Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buczy podczas przyśpieszania i szczypiące spalny


toma085

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taką przypadłość w 1.9 AVB kiedy silnik ma większe obciążenie na przykład podczas przyśpieszania silnik zaczyna buczeć szczególnie od 1600 do 2100 obr/min , nie wiem co może być przyczyną na wyższych obrotach już to tak nie przeszkadza.

Kolejną niepokojącą mnie rzeczą są szczypiące w oczy spaliny gdy auto chodzi w garażu czy to normalne czy objaw zużytych pompek? Dodam że silnik pracuje równo i nie kopci nawet jak się dodaje gazu.

A i jeszcze jedno dziś rano jak było -2 to silnik zapalił ale musiał obrócić z dwa razy wcześniej palił z ćwierć obrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,założyłem podobny wątek ale ze względu na brak reakcji opisze swój przypadek tu bo problem wydaje się podobny -silnik ten sam - avb.

W zakresie obrotów silnika 2200 - 2600 pojawia się rezonans basowy jakby ktoś napier.... w jakaś tubę .

Słychać to generalnie w tym zakresie obrotów bez względu czy przyspieszam , utrzymuje czy tez obroty schodzą w dół przy odpuszczeniu powiedzmy z 3tys i trafiam na ten zakres.

Jest to słyszalne najbardziej na 4 i 5 biegu.

Słychać to wyraźniej po rozgrzaniu i w dłuższej trasie- najczęściej używany zakres obrotów w sumie .

Auto przyspiesza normalnie ,nie dymi itp .... na zimno jednak potrafi trochę nasmrodzić przy porannym odpaleniu ale dymu nie ma ....no chyba ze jest zimno i wilgotno (pewnie para).

Plecionka trochę się pruje ,ale mechanik stwierdził ,że czarno nie jest wiec nie puszcza i by tego nie ruszał na razie...

Tylko ten basowy dźwięk jest jednak irytujący.

Czy wymiana na coś takiego to dobry pomysł ?

http://allegro.pl/katalizator-audi-vw-passat-a4-a6-b5-1-9tdi-kat-i4731402580.html

...a może to jednak nie jest wina tej plecionki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź plecionkę pod EGR'em. Pewnie przepalona i stąd buczenie. No i kat pewnie też wypalony.

No plecionka troszkę się sypie ale okopcenia ani przedmuchów nie widać, a co to jest ten kąt go sprawdzić?

Edytowane przez toma085
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie zauważyłem przypadłość że póki auto nie osiągnie 90 stopni to nie buczy. Jak tylko temperatura w pionie to buczy. Ale to też nie zawsze. Czy tu temperatura silnika może mieć coś do rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej w poduszkach. u mnie buczy jak jest zimno a poduszki mam nowe. gdy sie zrobi cieplej czyli jest na plusie nic nie buczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba rzeczywiście jak zimniej to bardziej buczy może i rzeczywiście to poduszki ,powiem wam że zaczyna mnie drażnić to jeżdżenie dieslem chyba się przesiądę z powrotem na benzynkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba rzeczywiście jak zimniej to bardziej buczy może i rzeczywiście to poduszki ,powiem wam że zaczyna mnie drażnić to jeżdżenie dieslem chyba się przesiądę z powrotem na benzynkę.

Mam podobnie ...próbuje polubić tego mojego klekota ale jakoś nie idzie się zaprzyjaźnić ;) jedyna zaleta porównując do poprzedniego benzynowego r6 że mało pali to trochę za mało ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest jeszcze jedna zaleta że jest fajny moment z dołu ale te wszystkie inne rzeczy są już gorsze niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i jak z tym buczeniem ? Poradziliscie coś? Tez mi buczy i wydech drży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nadal buczy,huczy i drży itp ... generalnie porażka , ale skoro chciało się "premium" z klekotem to teraz się ma ;-)

Nie mam teraz możliwości żeby odstawić klekota na kontrole przez kumatego fachowca ...

PS.

taka moja uwaga ap-ropo słynnej już oliwy do PD ...

kupiłem z "kartką" castrol 5w30 , zalałem motulem specyfic 5w40 - był lepiej - klekot nieco ucichł ...

idąc za ciosem ;-) postanowiłem zalać niby wypasem millers oil do PD i tu ...ból w moich uszach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wsio samo ucichło i chodzi teraz aż miło :) Nie powiem Wam co pomogło bo nic nie ruszałem w aucie. Obstawiam poduchy i pewnie coś się ułożyło i chodzi elegancko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...