Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda na progu


3r4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was

Od pewnego czasu mam problem ze zbierającą się na progu wodą. Dzieje się tak tylko jak mocniej popada. Niestety woda stoi na progu i uszczelka trzyma ją "wewnątrz" samochodu - na progu i wewnątrz plastikowego boczku drzwi.
Wczoraj ściągnąłem bok (oczywiście dwie spinki straciły życie :decayed: ) żeby sprawdzić co i jak to wygląda wewnątrz.

Ogólnie zastanawia mnie przede wszystkim skąd dostaje się tam woda. Uszczelki wokół drzwi wydają się ok, więc pewnie chodzi o tę uszczelkę przy samej szybie.
Czytałem tutaj z 3 tematy o takiej przypadłości i ludzie pisali że ten model tak ma, ale nie satysfakcjonuje mnie taka odpowiedź, że kilka/kilkanaście samochodów z kilkuset czy kilku tysięcy aut tak ma i nic z tym nie robić...

Całość wygląda tak:

3hynxqxk.jpg

I podejrzewam że woda spływa z któryś dziur za tą śmieszną gąbką bo jest ona dosyć luźna i tylko w kilku punkach przyklejona do drzwi. Niżej widać kilka smug po zaschniętej wodzie...

gvow56ko.jpg

pj2fx7gz.jpg

Ktoś się z Was już może z tym bawił? Myślę żeby ściągnąć tę gąbkę i podkleić dokładnie do wszystkich tych szczelin w drzwiach żeby w razie czego woda spływała na dół do tych otworów w drzwiach które wodę powinny odprowadzać poza auto.
Dobrze kombinuję? Czy może to już wina samej uszczelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem zakładać taki sam temat, więc się podpinam.

Mam taką samą przypadłość. U mnie woda stoi w lewych tylnych drzwiach i w żadnych innych. Zawsze po deszczu jak otworzę drzwi to się wylewa. W sumie od zawsze tak mam i póki co woda nie dostaje się do wnętrza więc jakoś mocno mnie to nie denerwuje ale jednak tak nie powinno być.

Jak umyje auto to tak samo woda stoi, także jestem pewny, że woda dostaje się przy uszczelce dolnej przy szybie. Pytanie tylko dlaczego nie odpływa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to patrząc na drzwi od dołu zauważycie wytłoczenia (szczeliny).

To przez nie wypływa skroplona woda z drzwi dlatego próg jest mokry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, tylko te szczeliny powinny wyprowadzać wodę poza samochód a nie po mocniejszym deszczu odkładać mi deszczówkę i chlupać miską wody na buty. To wciąż nie jest skutek dlaczego się zbiera i cieknie wewnątrz drzwi.
P.s. pisałem o tym pomiędzy zdjęciami


Jako że pada trochę to przeszedłem się do auta zobaczyć bez boczku. Ulewy nie było pada delikatnie (wody było kilka kropli) i póki co widzę, że najmocniej zaczęło zbierać się na zagłębieniu od śruby głośnika. Na środku zebrała się dosłownie tylko jedna kropla

xaw9b6jt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była akcja serwisowa, panowie w aso zakładali trytytke na uszczelkę drzwi, jakieś 10cm mierząc od przodu auta, jak coś mogę pstryknąć fotkę po pracy.

Wysłane z mojego GT-I9070

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam ten sam problem , tyle tylko ze woda stoi po dwóch stronach tylnych progów. Jakieś sugestie ? Czy mozliwym jest żeby była to zurzyta uszczelka drzwi?


Była akcja serwisowa, panowie w aso zakładali trytytke na uszczelkę drzwi, jakieś 10cm mierząc od przodu auta, jak coś mogę pstryknąć fotkę po pracy.

Wysłane z mojego GT-I9070

Hej fajnie by było jakbyś mógł posłać fotkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo tylko prawy tył.

zawsze po opadach po otwarciu drzwi wylewa się szklana wody

Edytowane przez Rabbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam ten sam problem , tyle tylko ze woda stoi po dwóch stronach tylnych progów. Jakieś sugestie ? Czy mozliwym jest żeby była to zurzyta uszczelka drzwi?

Była akcja serwisowa, panowie w aso zakładali trytytke na uszczelkę drzwi, jakieś 10cm mierząc od przodu auta, jak coś mogę pstryknąć fotkę po pracy.

Wysłane z mojego GT-I9070

Hej fajnie by było jakbyś mógł posłać fotkę

c6b63cf9d0148ef5med.jpg

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c6b63cf9d0148ef5.html

Edytowane przez feniks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek a czy na tylnych uszczelkach trytytki są w tych samych miejscach czyli kilkanaście cm od przodu drzwi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że w ASO poszli na zajeb... skróty. W tej chwili woda i tak wypływa tam gdzie nie powinna, a opaska na uszczelce tą wodę wypuszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek a czy na tylnych uszczelkach trytytki są w tych samych miejscach czyli kilkanaście cm od przodu drzwi??

jutro zerknę i dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy w niemcowni też takie "akcje serwisowe" robią?

Dokładnie takie same

tutaj szerzej opisany problem na forum A4freunde.com (dla znających niemiecki)

http://www.a4-freunde.com/forum/showthread.php?33268-Re-Regenwasser-vor-hinter-der-T%FCrdichtung-B6-8E

Problem tyczy się aut do ktoregos miesiaca 2003r. Potem były zmienione uszczelki na inne (z innymi klipsami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli uszczelka z auta 2004r i młodszego będzie już z poprawionym klipsem?

Edytowane przez Rabbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jak się okazuje mój nie jest z 04 rocznika? :D

Nie pamiętam czy z tyłu, ale w uszczelkach były od spodu chyba jakieś dziurki, musiałbym to sprawdzić, ale jak widać na nic się one zdają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...