http://a4-klub.pl/index.php?/topic/282264-zdejmowanie-plastikow-wnetrza/ Edytowane przez mariusz031992

Ja wyjąłem u siebie w sedanie podsufitkę przez przednie drzwi bez większego problemu. Wyjąłem przednie zagłówki, oparcia opuściłem maksymalnie do tyłu, drzwi otworzyłem na maxa i jakoś dało radę ją wyjąć przodem.

A plastiki wszystkie są na zatrzaski, tylko trzeba uważać żeby nie połamać, szczególnie osłon tylnych słupków.

Ok- bede wiec probowal

Ja sam wymieniłem sobie materiał w podsufitce, koszt około 100 zł. materiał coś podobne do zamszu, kolor czarny

16237343_1305225146187209_2028669266_n.jpg

23 godziny temu, mdziaba napisał:

16237343_1305225146187209_2028669266_n.jpg

Słabo mi się to widzi. Czarny z jasnymi słupkami itd. Pomaluj słupki, zrób all na czarno,  i będzie gitarka.

• Pomoc techniczna 1

Dnia 24.01.2017 o 19:11, mdziaba napisał:

16237343_1305225146187209_2028669266_n.jpg

Spoko wygląda :) Ja też planuję u siebie wymieniać materiał. Mógłbyś napisać co po kolei trzeba demontować aby podsufitka zeszła? Nigdy tego nie robiłem i boję się połamać.

Jak dobrze pamiętam:

- wyciągnąć z zatrzasków przednie słupki, później środkowe słupki( ja rozbierałem też dół środkowych słupków ponieważ musiałem pas przeciągnąć przez ten plastik ze słupka), póżniej tylne słupki ( mi pękły przy ściąganiu plastiki tak były spróchniałe :P);

-odkleić uszczelki nad drzwiami co są w kolorze podsufitki;

-odkręcić wszystkie strach łapki, lampkę i słoneczniki,

-i podsufitka już odkręcona, fotel pasażera oparcie na maxa rozchylić i wyjdzie drzwiami pasażera:D

Dzięki wielkie za szczegółowe wyjaśnienie :) A co do odklejania tych uszczelek, to w jaki sposób je później ponownie przykleić?

u mnie było na kropelkę przyklejone tak wyglądało i tak przykleiłem później też

W dniu 24.01.2017 o 19:11, mdziaba napisał:

16237343_1305225146187209_2028669266_n.jpg

A gdzie można dostać taki materiał, aby samemu go nakleić na podsufitkę?

Na przykład tu:

Tkanina-samochodowa-nubuk-welur-podsufit
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 28,90 zł - Tkanina samochodowa nubuk welur podsufitka szary!! (5953629268). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

Witam przymierzam się u siebie do naprawy podsufitki i zmiana koloru na czarny pytanie mam tylko czy nie orientuje się ktoś czy np raczki lub słoneczka lampki itp  nie pasują od innego modelu  lub od passata b5  fl żeby wymienić je na czarne bo jak wiadomo od audi b5 bardzo ciężko dostać a tak może dało by radę dopasować inne ?