Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klapa bagażnika sedan otwiera sie z impetem


Elber

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakis czas temu kupiłem audi a4 b8 i nie jestem w temacie jak Wam otwieraja sie klapy bagażnika sedan ? moja po nacisniciu guzika można powiedzieć ze otwiera sie z dużym impetem :D jak w jakims starym aucie mysle ze powinno to sie odbywać spokojnie a nie tak narwanie ? co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolego nie masz się czym martwić bo u mnie to samo,czasami boje się żeby mi klapa szyby nie wypierdzieliła albo nie wyrwało jej z korzeniami :P ,wygląda na to że tak ten typ już ma.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dokładnie wystrzał jest konkretny :D ale tak na poważnie to audi nie popisało sie z tą kwestią jeśli to tak ma chodzić , sprawdzałem jak to działa to jedynie sprężyna jest odpowiedzialna za odciąganie bagażnika niema zadnego siłownika także chyba naprawde nic sie nie poradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dzisiaj rano sprawdziłem u siebie, klapa otwiera się płynnie i powoli przy lewym zawiasie zaraz nad wzmacniaczem jest siłownik;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo dzięki za info musze to sprawdzić może nawet gdy nie mam można to dokupić , czy byłbys w stanie zrobić zdj mniej wiecej jak to wyglada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe ... chociaż bardzo irytujące jest to..pamiętam jak ojcowi w 98 w Daewoo Espero tak sie otwierało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłownik był dokładany z lewej strony od 2009 roku, a jeśli chodzi i "delikatniejsze" otwieranie klapy to mozna zmienić sprężynie zaczep o jeden ząbek mniej, dodam że są trzy zęby o które można ją zaczepić.
Kiedyś przerabiałem temat dolożenia siłownika i zwątpiłem ponieważ trzeba dospawać jeden czop kulisty do zamocowania siłownika, a na drugi podajże jest miejsce do którego można go przykręcić, sprawdźcie sobie w etce jak to wygląda http://ifinterface.com/page/page3.php

Edytowane przez Kodzak33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm mógłby ktoś wrzucić fotke jak wyglada ten siłownik ewentualnie filmik jak Wam sie otwierają byłbym wdzięczny . Musze rozejrzeć sie za takim siłownikiem moze dało by rade dostawić skoro w niektórych były ,mysle ze miejsce juz powinno być przygotowane na niego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo dzięki wielkie slawek16-1988

czyli znajduje sie to zaraz za spręzyną muszę spawdzić jak tam sprawa z mocowaniami i dostępnością tego siłownika :)

Edytowane przez Elber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłownik jest z lewej strony.

Miałem ten sam problem - klapa się otwierała jak z wielkim impetem (czasem nawet spadały plastikowe osłony zawiasów), mam z 2008 roku i siłownika nie było.

Kupiłem nowy lewy zawias z siłownikiem (niestety w moim oryginalnym zawiasie nie było miejsca mocowania siłownika), wymieniłem i "poluzowałem" sprężyny, teraz chodzi delikatnie i w końcowej fazie otwierania klapy zwalnia.

Dla tych co nie mają siłownika i nie chcą wymieniać zawiasu, wystarczy poluzować sprężyny - jest duuża poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie skonczyło sie tylko na poluzowaniu spręzyny tak jak kolega wyżej pisał jest poprawa ale dalej nie jest to to :D kurcze z tego co ogladałem to u mnie tez nie ma miejsca na zamontowanie siłownika do tego uchwytu a zmiana całego uchwytu to juz troszke wieksza robota bo z tego co widziłęm trzeba by roznitować orginalne nity z audi na których trzyma się uchwyt i przymocować cały nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie skonczyło sie tylko na poluzowaniu spręzyny tak jak kolega wyżej pisał jest poprawa ale dalej nie jest to to :D kurcze z tego co ogladałem to u mnie tez nie ma miejsca na zamontowanie siłownika do tego uchwytu a zmiana całego uchwytu to juz troszke wieksza robota bo z tego co widziłęm trzeba by roznitować orginalne nity z audi na których trzyma się uchwyt i przymocować cały nowy

Ja oddałem do lakiernika, zapłaciłem coś w okolicy 100zł - malowanie + montaż.

Zawias na allegro kupiłem z siłownikiem (nie pamiętam dokładnie, ale chyba za 70zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odnośnie klapy tylko ze w kombi powiem szczerze że audi się nie popisało :) Chodzi mi o to jak się otwiera klapa na jaka wysokość moim zdaniem za nisko i już któraś osoba uderzyła się głową o krawędź dolną klapy. Jak dla mnie problem jest miałem wcześniej skode octavie i tam naprawdę wysoko się klapa otwierała śmiało można było wejść na stojąco a w Audi niestety nie i jak ktoś otwiera muszę krzyczeć uważaj na głowę trzeba się schylić :) (przyznam się za 1 razem sam się uderzyłem o krawędź tej klapy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...