Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Trzęsie na biegu jałowym, szarpie przy przyśpieszaniu KOD: 18076


bartez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam problem z moją niuńką. Trzęsie autem na biegu jałowym po nagrzaniu silnik. Jak silnik jest zimny to wszystko jest ok.

Dodatkowo przy przyśpieszaniu, kiedy auto jest jeszcze na wolnych obrotach autem lekko szarpie. Jak wejdzie na wyższe obroty tzn. ok 2200-2400 to przestaje szarpać i idzie bardzo ładnie. Jeśli przyśpieszam autem niezbyt dynamicznie, to również nie czuć szarpania.

Podłączony był do komputera i otrzymano następujący komunikat:

System: Silnik

Tekst usterki: 18076

Zawór pompowtryskiwacza CYL.3

Potem parę informacji typu: Brakmocy, szarpanie, nie pracują wszystkie cylindry, silnik gaśnie

PRZYCZYNA:

- Przerwa / zwarcie / opory w obwodzie V/A/Ohm

- Uszkodzony zawór pompowtryskiwacza

- Uszkodzony sterownik

Zwracam się z zapytaniami - czy wystarczy wymiana pompowtrysku? czy ktoś wie gdzie to najlepiej zrobić w okolicach Szczecina w rozsądnej cenie?

Mechanik powiedział mi że nowy pompowtrysk kosztuje 2700zł, regenerowany 2100zł, wymiana ok. 200zł no i wstępne oględziny w celu precyzyjnego zdiagnozowania usterki ok. 300zł. Dodał, że stary pompowtrysk muszę zostawić u niego chyba, że chcę dopłacić 500zł. CZY TO JEST WYCENA RZETELNA?

Spojrzałem na ceny pompowtrysków na Allegro i trochę byłem zszokowany, że używane można dostać za 300zł - zadzwoniłem do sprzedawcy i On skierował mnie tutaj.

Bardzo proszę o odpowiedź i wszystkich pozdrawiam.

malybz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mechanik, to na pewno chce Cie oskubac. Kilka osob wymienialo PD w AWX, nawet chyba adamooo ma jeszcze komplet do sprzedania, wiec :szukaj: i znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem tylko ze ja nie mogie znalesc gniazda zeby podpiac vaga w b7 BLB

pod kolumna kierownicy nad nogami kierowcy po lewej stronie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...