Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozrząd prawdopodobnie hydrauliczny napinacz, pomoc w wyborze części


Degnerix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Jakiś czas temu już pisałem gdzieś na tym forum o rozrządzie i potrzebuje teraz pomocy w zmówieniu części z (allegro) tak mi wyjdzie chyba najtaniej nawet jak kupie porządne części. Wczoraj tato był u znajomego mechanika zapewniał go że ma rabat itp itd i z robocizną przedstawił tacie kosztorys na około 1,2k zł, w sklepie stacjonarnym też sporo powiedzieli nie pamiętam już ile ale nawet nie podali Producentów częśći powiedziano tylko że "na takich wyjeżdżają z fabryki" każdy z nas wie że to jest bajką bo już nigdzie nie dostaniemy oryginalnych cześci :) A więc tak moje Audi to Audi A4 B5 (wersja S) 97r 1.8 benzyna co bym musiał wam podać żebyście mi pomogli dobrać części do rozrządu ? Kod silnika wystarczy ?


@edit@
Potrzebuje także reszty pasków które tam idą razem z paskiem rozrządu ale to wiadomo :)

@edit2@
na allegro znalazłem taki komplecik http://allegro.pl/rozrzad-kpl-audi-a4-b5-a6-c5-vw-passat-b5-1-8-1-8t-i4719155071.html tylko brak w nim pompy wody i nie wiem czy będzie pasował do mojego auta

Edytowane przez Degnerix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Części szukaj tu na forum. Pisz do Dzik'a on Ci wszystko znajdzie i da dobra cenę. Rolki INA (w pudełku będą zapewne NTN czyli wypas) napinacz hydrauliczny INA , pasek Conti i pompa wody HEPU lub SKF. To sprawdzony komplet. 1200zł za części i robociznę to ostre przegięcie. To nie vałka w dieslu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki za pomoc :) zaraz do niego napisze :)

A jaki olej do tego autka byście polecili lac ? autko ma przejechane 185tys

Edytowane przez Degnerix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5w40 Liqui Moly High Tec (fioletowa bańka). Najlepszy olej. Wystarczy 4l i tak wszystkiego nie wlejesz. Filtr oleju Knecht albo Mann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lej co chcesz. W naszym klimacie 5w40 będzie dużo lepszym olejem. Poza tym nie wiem czy wiesz ale nasze silniki mają wadę. Smok zapycha się syfem z oleju. Po LM nie zostaje żaden syf. Przed wymianą polecam użyć też płukanki do silników LM. Kosztuje 20 parę zł a jest dobra. Puszka starcza na 5l oleju więc u ciebie wlewasz prawie całą.

Mechanicy do każdego samochodu polecają 10w40. Większość z nich to debile. Uwierz mi na słowo. Pracuje w tym zawodzie.


Ogólnie temat olei do tych silników jest ostro wałkowany na tym forum. Lepiej posłuchać 10 ogarniętych w temacie ludzi niż jednego mechanika który myśli , że wszystkie rozumy pozjadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Porównaj ceny z 1.8 20v, 1.8 Turbo - www.rozrzad.pl

hej

drogo mają my ten rozrząd sprzedajemy 20% taniej

pozdrówki

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj ceny z 1.8 20v, 1.8 Turbo - www.rozrzad.pl

hej

drogo mają my ten rozrząd sprzedajemy 20% taniej

pozdrówki

marcin

Okej, tylko że moje Audi nie posiada Turbiny.

A z olejem zrobie chyba tak jak mówicie :)

Edytowane przez Degnerix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma sensu dłużej tego ciągnąć. Nawet Dzik Ci się udzielił w temacie :grin: Bierz wszystko u niego i tyle. Co kupić już wiesz.


Przy okazji nie zaszkodzi wymienić paski od napędu pompy wody oraz klimy.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma sensu dłużej tego ciągnąć. Nawet Dzik Ci się udzielił w temacie :grin: Bierz wszystko u niego i tyle. Co kupić już wiesz.

Przy okazji nie zaszkodzi wymienić paski od napędu pompy wody oraz klimy.

Właśnie o te reszte pasków mi chodzi ale to już wszystko dowiem się u Dzika .

Dzięki wszystkim za pomoc można zamknąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj ceny z 1.8 20v, 1.8 Turbo - www.rozrzad.pl

hej

drogo mają my ten rozrząd sprzedajemy 20% taniej

pozdrówki

marcin

Dobrze wiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...