Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sonda lambda ADR jak sprawdzić


jankes93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, siadła mi prawdopodobnie sonda w moim ADR, przyczyny to bardzo długo kręci na benzynie zanim odpali, falują obroty zanim się rozgrzeje i mocno czuć benzynę, jakby była za bogata mieszanka. Na rozgrzanym silniku bardzo ciężko pali. Po przełączeniu na LPG silnik pracuje prawidłowo.

Podłączałem go około 2 tyg temu i wywaliło na VAG jakiś błąd od sondy ale nie pamiętam jaki dokładnie. Teraz nie mam możliwości znów go podłączyć.

Jak zaradzić z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ta sonde wymieniac w ciemno dobrze by bylo jeszcze raz go pod vaga podpiac moze ktos z Twojej okolicy moze Ci go vagiem spr. Sprawdz jeszcze okablowanie od sondy jakies wtyki moga nie laczyc u mnie tak bylo. Bez vaga to ciezko szukac w ciemno.

Mozliwe ze czujnik temp. tez daje zle info do ukladu wtruskowego i jest zla mieszanka moze byc tez skutkiem tego ciezkiego palenia. Jest on z tylu za silnikiem niebieski 2 piny.

Wysłane z mojego Nokia_X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odpalaniu zimnego silnika sonda nie działa. Na początek radził bym kupić kabel VAG :) Po drugie zakręć LPG na butli wypal z układu i zobacz czy pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem kabel Vag KKL 409.9 ale nie mogę połączyć go z Audi poprzez program VCDS, wyskakuje odnaleziono port, nie wykryto interface :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączył mi się poprzez CDSLite 1.2, ale z tym, że nie widzi mi żadnych błędów na silniku, co jest nie możliwe bo ostatnio sprawdzałem błędy i wywaliło mi na pewno od sondy jakiś a nie był usuwane.. coś jest nie tak z tym programem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...