Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jak zrobic zeby oryginalne radio Audi Concert CD odbieralo mp3


byczek821

Rekomendowane odpowiedzi


Najlepszym wyjściem było by dorobienie światełka do seryjnego navi i puszczenie optyka pod procka alpine pxa-h700/701. Wygląd fabryka a jakość urywa łeb. Tylko tu znowu koszta i nawet nie wiem czy coś takiego jest wykonalne.

Myślę, że jest to wykonalne. Niestety nie jestem aż tak zaawansowany w elektronice, żeby się podejmować takiej przeróbki. Obecnie mimo wszystko mam 1din, ale planowałem to zmienić. Po tym co piszesz zastanawiam się czy jest sens...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czym się kierujesz i na czym Ci zależy. Ja mam porządne 1 din i navi oddzielnie. Wygląd mało mnie interesuje bo patrze na drogę :wink: Nie musisz się kierować moją opinią. Ja jestem fanatykiem dobrego brzmienia. Od dzieciaka mnie to kręciło. Mój ojciec robił kolumny DIY i tak się chyba zaraziłem. Lubie dłubać , kombinować i słuchać na dobrym sprzęcie. Mimo wszystko to są koszta. Zakładając wymienione przeze mnie wcześniej JVC ok 500zł + jakiś porządny 2 way (zależy czego słuchasz albo jakościowa kultura i coś z Helixa np albo jakościowa zadyma i DLS R6A) to też pewnie z 500-800 zależy co wybierzesz , następnie kable i i maty na drzwi przednie (stp gold polecam , dynamat drogie i nie są wcale takie super) to też z 400-500zł. Potem sub do bagaja to też 500 (hx10sq , helix p10) i jakiś wzmacniacz 4 kanałowy (2 pod przód i dwa w mostek pod suba) albo dwa wzmacniacze oddzielnie na przód i jeden np mono pod suba. To też minimum 500zł. Policz sobie koszta. No ale fakt faktem auto sprzedajesz i nie licząc mat na drzwi reszta Ci zostaje i przekładasz to do nowego auta. Płacisz raz a sprzęt towarzyszy Ci lata. No ale jak już zaczniesz to będzie a to nowy wzmacniacz na testy a to inne głośniczki i wtopa. Jak zaczniesz końca nie ma.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z adapterami do concertow kolegi DeeJayKill ? Wielu forumowiczow ma taki patent wlacznie ze mna i sobie chwala. Koszt z tego co pamietam 60zl i mozna spokojnie podlaczyc mp3 czy tele przez aux

Daj kolego jakiś namiar do tego adaptera

----NOTE3----

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedają to chyba nawet na allegro o polowe taniej ale nie wiem jak z jakością. Pewnie gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do "śmieciowego" bose. Dlaczego jest śmieciowy? Mam go u siebie i gra bardzo dobrze. Wydaje mi się, że lepszy sprzęt to już tylko na jakieś contesty czy zloty, bo przecież w słuchaniu muzyki nie chodzi o to żeby za wszelką cenę jeździć z otwartymi szybami i raczyć swoją rąbanką pół miasta albo wsi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie do was panowie, w radiu concert 2 ilu pinowe jest wejście z tyłu?

----NOTE3----

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do "śmieciowego" bose. Dlaczego jest śmieciowy? Mam go u siebie i gra bardzo dobrze. Wydaje mi się, że lepszy sprzęt to już tylko na jakieś contesty czy zloty, bo przecież w słuchaniu muzyki nie chodzi o to żeby za wszelką cenę jeździć z otwartymi szybami i raczyć swoją rąbanką pół miasta albo wsi :)

:grin: Nie kumam tego co napisałeś. To właśnie bose jest dobre do rąbanki i dudnienia. Bo to dudni a nie gra. Według Ciebie lepszy znaczy się głośniejszy? :kox: I nie na żadne zloty. Tylko dla siebie żeby ładnie grało i nie gubiło się przy żadnej muzyce. Poza tym zloty to dobra rzecz bo nie służą do popisywania się tylko podmianek sprzętów z kolegami. Ktoś ma to co chcesz kupic ustawiasz sie z nim wpinasz do swojego systemu i już wiesz czy kupisz. Na tym to głównie polega. Non stop żonglują. Tobie wydaje się, ze bose jest ok bo nic w życiu nie słyszałeś. Chyba , że jakieś magnaty , jbl , voicekrafty i inne festynowe marki. W aucie potrafi grać ładniej jak w domu mimo trudniejszych warunków.

Ogólnie wystarczy najtańszy sprzęt dobrany z głową żeby zdeklasować bose. No ale trzeba przyznać , że jeśli chodzi o fabryczne nagłośnienia to trzyma poziom i jest do przełknięcia. Szczególnie jeśli ktoś słucha tylko radia.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem kilka dobrych zestawów i uwazam, ze to gruba przesada gdyby mialy sluzyc tylko do sluchania muzyki w zamjnietym aucie. Zlotow i spotow nie skrytykowalem bo napisalem przeciez, ze to wlasnie nadaje sie na contesty albo zloty. Chodzi mi o to, ze mnostwo pseudo audiofilow kupuje nad wymiar wypasiony sprzet drozszy od bose, uwaza wtedy ze ma prawo nasmiewac sie z bose, chciaz to calkiem przyzwoity sprzet, po czym uderza na miasto, opuszcza szyby i trzesie miastem. Dlatego wlasnie przyczepilem sie do "smieciowego" bose. Smieciowe to bylo naglosnienie w mojej starej setce gdzie jedyne co by moglo dobrze brzmiec to skrillex albo wiertarka

I tak, ja slucham w samochodzie glownie radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jeżdżenie z opuszczonymi szybami i walenie basem po mieście to pedal..two. Nigdy tego nie uważałem i byłoby mi wstyd tak robić bo ludzie patrzą jak na wieśniaka. Audiofile nie kupują sprzętu droższego od bose tylko dużo droższego. Sprzęt o którym ja pisze jest dla normalnego zjadacza chleba a nie jakiegoś zapaleńca.

Nakupować sprzętu to tez nie cały sukces. Trzeba jeszcze wiedzieć jaki a później go stroić i ustawiać godzinami. Większość ludzi których znam wrzuca wszystko na pałę i im gra bo sobie tak wkręcają.

Porównanie bose do nagłośnienia z setki to też trochę nie na miejscu bo co to wnosi? Wszystko idzie do przodu nie można wiecznie odwoływać się do czegoś starszego i gorszego tylko po to żeby zapunktować to co się obecnie posiada.

Kolego bose nie gra. Stwarza tylko takie wrażenie bo basu nie brakuje i ogólnie jest słodziutko. Jak pisałem wyżej. Najtańszy sprzęt dobrany z głową deklasuje bose pod każdym względem. Nie każdy chce się ograniczać na fabryce i słuchaniu mp3 i dla takich ludzi to pisze. Reszta może słuchać bose i nie czytać tego.


I ogólnie wydaje mi się, ze Tobie dobre granie kojarzy się tylko z DB dragiem a nie SQ. Te pierwsze służy dudnieniu po mieście i graniu jak najgłośniej na zlotach i innych pierdołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutna prawda jest taka, ze nadal duuuuza czesc samochodow na polskich drogach ma naglosnienie na poziomie tego ktore mialem w setce.

No ale zgadzam sie z wiekszoscia tego co napisales.

Ja mam bose i nigdy go nie rusze, bo na moje potrzeby jest jak najbardziej wystarczajace i uwazam ze gra okej

Ale ja wcale nie dudnie :D ciezko dudnic klasycznym rockiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wcale nie dudnie :D ciezko dudnic klasycznym rockiem

Szacunek :) Też tylko tego słucham Led Zeppelin , iron maiden , dio , ozzy czasem czegoś mocniejszego. Elektro nie ruszam w ogóle. Najlepsze jest to , że rock jest jednym z bardziej wymagających gatunków jeśli chodzi o sprzęt. Szczególnie TW i sub który gubi się przy takiej nucie i nie ma odpowiedniego kopa.

Osoby które nie są wymagające i nie dążą do extra grania faktycznie bose nie wywalą. Sam bym nie wywalił gdybym miał takie wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem przed chwila tą zmieniarke z 2 linku, zobaczę za parę dni jęk to się sprawuje w aucie. Pozdro

----NOTE3----

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie dotyczące http://allegro.pl/zmieniarka-usb-sd-audi-vw-skoda-mp3-hit-i4761335485.html . Rozumiem, że podłączam to do kostki gdzieś w niewidocznym miejscu po deską rozdzielczą, samo urządzenie wkładam do schowka razem z kartą pamięci albo pendrivem i wszystkim steruje z interfejsu radia, tak? Krótko mówiąc zapominam, że go mam?

@Mesiah, chcąc wymienić fabryczne radio na dobrze grający zestaw ile by mnie to kosztowało i jakie części byś poleciał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinasz do radia jeśli twoje radio obsługuje bo nie wiadomo co masz bo profil nie uzupełniony reszta tak. Co do audio to wszystko zależy od kwoty jaką dysponujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil nieuzupełniony bo nie mam jeszcze czym uzupełnić ;) ale lubie być przygotowanym jeszcze przed zakupem, szczególnie samochodu. Planuje B7 1.8 T a w dużej większości widzę tam Concert II, dlatego też chciałem się upewnić co do możliwości tego radia w zakresie odtwarzania mp3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie, fajna sprawa :)

http://audio-link.eu/features-usb/features-usb.html

to jest emulator zmieniarki, tworzysz 6 katalogów na pendrive CD01...CD06 i to działa jak zmieniarka CD. Przełączasz się między katalogami. W jednym katalogu mozesz miec 99 utworów.

powiedz więcej o tym.

wyświetla tytuły piosenek?, między zegarami (FIS)?

czy można tym sterować z kierownicy? CZY TELEFONEM również (inicjować rozmowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jak zrobic zeby oryginalne radio Audi Concert CD odbieralo mp3 ?

http://www.euro.com.pl/transmitery-fm/xenic-bt-66.bhtml?gclid=CNCC2tTz_M0CFeQp0wod0Z4GwA&gclsrc=aw.ds

Jestem mega zadowolona... możesz włożyć kartę SD i pena.. do tego masz możliwość również ładowania smartfona;)

Cena jest wysoka bo to euro rtv.. ja w innym sklepie zapłaciłam 85 zł. Po włożeniu do zapalniczki ustawiasz fale na 88.7 i muza leci z czego chcesz;)

Rozwiązanie najtańsze i mega wygodne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...