Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukanie po wkręceniu na obroty (filmik)


Czaro_22

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Udało się rozwiązać poprzedni problem z tym jak wywaliło cały olej z silnika od tamtego czasu było wszystko, dzisiaj po odpaleniu auta okazało się że ma problem z utrzymaniem obrotów po czym gasł, odpaliłem go kilka razy i eureka udało się, zostawiłem go tak chwile żeby się rozgrzał po opadnięciu obrotów do tych 900 dałem mu jeszcze lekko gazu tak do 2, 2.5 tyś i usłyszałem dźwięk który możecie usłyszeć na filmie, za cholerę nie mam pojęcia co to może być, napinacz paska klinowego, napinacz paska rozrządu się rozlatuje ?

Na wolnych obrotach chodzi równo i cicho i nie wydaje z siebie niepokojących dźwięków.

https://www.youtube.com/watch?v=WhvzNHU-GaM

Edytowane przez Czaro_22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby któreś łożysko się rozlatywało aczkolwiek musiałbyś stanąć z przodu auta dodać gazu pociągając za linkę od gazu i bardziej się przysłuchać z którego to miejsca dochodzi. Bo tak ciężko strzelać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc to raczej też nie łożysko bo dźwięk dochodzi z pod pokrywy zaworów.... Ale to nie zawory bo słychać to dopiero o 2.5 tys.... Nie mam bladego pojęcia co to jest

Dwa filmy: Praca na niskich obrotach i na wysokich gdzie zaczyna się ten grzechot.

https://www.youtube.com/watch?v=bVddmCWo8U8&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=zMOSDlo4yIo&feature=youtu.be

Edytowane przez Czaro_22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałeś że wywaliło ci olej:) nie wiem w jakich okolicznościach ale jeśli podczas jazdy to zatarcie panewki jest bardzo prawdopodobne. Jeśli to faktycznie panewka stuka to nie ryzykował bym jazdy do warsztatu bo tylko pogorszysz stan silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywaliło olej po nocy jak odpaliłem samochód i od razu wyłączyłem silnik, ale patrząc na to, to panewka nie powinna stukać cały czas ? Tu u mnie na wolnych obrotach auto chodzi normalnie, jajca zaczynają się od 2-2,5 tyś.

Czyli lepiej brać lawetę i nie ryzykować? :wallbash:

Edytowane przez Czaro_22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szklanki? Moze jakas sie uszkodziala i nietrzyma cisnienia oleju przy wiekszych obrotach?

Edytowane przez neoxpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece siedzą dobrze tak jak powinny, przewody WN też. :wallbash:


Wszystko się wyjaśniło, uszkodzeniu uległ wał korbowy (zrobiło się jajo) i do tego panewki, coś tam z korbowodem się też stało.

Temat można zamknąć.

Edytowane przez Czaro_22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik powiedział że nie opłaca się tego robić i lepiej kupić drugi silnik, bo jak by chciał remontować ten silnika to koszt mógł by wynieść około 2 tyś, pod warunkiem że tylko to się stało. A jeśli okazało by się ze pierścienie na tłokach się wysrały i jak by coś jeszcze do tego doszło to było by więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozkrecił go przynajmniej? Czy tak nagadał.

Rozkręcali go.

No to skoro masz silnik do wymiany pomyśl o czymś mocniejszym 1.8 T :D

Nie dysponuje taką gotówką żeby pakować 1.8T, prócz silnika trzeba by było wymienić skrzynie, sprzęgło, kompa i jeszcze pewnie parę rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa straszna bo mam właśnie to samo i już jakiś czas tak śmigam autem z tym ale tylko przez to że jest mi potrzebne nie mam nawet czasu tego do mechanika oddac. U mnie na zimnym tego nie słychac najgorzej jest jak sie nagrzeje. Jeden znajomy mechanik słuchał mówił że albo szklanki albo wał właśnie przebieg też taki jak u ciebie niedawno 250tyś i takie cuda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...